Страница 11 от 117 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    7
    #151

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте!
    Закупих малък двустаен апартамент, като ще трябва да монтирам 2бр. климатици.
    1. Жилищно помещение;
    2. Целогодишно ползване.
    3. Всекидневна - около 18м2, спалня - около 13.5м2. Височина на стените - около 2.6м, като най-вероятно ще я сваля на 2.5м с окачен таван с вата. Съответно кубатура: всекидневна - 45м3, спалня - 33-34м3.
    ПВЦ дограма, мисля че стъклопакета е двоен. Всекидневна с около 6.2м2 френски прозорци южно изложение и около 1.8м2 прозорци западно изложение. Общо - 8м2. Спалня с около 1.2м2 прозорци южно и 1.8м2 врата към тераса западно. Общо - 3м2.
    Втори, непоследен етаж, апартамент.
    4. гр. Несебър;
    5. целогодишно поддържаме около 24-25 градуса.
    6. Външна изолация 5см.
    7. Ел. уреди във всекидневната - всякакви за кухня и всякакви за хол. Пералня и сушилня ще са в антрето. Спалня - слаби консуматори, като ТВ, принтер, лаптоп и подобни.
    8. Бюджет (любимото ми!) да кажем 3000лв за двата. Най-вероятно ще получа предложения за 2999лв, или малко над 3000лв, ама както и да е. Мога да дам и повече, ще се радвам да дам по-малко. Търсим добър баланс между цена и качество, а не нещо, което ще си избива парите с икономия 20 години, пък ще го сменя след 10. На марки не робувам.
    9. През зимата температурите рядко падат под -5 (те и под 0 трудно падат напоследък), през лятото дневните са от порядъка на 30+.
    10. Схема в момента не мога да кача, но намирам за най-подходящо климатиците да стоят на южните стени, като тръбният път и при двата случая ще бъде максимум 50см (просто ще преминат през стената. Най-вероятно и двата ще могат да се възползват от козирката на горната тераса през лятото, тъй като тогава слънцето е по-високо.

    Та, както казах, търся добър баланс на цена/качество. Разбира се, че е важна икономията на уреда, но не и такава, която ще избивам десетилетия. Като цяло, от "гъзарските" марки, най-малко харесвам дизайните на Дайкин. Останалите, като Мицубиши, Фуджицу, Фиджи, Панасоник, Тошиба... са повече по вкуса ми, но не държа на никоя от тях. Бих взел и Грий, стига да работи добре. Някоя екстра никога не е излишна. От това, което гледам като характеристики, и две девятки биха ми свършили работа, но си мисля, че една девятка и една дванайска ще е по-добре.
    Имам и друго притеснение. Във всекидневната имам 3 токови кръга - 2 за кухненска част и един за холна, като климатикът не е на отделен кръг, а е към третия. В спалнята всичко е на един кръг заедно с климатика. На няколко места чета, че климатикът трябва да е на отделен кръг. Дори в момента ползвам 2 климатика, които са на общи кръгове с други контакти и няма проблем, но знам ли...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #152

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Щом не харесваш Дайкин, остават единствено някои малки машини на 100V, които могат да отговорят на потребностите. На нашия пазар не се внасят машини за малки помещения на 230V. Изключение правят от Дайкин.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    17
    #153

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, трябват ми 4 климатика за 4 стаи.




    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    Жилищно.


    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    И за двете, основно отопление.


    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    - всяка стая по 16 кв.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    - двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    - все още не са монтирани
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    - южно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    - мезонет
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    - две детски, спалня и всекидневна
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    - монатана
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    - зима 25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    - на този етап не
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    - компютри, телевизори, стандратни за хол, etc.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    - няма таван, но се търси бюджетно решение
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    Зимата понякога падат до -15. Лятото често има над 35.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #154

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от thgm Виж публикацията
    - няма таван, но се търси бюджетно решение
    Хубаво е да сложите такъв, че лесно може да ви се препоръчат 4 климатика по над 2500 парчето

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    7
    #155

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Щом не харесваш Дайкин, остават единствено някои малки машини на 100V, които могат да отговорят на потребностите. На нашия пазар не се внасят машини за малки помещения на 230V. Изключение правят от Дайкин.
    Ужас! Значи да разбирам, че примерно Toshiba Shorai Edge RAS-B10J2KVSG-E / RAS-10J2AVSG-E, Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-WB / SRC20ZS-W, Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGK / MUZ-AP25VG, Fujitsu General ASHG09KGTA / AOHG09KGCA, Panasonic CS-Z25VKEW/CU-Z25VKE ETHEREA и т.н. и т.н. (умишлено не споменавам по-нереномирани марки) не стават за нищо, или няма да успея да ги намеря на нашия пазар? Жалко! Бихте ли ми препоръчали тогава Дайкин? Очевидно нямам друг избор.
    Alexi одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #156

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Стоимене във всекидневната си сложи какъвто климатик ти е по душа .
    Със спалнята внимавай! Ако има някой смел да ти препоръча нещо...
    Аз ти препоръчвам да прочетеш темите във форума и да си прецениш. Има писано почти за всички марки и модели. За някой по много (не се препоръчват)
    Къща ли е това апартамент ли е? Имай предвид че си почти без изолация. Поне си сожи вата на тавана.
    Разгледай и моделите на GREE
    G-TECH
    U-Crown
    Soyal
    Stoimen одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #157

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    @Stoimen, Всеки модел си има особености и може да погледнете съответните раздели с отзиви, но аз бих обърнал внимание на Z25VKEW.
    Този пост е редактиран от corsairman01; 27-01-21 в 23:21.
    Stoimen одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #158

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Stoimen, аз ще Ви предложа следните комбинации:
    Panasonic CS-Z25VKEW~CU-Z25VKE Etherea + Panasonic KIT-FZ25-WKE
    Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGK~MUZ-AP25VG + Mitsubishi MSZ-HR25VF
    Hitachi RAK-25RPE/RAC-25WPE Performance + Hitachi RAK-18RPE/RAC-18WPE Performance
    Toshiba RAS-B10J2KVSG-E Edge + Toshiba RAS-B10J2KVG-E Seiya
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W1 Premium + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W1 Premium
    Stoimen одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #159

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Stoimen Виж публикацията
    Ужас! Значи да разбирам, че примерно Toshiba Shorai Edge RAS-B10J2KVSG-E / RAS-10J2AVSG-E, Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-WB / SRC20ZS-W, Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGK / MUZ-AP25VG, Fujitsu General ASHG09KGTA / AOHG09KGCA, Panasonic CS-Z25VKEW/CU-Z25VKE ETHEREA и т.н. и т.н. (умишлено не споменавам по-нереномирани марки) не стават за нищо, или няма да успея да ги намеря на нашия пазар? Жалко! Бихте ли ми препоръчали тогава Дайкин? Очевидно нямам друг избор.
    Stoimen
    Някои марки имат изискване за минимален тръбен път от 3 метра, затова нека да ви сложат 3м., колкото е вкл. в цената на стандартния монтаж, която така или иначе си я плащате.
    Fujitsu / General не слагайте в спалня, доста са шумни на 2-3 степен.
    Задължително да ги вакуумират с вакуум помпа! Изберете място на вътрешното тяло, така, че да не е срещу легла, дивани, маси, за да не духа срещу хората!
    Успех и ......нека СИЛАТА бъде с вас!
    Този пост е редактиран от Palev; 29-01-21 в 08:18.
    Stoimen одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    7
    #160

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    mimojef ,
    Цитат Първоначално публикувано от Stoimen Виж публикацията
    Всекидневна - около 18м2, спалня - около 13.5м2. Височина на стените - около 2.6м, като най-вероятно ще я сваля на 2.5м с окачен таван с вата. Съответно кубатура: всекидневна - 45м3, спалня - 33-34м3.
    ПВЦ дограма, мисля че стъклопакета е двоен. Всекидневна с около 6.2м2 френски прозорци южно изложение и около 1.8м2 прозорци западно изложение. Общо - 8м2. Спалня с около 1.2м2 прозорци южно и 1.8м2 врата към тераса западно. Общо - 3м2.
    Втори, непоследен етаж, апартамент.
    Благодаря за мнението! Сложил съм термометри отвън на терасата и вътре. Жилището никога не е отоплявано, отгоре собствениците не са идвали повече от година (руснаци са), всички интериорни врати са отстранени, понеже изравнявам подове. Температурата не е падала под 11 и не се е качвала над 14 градуса вътре до момента, дори когато беше застудяло няколко дни не е имало спад. Вчера тук беше около 0-1, вътре беше 13. Мисля, че все някаква изолация има.
    Ще разгледам и това, което предложихте. Имам познати, които казват че са доволни от Gree.

    corsairman01, гледал съм модела, допада ми и като дизайн и като характеристики. Благодаря!

    Aleksandars, благодаря за комбинациите! Виждам, че са все японски. Предполагам, че сред тези няма слаб модел.


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Stoimen
    Toshiba Shorai Edge RAS-B10J2KVSG-E / RAS-10J2AVSG-E не слагайте, ако не искате да ви побелее косата от разправии.Модела е от 2020 г, а излязоха твърде много фабрични дефекти (тракащи втулки, виещи лагери на моторите - има цяла тема за модела), които ги оправят гаранционно, само временно, както изглежда, за сега.
    Някои марки имат изискване за минимален тръбен път от 3 метра, затова нека да ви сложат 3м., колкото е вкл. в цената на стандартния монтаж, която така или иначе си я плащате.
    Fujitsu / General не слагайте в спалня, доста са шумни на 2-3 степен.
    Задължително да ги вакуумират с вакуум помпа! Изберете място на вътрешното тяло, така, че да не е срещу легла, дивани, маси, за да не духа срещу хората!
    Успех и ......нека СИЛАТА бъде с вас!
    Благодаря за препоръката! За минималния тръбен път не бях наясно. Досега при монтаж не са ми го казвали. Дори мислех, като извикам фирма за оглед, да посочат точно местата за монтаж и да преместя контактите зад вътрешните тела - да стане изчистено, да не се виждат нито кабели, нито тръби.
    За спалнята - там разположението е малко сложно и най-достъпното място за вътрешно тяло е срещу леглото, там е изведено и захранването. Но определено не ми се иска да е така и ще измисля друг вариант.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #161
    За спалнята - там разположението е малко сложно и най-достъпното място за вътрешно тяло е срещу леглото, там е изведено и захранването. Но определено не ми се иска да е така и ще измисля друг вариант.[/QUOTE]

    Вътрешното тяло на климатика не го монтирай така, че да духа директно срещу леглото в спалнята, да духа директно срещу дивана в хола или да духа директно срещу леглото в детската. стая.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #162

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Stoimen Виж публикацията
    Виждам, че са все японски.
    - - - - -
    Дори мислех, като извикам фирма за оглед, да посочат точно местата за монтаж и да преместя контактите зад вътрешните тела - да стане изчистено, да не се виждат нито кабели, нито тръби.

    За спалнята - там разположението е малко сложно и най-достъпното място за вътрешно тяло е срещу леглото, там е изведено и захранването. Но определено не ми се иска да е така и ще измисля друг вариант.
    „Японски “ са марките, но не са произведени в Япония, не очаквайте да пише „Made in Japan “
    Вкопаване на тръбния път, за да не се вижда после нищо, е много добра идея (моите и 4-те са така), захранване може да вземете от някоя разклонителна кутия, над някой контакт вертикално нагоре, на h над метра, като почукате с ръка, където бие на кухо, има разкл. кутия, ако не се вижда на пръв поглед.
    В спалнята, а и в другата стая избирайте местата на вътрешните тела, да не духат към легло, диван, маса, а не дали наблизо има контакт, защото после цял живот ще съжалявате, че сте избрали неподходящо място.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #163

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Stoimen
    Toshiba Shorai Edge RAS-B10J2KVSG-E / RAS-10J2AVSG-E не слагайте, ако не искате да ви побелее косата от разправии.Модела е от 2020 г, а излязоха твърде много фабрични дефекти ....
    Не че нещо, но подобни изказвания, базирани на едно, две до три оплаквания от пишещи във форума, са малко пресилени... Не знам защо, но си мисля, че много от изписаните неща са базирани на....ще си спестя думите, защото някой потребители могат да се засегнат. Бъдете здрави.
    rosswen и Palev харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #164

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Александър,
    Приемам забележката, коригирах поста!
    Между другото, снощи минах през един магазин за климатична техника и се разговорихме със собственика, питах и за Шорай едж.Каза, че има монтирани около 30-на (10-ки и 13-ки) и нито един няма от „проблемите “ на Joro., ха сега де!
    Явно, Joro е изтеглил всички „къси клечки “ за модела и вече може да се купува без притеснения.
    Успешен ден на всички!

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #165

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    за мен мотора е проблемен .. ако даден клиент не се е оплакал това не значи че няма да се оплаче идните месеци .. но като цяло климатика не е лош ,то лагерите да са му единствения проблем е поносимо
    rosswen и Palev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 117 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе