Страница 12 от 117 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #166

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ..... но като цяло климатика не е лош
    Е то като цяло всички климатици са не лоши.
    Стига да не тракат, да е свирят, да не духат, да не вдигат клапи, да не смъкват клапи, да са с нисък минимум, да са с висок минимум, да правят по един дефрост на година и той да е мега тих, да горят малко, да топлят много.......
    Все Дреболии.
    Palev одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #167

    Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е то като цяло всички климатици са не лоши.
    Стига да не тракат, да е свирят, да не духат, да не вдигат клапи, да не смъкват клапи, да са с нисък минимум, да са с висок минимум, да правят по един дефрост на година и той да е мега тих, да горят малко, да топлят много.......
    Все Дреболии.
    Ми не съм съгласен. Има много климатици, на които не ми харесва начина на работа, без да имат каквито и да е дефекти. Лично аз, предпочитам добре работещ, според изискванията ми климатик, с малка вероятност за дефект, отколкото такъв, който изобщо не ми харесв как работи, но без дефекти. Във тория случай-оправия няма, само с нов.
    Този пост е редактиран от rosswen; 29-01-21 в 16:48.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #168
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Лично аз, предпочитам добре работещ, според изискванията ми климатик, с малка вероятност за дефект, отколкото такъв, който изобщо не ми харесв как работи, но без дефекти.
    Е това казвам и аз.
    Все дреболии.

    - - - - - - - - - -

    За това не трябва да се разчита на препоръки а да се чете.
    Щото препоръчващия няма как да знае какви са предпочитанията на всеки.
    -Трябва ми климатик за 15м2 спалня с изолация на 3-ти етаж?
    -Ей тоз ще ти свърши работа.
    -Благодаря.
    И после..........
    Този пост е редактиран от mimojef; 29-01-21 в 14:14.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #169

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Вкъщи имам FUJITSU на което фреона шуми силно при движението си по тръбите. При дефрост много силно шуми. При тъщата ми има FUJITSU на което не се чуват такива шумове от движението на фреона и дефроста му е много по-безшумен от дефроста на моя климатик. Разликата между работата на двата климатика е че двата климатика са монтирани от различни майстори. Грешката е моя, че след като видях, че FUJITSU на тъщата ми няма странични шумове когато работи не го поръчах от същата фирма която и го монтира а избрах друга фирма и сега хем се ядосвам, хем се успокоявам че е монтиран в хола. Ако бях го монтирал в спалнята нямаше да мога да го изтърпя. Имам от преди друг климатик LG който беше монтиран от друга фирма, на него външното тяло много вибрира и трака защото не е нивелирано добре.Голяма част от оплакванията на колегите от тяхните климатици са причинени от некачествен монтаж.Сега вече ако ще купувам климатик знам кой майстор да извикам да го монтира. Та освен избор на марка и модел климатик си избирайте и добър монтажник който да го монтира качествено.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 29-01-21 в 21:20.
    rosswen одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #170

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте.Обзавеждаме малък двустаен апартамент ново строителство, 2 жилищен етаж от 5, южно изложение, обл. Бургас,2 външни стени, външна изолация 10см. EPS, таваните са вата с картон, 5 камерна PVC дограма Рехау с двоен стъклопакет и 4 сезона стъкло, площ на прозорците около 10 кв. м. .Апартамента е топъл, в момента при температури около и малко под 0 навън вътре без отопление е 14 градуса. Площта за отопление и охлаждане е следната- всекидневна 19 кв.м., спалня 13,5 кв.м. и коридор 5 кв.м. Желана температура за потдържане лятото е 25 градуса, зимата когато се наложи 21, 22 градуса. Бях се насочил към по бюджетни климатици до около 1000 лв. за брой с монтаж с възможност за малко повишение, защото жилището ще се използва за отдаване под наем през летния сезон(края на април до края на октомври), зимата по изключение. Разглеждайки 1 сайт за климатици ми попадна предложение за Hitachi RAK25RXB/RAC25WXB, AKEBONO, 9000 BTU за 1250лв. с монтаж(виждам, че има същият, но явно по нов модел с някаква функция Frost Wash с над 300 лева отгоре) , като мой познат имащ фирма за климатици ми каза, че работи с въпросната фирма и може да ми ги монтира на тази цена и да си ползвам и гаранцията. Единственото ми впечатление от Хитачи е от хотел на мой приятел, който махна всички стари климатици Мидеа и сложи 20 бр. втора употреба Хитачи на 100v от някаква пловдивска фирма, като за 2 години само 1 му се е развалил безвъзвратно и с 1 проблем, който са му отстранил гаранционно, използва ги целогодишно. Въпросът ми е качествени машини ли са, ще ми свършат ли работа за посочената площ от общо 39кв.м., а най-важното е трябва ли да ме съмнява тази нереално ниска цена, защото в други сайтове са с поне около 300 лева отгоре. Ако може да споделите някой + или - за въпросните машини ще се радвам, защото ако си заслужават като цена качество бих оборудвал и бъдещ проект.
    Този пост е редактиран от Glock; 30-01-21 в 12:42.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    7
    #171

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Вчера пообиколих по магазини за техника, да набележа уреди за апартамента и минах през една голяма фирма за климатична техника (не знам, дали мога да споменавам имена). Поговорихме доста с консултанта, но ме остави с впечатление малко като от лафа за марките автомобили - "Мерцедес и всички останали". Та и той - Мицубиши, та Мицубиши. Той е на мнение, че трябва 12-ка за стаята 18м2 и 9-ка за по-малката. С това се съгласявам, но според него е по-добре да взема Мицубиши А++ за 1800лв, отколкото Панасоник А+++ за същите пари, който дори има и WiFi, а може би и други екстри, или Фуджицу пак за същите пари, но дори още по-ефективен като мощност от Панасоника. Не че другите били лоши, но Мицубишито най-лесно се разглобявало за профилактика, най-лесно се намирали части... На мен лично най ми допадат Панасоник>Тошиба>Фуджицу>Мицубиши. Мнението му за Панасоник Етера беше, че това е единственият климатик на Панасоник, който си заслужава изобщо, но пак Мицубиши бил по-добър. За Хитачи също сякаш не му се говореше. До по-бюджетни марки почти не опряхме за жалост.
    Та толкова ли са по-зле останалите японски марки от Мицубиши, че да си заслужава да се купи по-неефективен като енергия и с по-малко екстри климатик. В една къща имаме една Мидея, дето не си знае годините и 3 Кериър ъглови (всичко е по-евтино от горните) и всичко работи безпроблемно, пък трябва да очаквам проблеми от япончетата ли?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #172

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Не, не са зле....просто от марката която упорито е искал да Ви набута, вади най-голям процент печалба...За съжаление, голата истина...Всеки има глава на раменете си и е добре да я използва по предназначение. Разбира се, ако вътре има нещо...
    corsairman01 и the inquirer харесват това.

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #173

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Stoimen Виж публикацията
    Та и той - Мицубиши, та Мицубиши...
    ...Та толкова ли са по-зле останалите японски марки...
    ...пък трябва да очаквам проблеми от япончетата ли?
    Япончета са климатиците направени за Японския пазар.
    Това което са ти предложили са климатици сглобени в Китай или Малайзия.
    Проблеми от различно естество можеш да очакваш от всеки един климатик.
    Търговците лансират тази марка от която имат най-голяма търговска отстъпка.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    7
    #174

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Не, не са зле....просто от марката която упорито е искал да Ви набута, вади най-голям процент печалба...За съжаление, голата истина...Всеки има глава на раменете си и е добре да я използва по предназначение. Разбира се, ако вътре има нещо...
    От коментарът за главите нужда нямаше, мисля... За съжаление, в момента се налага за използваме главите за всичко - от замазка, през настилки, до мебели и материали; от перални и сушилни, през фурни, миялни и хладилници, до климатици. Няма как, да разбираме от всичко. Човек може да има някакво изградено мнение, да си е набелязал, каквото му се иска, но когато говори лице в лице с уж специалиста в съответния магазин, разчита, че вторият все трябва да е по-адекватен и се разколебава. Иначе бих влязъл, посочил и платил без да си губя времето в приказки.
    Откакто чета този форум, съм останал с впечатление, че Вие сте най-компетентен по отношение на климатиците, затова и приемам Вашето мнение най-сериозно.
    Благодаря отново за отговора!
    rosswen и Ivanovss харесват това.

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #175

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Stoimen, това което написах не е адресирано към Вас. Съжалявам, ако сте се почувствали засегнат.

    Цитат Първоначално публикувано от Stoimen Виж публикацията
    с уж специалиста в съответния магазин, разчита, че вторият все трябва да е по-адекватен....
    Голяма част от тези които стоят в съответния магазин, даже не знаят как работи климатизатора като система и какви процеси се извършват в нея...
    Palev и Stoimen харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #176

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    При нашите сложихме преди години две мицута 25ZS-S (9-ка) в хол 20м2 и 20ZS-S (7-ца) в стая 13м2. В панелка североизточно изложение (грам слънце не огрява), с 5см изолация стиропор отвътре. Изобщо не се напъвай за 12-ка ако не си в някой град дето става кучи студ. Но поне в Бургас тука стана тая зима до -9С и си топлеха машините без проблем.

    Цитат Първоначално публикувано от Stoimen Виж публикацията
    Вчера пообиколих по магазини за техника, да набележа уреди за апартамента и минах през една голяма фирма за климатична техника (не знам, дали мога да споменавам имена). Поговорихме доста с консултанта, но ме остави с впечатление малко като от лафа за марките автомобили - "Мерцедес и всички останали". Та и той - Мицубиши, та Мицубиши. Той е на мнение, че трябва 12-ка за стаята 18м2 и 9-ка за по-малката. С това се съгласявам, но според него е по-добре да взема Мицубиши А++ за 1800лв, отколкото Панасоник А+++ за същите пари, който дори има и WiFi, а може би и други екстри, или Фуджицу пак за същите пари, но дори още по-ефективен като мощност от Панасоника. Не че другите били лоши, но Мицубишито най-лесно се разглобявало за профилактика, най-лесно се намирали части... На мен лично най ми допадат Панасоник>Тошиба>Фуджицу>Мицубиши. Мнението му за Панасоник Етера беше, че това е единственият климатик на Панасоник, който си заслужава изобщо, но пак Мицубиши бил по-добър. За Хитачи също сякаш не му се говореше. До по-бюджетни марки почти не опряхме за жалост.
    Та толкова ли са по-зле останалите японски марки от Мицубиши, че да си заслужава да се купи по-неефективен като енергия и с по-малко екстри климатик. В една къща имаме една Мидея, дето не си знае годините и 3 Кериър ъглови (всичко е по-евтино от горните) и всичко работи безпроблемно, пък трябва да очаквам проблеми от япончетата ли?
    rosswen и Palev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #177

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията

    Голяма част от тези които стоят в съответния магазин, даже не знаят как работи климатизатора като система и какви процеси се извършват в нея...
    Де да беше само с климатиците. Масово тези, които продават техника, реално не знаят какво продават и доста често се случва клиента да знае повече от тях.
    Aleksandars, djsmiley, corsairman01 и 2 други харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #178

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Моля за помощ при избора на климатик за следното помещение:
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно - ВСЕКИДНЕВНА;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - ПРЕДИМНО ЗА ОХЛАЖДАНЕ И РЯДКО ЗА ОТОПЛЕНИЕ
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 24,7 КВ.М., 64 КУБ.М.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - ПВЦ ДОГРАМА, ДВОЕН СТЪКЛОПАКЕТ
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 6 КВ.М.
    · изложение нa пoмeщeниeтo - ЮГ
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти) - ВТОРИ ЖИЛИЩЕН ЕТАЖ, СРЕДЕН
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н - ВСЕКИДНЕВНА
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - КЪЩА
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - КАВАРНА
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24/23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - 5 СМ СТИРОПОР НА ЦЯЛАТА КЪЩА
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - ТВ
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - ДО ОКОЛО 1300-1400 ЛВ. С МОНТАЖА
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - +32 / -10

    Жилището се отоплява на газ, т.е. климатикът ще се ползва основно за охлаждане, а за отопление само по изключение или в преходен сезон. По тази причина не мисля, че е оправдано да инвестирам много средства.

    Разгледах следните климатици:
    TOSHIBA RAS-B13J2KVG SEIYA
    MITSUBISHI HEAVY DXK12Z6-W
    DAIKIN FTXC35B SENSIRA
    FUJITSU GENERAL ASHG12KMCC
    FUJI ELECTRIC RSG12KMTB
    Какво е мнението ви за тях?

    Едно от важните изисквания е да е МАКСИМАЛНО ТИХ. Искам да си чувам телевизора без последният да се чува на улицата.
    Всъщност, доколкото засега (преди да съм прочел вашите мнения) сякаш харесах Тошибата, ме интересува дали е достатъчно тиха?
    Този пост е редактиран от blacksea; 30-01-21 в 14:49.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #179

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от blacksea Виж публикацията
    Едно от важните изисквания е да е МАКСИМАЛНО ТИХ.
    Не бих казал, че определения бюджет и подобно изискване, си кореспондират успешно...Тишината е индивидуална за всеки и въпреки това, може да погледнете следните модели:
    Hitachi RAK-35REF/RAC-35WEF Dodai 2
    Daikin FTXC35B~RXC35B Sensira
    Gree GWH12AEC-K6DNA1A G-Tech
    Panasonic KIT-FZ35-WKE

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #180

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    [QUOTE=Aleksandars;992733]Не бих казал, че определения бюджет и подобно изискване, си кореспондират успешно...

    Да, съзнавам това. Вече обясних защо съм определил такъв бюджет.
    Благодаря за съвета. Може би ще заложа на Дайкина.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 117 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе