Страница 208 от 570 ПърваПърва ... 158198206207208209210218258 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,106 до 3,120 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    2
    #3106

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,

    Предстои ми покупка на нов телевизор и ще помоля за мнения и съвети, за двата, на които съм се спрял:

    SAMSUNG QE-55Q7FNATXXH QLED SMART TV
    LG OLED55C8PLA SMART UHD OLED TV

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    66
    #3107

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Dimitar Kostov, не е точно 10 битов. Водят го, че е 8 бита + Frc. С две думи, далеч не е същото. Колкото до матрицата... За мен IPS е по-добре от VA. Освен ако няма да го слагаш в спалнята, задължително си вземи IPS. ЛГтата нямат "своя" версия на IPS... Той IPSа си е техен, тяхна матрица. Самсунг имат "версия на IPS (PLS) и донякъде е сполучлива. Но от тазгодишните телевизори не съм видял някой да я ползва. Това за което трябва са се оглеждаш е процесора. Това е и причината сонито да предава по-добре, въпреки, че е с по-ниска резолюция. Най-важното в един телевизор е процесора. Това е чипът, който ти обработва всеки един входящи сигнал. И Сони са царе на процесорите. Всичките телевизори съм ги виждал, на работа са ми сравнително близо един до друг (43nu7172 и 40WE660), без съмнение сонито изкарва повече детайли от картината. Колкото до LG, няма да сбъркаш и с тях. ЛГ са тези, които ти дават най-много за парите ти. Сонито е по-добро, но неговия смарт е много орязан. Докато ЛГ ти дават почти толкова добър телевизор, но с много добър смарт (за тези пари).

    Wladimir, C8 е телевизора. Разликата в цената в момента е значителна, но си струва.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #3108

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Wladimir Виж публикацията
    Здравейте,
    Предстои ми покупка на нов телевизор и ще помоля за мнения и съвети, за двата, на които съм се спрял:
    SAMSUNG QE-55Q7FNATXXH QLED SMART TV
    LG OLED55C8PLA SMART UHD OLED TV
    Вторият.

    Цитат Първоначално публикувано от ok'google'muhfakka Виж публикацията
    Това за което трябва са се оглеждаш е процесора. Това е и причината сонито да предава по-добре, въпреки, че е с по-ниска резолюция. Най-важното в един телевизор е процесора. Това е чипът, който ти обработва всеки един входящи сигнал. И Сони са царе на процесорите. Всичките телевизори съм ги виждал, на работа са ми сравнително близо един до друг (43nu7172 и 40WE660), без съмнение сонито изкарва повече детайли от картината.
    Сони не произвеждат процесори, а купуват такива, като ги премаркират като свои(щампа) и им задават различни маркетингови названия! Произвеждат само съпроцесори(спомагателни).
    Най-важните неща в един телевизор са
    - видеопанела
    - CPU и GPU
    - софтуера
    Софтуера анализира и обработва картината, а процесора само изпълнява зададените операции.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #3109

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Що не си купиш едно такова "чудо" на ЛГ с WRGB IPS и да си го гледаш в спалнята като са толкова хубави ?

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3110

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    ok'google'muhfakka

    LG дават "най много" за парите ти!!! Вярно е тва и след като изтече гаранцията или започваш да го разнасяш по сервизите или го хвърляш на боклука.

    пп.Да забравим за момент WRGB панела им.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    66
    #3111

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Sony1, те всички са такива... За жалост. Самсунзите масово умират след втората година (а понякога и по рано), Панасониците не са това, което бяха (гледат къде могат да минат метър в цената за производство), неандроидските Сонита пълни с един вид дефекти, андроидските с друг, за Филипс няма смисъл да говоря... То какво остана? А, да. Остана да кажа, че на всички смарт телевизори (изключвайки андроидите) масово им "спират" YouTube след 3-4 години. Защо го правят, оставям на вас да прецените

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3112

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    ok'google'muhfakka

    Maсово умират LG за Самсунг си в грешка. 6-та година търкалям Самсунг който работи и като нощна лампа.

    Имах и LG което умря на 3 години и половина с заложени дефекти.

    LG така го карат през просото че са започнали да ги продават и разлепени.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    66
    #3113

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Да, ти хубаво си караш 6та година самсунг. Един пример не оправдава многото клиенти, които идват и споменават тегобите си със самсунг

  11. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3114

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    ok'google'muhfakka


    Нищо не казваш за LG които са с няколко пъти повече дефекти, ми прави впечатление !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    66
    #3115

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ами, нямам наблюдения за LG... xD

  13. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #3116

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ясен ми беше отговорът ти.

    Като попиташ някой телевизионен техник щи обясни за LG.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #3117

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Благодаря ok'google'muhfakk и sony 1за отговорите, значително по-ясни ми станаха нещата. След всичко изчетено май се насочвам към Sony-то - това (40WE660) или някое близко до него като модел.
    Този пост е редактиран от Dimitar Kostov; 10-12-18 в 08:29.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    1
    #3118

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, искам да си закупя телевизор и се двоумя между два модела IPS-и, сравнително нисък клас. Става въпрос за:
    Panasonic TX-55FX600E и
    LG 55UK6300MLB
    Някакви мнения?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    19
    #3119

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Колеги , ми те всички фирми вече не са това което са били, нито LG,ни Philips, ни Sony и другите така ..... Бях писал за три телевизора по горе , за сега съм се спрял на Lg , но вече мисля за 6та серия 49uk6470plc..... То е ясно че по-скъпия сигурно е по хубав ама за едно дистанционно и малко по добра ( уж нано ) матрица ...... Дали ще сбъркам ще си покаже , но все пак питам за мнение.....

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3120

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Ясен ми беше отговорът ти.

    Като попиташ някой телевизионен техник щи обясни за LG.
    Аз пък бях останал с впечатление, че OLED -ите на LG са за предпочитане. Имам не един познат доволен от LG. И техници са препоръчвали LG понеже не влизали в сервиз толкова често. Може би следва да се вземе предвид бройките закупени марки и съответните сервизни поръчки.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе