Страница 175 от 182 ПърваПърва ... 125165173174175176177 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,611 до 2,625 от общо 2726
Like Tree1678Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    42
    #2611

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    wrathchild, в къща съм и 9-тката е тествана в 17 квадрата стая + отворена врата към коридор, 2 външни стени на стаята + все още стара дървена дограма на стаята - балконска врата + прозорец до нея + още един двоен прозорец. Това животно до около 0-ла градуса държи точно задание при отворена врата към коридора, след 0-ла градуса външна темп. с 1 градус, 1 градус и половина разлика от заданието. Топли зверски много и добре, че не взех 12-ска за тази стая.
    Проблемите които мен ме дразнят съм ги описал - цъкане от турбината. Смазаха втулката но пак е греда, поръчали са нова втулка вече. Ако не се оправи, ново "турбо" или вътрешно тяло и така. Това не го прави лош в никакъв случай.

    Външното тяло при мен е на подови стойки на терасата към стаята. От време на време се чуват дрънчащи ламарини но - не съм махнал транспортната решетка а подовите стойки не са хванати здраво а разчитат на тежестта на външното тяло. Когато е замръзнала земята, съответно стойките, няма шум. Когато обаче няма лед се чуват резонации. Тялото е монтирано на тампони въпреки всичко.

    Ако се сложи във ваничката реотан, колко вата харчи и кога се включва? Под 0-лата или?
    Този пост е редактиран от Mas7aK1lla; 27-01-24 в 11:13.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #2612

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Да топли, факт! Когато бе -15 в София, си работеше. Писал съм какво ме дразни. Благодарение на stivie он-офите намаляха. Турбината явно е консуматив.
    Аз стоя вкъщи с дебел анцуг, спя с юрган и за мен 26-27 градуса са непонятни зимно време. В офиса ходя по къс ръкав, защото не съм свикнал на жега, зимно време. Съжалявам, че взех 9, трябвало е 7, а най-много съжалявам, че за много по-малко пари не купих Мидея/Гри и да нямам такива проблеми.
    Колеги са с Мидея, AUX, Финлукс, Шарп и т.н. и са доволни. Няма тракащи турбини, няма безумни он-офи, и да, и техните машини също топлеха миналия вторник при -15. Така, че лично за мен покупката на този климатик е лош избор. Знам, че се продава като топъл хляб, сигурно има защо, но за мен е неудачен избор. Ако някога пак купувам климатик, то със сигурност няма да купя "марков", няма смисъл да се наливат пари в уж "елитни" марки.
    mimojef одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    42
    #2613

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Не съм майстор по климатична техника а потребител но не мога да се съглася с теб на база личен опит и това което виждам или съм виждал. Имам 3 климатика, едно старо Hitachi E10-HA, Fujitsu 24LFCC и това MHI. 9 Premium. В същото време в семейството имаме и още 2 Gree среден клас модели. От всички, най-добре на зимни условия работи MHI .

    Твоите колеги не знам къде и как се греят с Aux или Финлукс, какви са им условията при които ги ползват но това, че дадена машина не е читава поради една или друга причина не прави всички от модела лоши. Аз лично не искам повече да купувам друга марка климатик, независимо, че имам и леко неудобство в момента с проблемите му.

    Майсторите които идват дори се опитват са ме обедят, че 71ZR-W е същият като LFCC Fuji, но това не го вярвам. Продай тази машина и я замени за едно Gree, това е най-лесното. Невъзможно е да се сравнява Finlux с MHI при -15, даже и при стандартни условия, също.
    rosswen и Palev харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2614

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Аз стоя вкъщи с дебел анцуг, спя с юрган и за мен 26-27 градуса са непонятни зимно време..................съжалявам, че за много по-малко пари не купих Мидея/Гри и да нямам такива проблеми. Колеги са с Мидея, AUX, Финлукс, Шарп и т.н. и са доволни. Няма тракащи турбини, няма безумни он-офи, и да, и техните машини също топлеха миналия вторник при -15..
    При зададени 26 на климатика, температурата на нивото на леглото ти ще е максимум 21 /освен ако леглото ти не е под климатика/ ! Това с доволните от китайците /и колко са добри/ изобщо няма да го коментирам, просто няма българин, които да си купи нещо евтино и после да се оплаче от него, как така хората да разберат колко се е преебал ! Ще го хвали, за да разберат другите със скъпите неща, какви са балъци, като са набутали толкова пари за нещо което върши същата работа, че даже и по-зле ! Имам един MHI в къщи, след него сложих същият при майка ми, на пролет ще слагаме и при тъщата нов климатик....и пак ще е MHI, щото обичам на хората да им е зле
    rosswen и Palev харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #2615

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    stivi Имам няколко различни климатици и всеки един от тях поддържа точно или надхвърля с 1 или 2 градуса зададената му температура. За пръв път чувам за климатик който за да ти подържжа 21 градуса в стаята да трябва да му зададеш 26 градуса!
    Този пост е редактиран от GLARYS; 27-01-24 в 16:54.
    Alexi, eleena, mimojef и 1 други харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2616

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Леглата стандартно са високи 50 см. като седиш на маса си на 1,20 м. като си прав, главата ти е на 1,80 /примерно/ климатика ти е на 2,50 м. температурите на тези различни височини и в различните ъгли на стаята може да са еднакви....само ако живееш в паралелна вселена, където има други физични закони !
    rosswen, dimitrin6405 и Palev харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #2617

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Леглата стандартно са високи 50 см. като седиш на маса си на 1,20 м. като си прав, главата ти е на 1,80 /примерно/ климатика ти е на 2,50 м. температурите на тези различни височини и в различните ъгли на стаята може да са еднакви....само ако живееш в паралелна вселена, където има други физични закони !
    В спалнята ми 14 кв.м. която е с топлоизолация имам нощно шкафче което е високо колкото ми е високо леглото на което спя и на него държа термометър и дистанционното на климатика. MIDEA 09 BREEZELESS дори и на ТИХ режим при задание от 22 градуса без проблем поддържа 23-24 градуса измерени с този термометър на шкафчета което се намира по диагонал на другия край от вътрешното тяло на Мидеята.Извинявай, но вярвам повече на термометъра ми отколкото в някаква паралелна вселена. Когато задам на Мидеята ми да следи температурния датчик в дистанционното тогава дистанционното на климатика ми което винаги стои на шкафчета до термометъра Мидеята поддържа точно градуса който е зададен от дистанционното и термометъра показва същия градус който измерва температурния датчик в дистанционното.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #2618

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    всеки читав производител на климатици ги знае тия физични закони ,Мидеята ми като и задам 21° и изключва когато горе при нея е 25° ,съответно долу е 21.5-22 на нивото на леглото .. ако от МХИ обаче са малоумници ,може и горе да е 25 колкото на дистанционното а долу да е 20 ?

  11. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2619

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Хайде сега пак прочети хубаво какво си написал ! В единият случай, Мидеята претопля помещението, в другият случай ИМАШ ДАТЧИК В ДИСТАНЦИОННОТО и ти държи температурата колкото искаш на нивото на дистанционното, ама я в този случай сложи термометър залепен за вътрешното тяло да видиш там колко градуса е, дали ще е колкото на нощното ти шкафче !? Все още никой не е успял, да накара топлият въздух, да не се качва към тавана ! В общи линии НЯМА никакво значение какво пише на дистанционното, важното е да ти е комфортно !

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    всеки читав производител на климатици ги знае тия физични закони ,Мидеята ми като и задам 21° и изключва когато горе при нея е 25° ,съответно долу е 21.5-22 на нивото на леглото .. ако от МХИ обаче са малоумници ,може и горе да е 25 колкото на дистанционното а долу да е 20 ?
    И мен какво ме бърка "малоумната" логиката на инженерите от MHI , след като знам каква е ? Дали на дисплея на дистанционното ще пише 22 или 26 ми е през к...а Аз да не съм някой полуграмотен ром, дето не знае как се работи с климатик и се оплаква, че не топли ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,941
    #2620

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Ей ви в малоумната логика на МХИ, при поддържане на темпратура. За да изключи стойността е с около градус нагоре. Винаги си поддържа точно зададените градуси, независимо колко е студено, дали отварям врати, прозорци и т.н.
    Под "вътре" разбирайте при датчика на вътрешното тяло.
    Boooom одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #2621

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    STIVI. Мидеята ми когато температурите са отрицателни не ми претопля спалнята а си поддържа заданието точно защото почти не влиза в ОФ особено на тих режим. Тъй като спалнята ми е с вътрешна изолация и е с малки топлозагуби при положителни температури Мидеята ми често влиза в ОФ и тогава в стаята се поддържат 1-2 градуса над зададената температура. Всички климатици които често влизат в ОФ поддържат по висока температура от зададената. Мидеята обаче влиза в ОФ само при необходимост, и не работи над минимума си след ОФ за точно зададено време както Mitsubishi Heavy! Ако искаш да видиш как климатик претопля стая сложи Mitsubishi Heavy в малка стая с малки топлозагуби.Mitsubishi Heavy едни от най добрите климатици но трябва да са монтирани в големи помещения за да могат да се развихрят с пълната си мощ, повечето оплакванията от тях са защото са сложени в малки стаи. Преди години когато избирах каква марка климатици да си сложа исках да взема Mitsubishi Heavy, но след прочетеното във темите за Mitsubishi Heavy разбрах, че не са подходящи за моите малки стаи с вътрешна топлоизолация от гипс картон и вата.Като ходех във фирми за климатици те ми препоръчаха 12 въпреки че им казвах, че стаите ми са малки и че най голямата ми стая е 17 кв.м.и са със вътрешна изолация, но след наученото във форума си взех за двете стаи девятки и затова съм благодарен за наученото от форума. Затова е добре всеки да споделя как реално работи неговия климатик и така тези които избират каква марка и модел да си вземат да научат какви плюсове и минуси има всеки модел.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 27-01-24 в 19:24.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    98
    #2622

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията

    Май обичаш неприятностите. Ше има пак ровене под ламарини, слагане на резистори и дефрости на 45мин.
    Видях му магариите и почти съм ги оправил , така че хич не ме притеснява доработката - 2 резистора и един тример и ще работи на минимума винаги , което си е ок за едно подово

    Всъщност от всичко най-много ме блазни разхода - като гледам МХИ-то какъв смешен разход изкарва , малко се съмнявам китайска термопомпа на двойна цена да го стигне. А пък моноблок - не мерси

    И все пак - има ли подсекция за термопомпи във форума ,че уж гледах

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията

    Моите не са W2 модели, а кръгли W. Виждал си ми графиките.
    Тия графики всички сме ги виждали ,ама аз ти се чудя на акъла как до сега не си резнал вътрешния датчик и да си го заменил с един тример - ще получиш права линия с колкото си искаш вата на час - тоест ще получиш умна духалка без термостат

  16. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2623

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    STIVI.Ако искаш да видиш как климатик претопля стая сложи Mitsubishi Heavy в малка стая с малки топлозагуби.Mitsubishi Heavy едни от най добрите климатици но трябва да са монтирани в големи помещения за да могат да се развихрят с пълната си мощ, повечето оплакванията от тях са защото са сложени в малки стаи.
    То по принцип, климатик за малка стая с малки топлозагуби изобщо не е добро решение, понеже с парите за климатика, ще си плащаш тока на конвекторчето около 15 години За другото с преоразмеряването съм напълно съгласен /и съм го писал много пъти/, но там проблема идва от недобросъвестните продавачи и неуките клиенти водещи се от любимият израз на Мечо Пух - "Колкото повече, толкова повече" !
    lrn и Aleksandars харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,941
    #2624

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Абе всички сме "за" конвекторчетата в малките стаи/спални, обаче те не охлаждат.
    daKity одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #2625

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    stivi пробвал съм и с конвектор през зимата, но лятото температурата в стаите ми става 30 градуса и без климатик не се спи от жега. Midea Breezeless на охлаждане работи с минимум 80 вата, могат да и се зададат 100 степени на турбината има и режим Breezeless при които голямата клапа с дупките се затваря изцяло и не се усеща студена струя в стаята. За преоразмеряването съм напълно съгласен с теб.
    Aleksandars и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе