Страница 185 от 185 ПърваПърва ... 135175183184185
Резултати от 2,761 до 2,774 от общо 2774
Like Tree1730Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    641
    #2761

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Абе аз експерт не съм ама ползвам въпросните машини от Януари 2023 и за това си позволявам да се изказвам така категорично, ЛМЦ ползвам в офиса от 2016 и също имам достатъчно впечатления. На твое място бих бил малко по-смирен, защото дори от поведението ти на писане струи страшна арогантност и ако така се държиш и с хората лице в лице някъде ще си изядеш боя от мен да го запомниш.Ако мислиш, че повечето които препоръчваме модела сме търговци дълбоко се заблуждаваш.
    Това че ти нямаш проблеми, не значи че другите нямат. Не бъди наивен, нима толкова народ ще си измисля? За какво да го прави? Да си чеше пръстите? Звучи ли ти логично? На мен не. Щом има дим, има и огън.
    Дали съм арогантен или не, зависи, кой както си го направи, не дължа уважение никому. Ако искаш уважението ми, спечели си го с знания и умения. Колкото до боя, пак така, на никого пръв не посягам, но и никого не връщам.
    Явно и на теб не мога да разчитам, а колко се надявах да направиш някоя магия с дистанционното... Явно ще се викат "говедата"...


    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ...
    Като шум 2 степен хеви е равна на 1 степен LMC. 1 степен хеви е непоносима заради цъкането, реално не чуваш завихрянията от перката, а проклетото цъкане. Аз съм слухар и това ме влудява. Най-забавното, е че не винаги цъка, може да работи известно време без да цъка и после почва. Друг път си почва с цъкането и няма спиране. Затова минимум 2 степен, поне да чувам перката, а не само цъкане. В този форум, едно момче много ми помогна, каза ми как да изключва перката като си вдигне клапите, че преди си беше лудница. Он-офите ме дразнят заради шума на клапите, нали ги прибира като заспи. Дефростите са им еднакво шумни и на двата с тази разлика, че LMC по-рядко ги прави, но това зависи от помещението, пък и генерала е 12. Пластмасите пукат по сходен начин, еднакво тънки са. Мен дефростите не ме притесняват, не съм чувал тихи дефрости, така че ги приемам за нещо нормално.


    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ...
    Моята надежда се появи! Как си, навярно уморен, цял ден тичаш по твоите 100+ климатици...


    Сега сериозно, ако ми обясниш какво общо има цъкането на перката, пукането на пластмаси и он-офите с дължината на тръбния път, ще призная че си имал не 100+ климатика, а минимум n+1!.
    Ще кажеш дефростите имат, може, не споря, но аз да се оплаквам от дефрости, не. Ясно се чуват, но без тях не може, значи не е проблем. Февруари като застудя (-15/-18), бичеше ги по часовник, суха пита - дефрост, явно така е конструиран.
    За твое сведение MHI е с почти 3 m, а LMC е към 2,3 m.

    Хейта ми драги Додо, е че нещо което е работило перфектно като ново, след година време започва да работи като нещо по-евтино. Казано простичко, качеството не отговаря на цената.
    Не се оплаквам от LMC, защото знаех за шума, пукането, тракането, но знаех и че топли. За мен е ОК, работи по начина, който очаквах. Виж при хевито, не е така, първата година УАУ, след това УУУ... Демек, очакванията и реалността, след година време леко се разминаха...
    mimojef одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,958
    #2762

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    [mention]wrathchild [/mention] , правил ли си настройката за избор на монтаж на вътрешното тяло? След тази настройка не се местят клапите за хоризонтално направление при он/офф и практически клапите стават почти незабележими.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    641
    #2763

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]wrathchild [/mention] , правил ли си настройката за избор на монтаж на вътрешното тяло? След тази настройка не се местят клапите за хоризонтално направление при он/офф и практически клапите стават почти незабележими.
    Ако визираш настройката за позиция на вътрешното тяло спрямо стената (ляво/дясно/център), да направил съм я. Винаги като изключи си прибира клапите, съответно знаеш как бръмчи като ги вдига, е този шум ме влудява, а не че спира да работи (самото он-оф ми е все тая, стига да не вдига клапите). Принудих се да го лъжа, как, преди да легна да спя му задавам да кажем 25-26 градуса, той ги прави за нула време и се омита, демек вдига клапите. Тогава му намалявам градусите до 20-21 и лягам, така заспивам. Нощем понякога ме е будил с някой дефрост, ама рядко, аз спя дълбоко, та не ми е драма. Мен дефростите не ме дразнят заради кипенето на фреона, а заради шума от клапите, но и LMC вдига неговите, така че явно така е редно, а и логично разбира се. Затова не ги имам за какъвто и да било проблем.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    694
    #2764

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    И при мен на LN-a цъкането и тракането не са постоянни. Нямаше година откакто ги почна Май няма да викам никого (въпреки съвета на Росен) и просто ще игнорирам проблема, въпреки че е в спалня и не е приятно. Ама викна ли да го свалят, да го разглябат и да го пращат на Mitsubishi, си мисля, че ще стане по-лошо.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    641
    #2765

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    И при мен на LN-a цъкането и тракането не са постоянни. Нямаше година откакто ги почна Май няма да викам никого (въпреки съвета на Росен) и просто ще игнорирам проблема, въпреки че е в спалня и не е приятно. Ама викна ли да го свалят, да го разглябат и да го пращат на Mitsubishi, си мисля, че ще стане по-лошо.
    Ти си с илектрик, нали? А, уж ги водят най-тихите възможни, особено за спалня. Аз се облизвах за такъв, но не ми са даваха 2,5К, та взех хевито.
    Нима цялото вътрешно сменяват? Това значи нова инсталация, зареждане с фреон или греша? При мен монтажа на външното бе много труден, ако ще трябва пак някой да виси като маймуна, за да зарежда фреон... Та това е една турбина, тук момчетата говорят за смазване на втулка, за такова нещо да свалят цялото вътрешно?
    Какво го мисля, да правят каквото искат, има гаранция, три повреди от един и същ вид и да идват да си го взимат. Ако не го поправят до 30 дни, връщат парите. Аз каква вина имам, че стоката е дефектна. От мен се иска да го експлоатирам по начин предвиден от производителя. Купил съм му пик предпазител, мия му филтрите, не го мъча на 30 градуса, какво повече да сторя. Нито пуша, нито си суша дрехите на него, цяла зима е на 22-23 градуса и перка 2-3.
    Ако се задържи така времето, няма да ми трябва за отопление и ще звънна да питам как процедират и ще реша какво да правя.

    Всъщност какво общо има хеви и илектрик? Нали са различни фирми? Според договора за капитулация на Япония, диамантите трябва да са отделни фирми, което мисля важи и до сега, нищо че веднъж годишно шефовете им пият чай. Хем различни фирми, хем общи проблеми... каква ирония! Знаеш ли, когато гледах хевито видях че беше тайланд, а дайкина го даваха чехия/турция, хитачи в китай, та си мислех, че няма как да не е добра сглобка. Е имало как
    Този пост е редактиран от wrathchild; 21-05-24 в 20:05.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    694
    #2766

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Ако не бяха тези проблеми с тракането и цъкането, LN-a е страхотен. Хардуерно няма къде да го пипнеш. Японка не съм имал, но го сравнявам с Daiseikai 8 и Fuji Luca. Класи над тях е. За майтап с най-евтиния (Luca-та) съм имал най-малко проблеми. Зимата създаваше едно неприятно течение в спалнята и реших да го сменя с LN-a. За Daiseika-я съм писал достатъчно в темата за модела и не ми се занимава повече. LN-a го монтира мой познат, който е звънял на Mitsubishi и са му казали, че трябва да се свали вътрешното тяло и да им се изпрати. Дълбоко се съмнявам, че ще му правят задълбочени анализи. По-скоро ще го пуснат за половин час и ще кажат, че нищо му няма Начина на ползване е едно към едно с вашия (с все токовата защита). Единствената ми надежда би била да ме отсвирят и да минат 30-те дена. Ама надали. Та с всички тия гимнастики на това вътрешно тяло ще му се разкаже играта и май предпочитам да си остане тракащо, но здраво.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    641
    #2767

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Може да е политика на Климаком да искат тялото, ще видя какво ще кажат от Вимакс, ако трябва и на Кондекс ще звънна. Вярно че пластмасата им е тъничка, та не е много за играчка.

    Аз моя го взех от зор, блока е 90 апартамента и почти половината са се "отказали" от парно, за две стаи стигах 200-250 лв зимата. Парното можеш да го държиш колкото си искаш, а накрая Техем минава и айде доплащай. Затова завъртях термовентилите и минах на ток, пускам си отопление когато аз реша, а не топлофикация, не ме товарят с бесни сметки все едно топля мезонет, плащам топла вода и сгр. инсталация, така както "отказалите се". Бонус е че през лятото като видя зор има какво да разхлади.
    Както по-горе VanDan е писал, от парното по-хубаво отопление няма, но при тези масови кражби, нямах избор.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,888
    #2768

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми


    Сори, ама ако мен нещо ми трака/+цъка в спалнята или го оправям, или го сменям, или сменям спалнята.
    92-3г по спомен си купих електронен часовник/будилник че ме дразнеха тогавашните дето се навиваха.
    Спал съм под Фуджитсу - да - шумен е след първа, но шума е монотонен и не дразни така.
    На работа съм си заспивал седнал, даже съм задрямвал прав ( смени от 30+ часа кога бях по-млад), обаче в спалнята си не трая такива шумове!

    Естествено остава и решението с използване на ПАВ (психо активни вещества)…, ама… .
    dodo_pv, mimojef и CubanLinx харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    694
    #2769

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Ооо, напълно те разбирам. Тука е същата работа. Всяка есен и всяка пролет по тръбите "троп, троп, троп". Даже не го пускам за обезвъздушаване в началото на сезона. Мои близки и приятели в по-големи апартаменти и с повече членове на семейството си дънят парното и плащат по-ниски сметки. Пускахме жалби и до омбудсмана даже. Естествено без резултат. От топлофикация връщат някакви неразбираеми буламачи. Иначе и аз съм съгласен с VanDan и Mimojef. Но това е положението. На LN-a пластмасата не е тънка, но въпреки това не ми се занимава с тия гимнастики.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,794
    #2770

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Извинявам се много, но темата нещо отива в друга посока....
    CubanLinx одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #2771

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Споко, за 185 страници писания би трябвало да стане ясно на всеки полуинтелигентен екземпляр, че моделът е един от най-добрите на пазара и най-добрия за парите си. Нека да се позабавляваме още малко и приключваме, моля!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    641
    #2772

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Споко, за 185 страници писания би трябвало да стане ясно на всеки полуинтелигентен екземпляр, че моделът е един от най-добрите на пазара и най-добрия за парите си. Нека да се позабавляваме още малко и приключваме, моля!
    Е, вече знам защо не ми допада модела, защото не съм "полуинтелигентен екземпляр"! Ако бях такъв щях да знам, че "моделът е един от най-добрите на пазара и най-добрия за парите си".
    Сега разбирам защо г-н Додо заяви, че е имал повече климатици, от колкото аз месеци в училище. Не е добър знак да съдиш за другите по себе си, но какво да се прави, един "полуинтелигентен екземпляр" няма как да го знае.
    Сполай ти Додо, никога не е късно да се върнеш в училище и да премахнеш тегобата на "полу-". Интелигентен екземпляр > полуинтелигентен екземпляр
    CubanLinx одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #2773

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    116 страници за даймънд и 185 страници за този модел - не е необходимо да си умен, за да разбереш, че никои други модели не са били толкова дълго обсъждани. Трябва само да можеш да броиш. Важното е да се знае, че тези два модела са най-добрите на пазара към момента, заради цена и качества. В БГ мама, раздел "психология" се обсъжда тъпотата или интелигентността на различни типове потребители. Тук се интересуваме само от техниката и нейните особености. Въпросът с цъкането е изяснен, както и този с дефростите. Незабележимият он-оф гарантира дълготрайността и надеждността на компресора на машината. Логично е след 185 изписани ст аници да си позволим да се позабавляваме с тъпотата на някои съфорумници, защото темата е отдавна изчерпана. Какво му е лошото? Никого не съм обидил, изключително ми е приятно да събеседвам с колеги-съсобственици. Догодина ще преместим седянката в темите за Дайкин. Разбрах, че и те са дръпнали напред с качеството. Догонват MHI, което е великолепно!
    rosswen одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,794
    #2774

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Добро утро! Разбирам, че има "взаимно привързване" на пишещите един към друг, но всяко следващо мнение, което не е свързано конкретно със серия ZS-W на MHI, ще бъде изтрито. Желая успешен ден на всички!
    victorio404 и HRS9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 185 от 185 ПърваПърва ... 135175183184185

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1746
    Последно: Вчера, 12:39
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе