Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #1

    SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    ВЪПРОС: Някой да има обяснение как се оправя този проблем ?!?

    ПРОБЛЕМ:
    Телевизор SONY BRAVIA 40W4000 – чисто нов

    Кратко описание на проблема:
    Телевизия Евроком Кабел – София, използване на вградения цифров тунер на телевизора, картината и звукът след спиране и пускане накъсват

    Детайлно описание:
    1. Избира се България, Български език, автоматично сканиране за цифрова телевизия – пълно
    2. Телевизорът коректно намира каналите и ги визуализира правилно
    3. Телевизорът се изключва от копчето за 1-2 минути или се остава в “Stand By” режим
    4. Телевизорът се включва, след което при цифровите програми картината и звукът се накъсват – има ги за по секунда, после изчезват за секунда и пак от начало, все едно сигналът е непостоянен, все едно някой включва и изключва телевизора. При повторно сканиране, каналите пак се оправят и проблемът изчезва до ново спиране на телевизора.
    5. Забележки:
    - Друг начин за временно справяне с проблема е двойно натискане на бутона „GUIDE”. Той отстранява проблема за избрания в момента канал докато не се избере друг канал.
    - Проблемът не се наблюдава при аналоговите канали.
    - Проблемът се наблюдава само при цифрови канали до 16-ти ( тези с по-ниска честота, в които влизат Българските 1-ва, BTV, НОВА и т.н. ), след който следва National Geographic HD. Нататък каналите са ОК.
    - Проблемът не се проявява, ако в началото се избере English, UK. Проблемът в този случай е, че аналоговите програми остават без звук, заради липсата на избор на система “B/G” – изборът е само „I”
    - Изключени са автоматичната актуализация на услугите и автоматичното изтегляне на софтуер
    - Няма CA модул и не става дума за кодирани канали
    - Евроком кабел потвърдиха, че в момента първа програма на цифрово приемане не е кодирана



  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    3
    #2

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Kартината и звукът прескачат

    И при мен е така на 32V4500,
    на всяко изключване на телевизора, трябваше да правя автоматична цифрова настройка.... ужас, мислех да го рекламирам.
    след като не спах една нощ...
    решението:
    цифровата програма, например BTV ти е накъсан образа и звука
    натискаш guide на ДУ RM-ED011 - изненада, има картина, звук, даже и малко буквички отгоре...
    натискаш return на ДУ - готово, ще черпиш....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #3

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Kартината и звукът прескачат

    Цитат Първоначално публикувано от tanqn
    И при мен е така на 32V4500,
    на всяко изключване на телевизора, трябваше да правя автоматична цифрова настройка.... ужас, мислех да го рекламирам.
    след като не спах една нощ...
    решението:
    цифровата програма, например BTV ти е накъсан образа и звука
    натискаш guide на ДУ RM-ED011 - изненада, има картина, звук, даже и малко буквички отгоре...
    натискаш return на ДУ - готово, ще черпиш....
    Това съм го описал: "- Друг начин за временно справяне с проблема е двойно натискане на бутона „GUIDE”. Той отстранява проблема за избрания в момента канал докато не се избере друг канал."
    Но това значи, че е само временно решение и че SONY ще трябва да си оправят проблема вероятно с Firmware update.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #4

    ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН

    ПРОБЛЕМЪТ Е РЕШЕН !!!

    След множество консултации и няколко теста се оказа, че за справяне с описания проблем е необходимо да НЕ се избира "ПЪЛНО СКАНИРАНЕ", а "БЪРЗО СКАНИРАНЕ".

    Дoпълнително при "БЪРЗО СКАНИРАНЕ" за Евроком Кабел - София се задава:

    Честота: 754 000 MHz
    Скорост (Symbol Rate): 6 900

    Благодаря на всички, които помогнаха.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    а най-радостното е, че вече не си vazmutenuser, а dovolenuser, нали?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #6

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    Купих си телевизор Sony 32V4500. И аз имах същия проблем като vazmutenuser и използвах неговото решение за спряване с проблема. Но за съжаление забелязах, че след като мина на бързо сканиране се губят HBO и Cinemax каналите
    Има ли някой решение на този проблем или ще трябва да се чака firmware update?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    3
    #7

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    здравейте и от мен!!
    аз си купих sony 32W4000 и имам следния въпрос - мога ли да приемам цифров сигнал без допълнителен приемник, а да използвам вградения слот за карта на самия телевизор??

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #8

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    Въпрос към собствениците на новия модел на SONYW4000 моля за мнението Ви, как се справя с SD сигнал от кабелната, сателита, DVD-сигнал и с HD-720p 1080i ?
    Как е черното, ъгъла на виждане, нивото на контраста?
    Благодаря!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #9

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    Не мога да кажа как се справя W4000, защото имам V4500, но доколкото ги гледах и сравнявах разликата в двата модела е само FullHD панела.
    Аналоговата кабелна телевизия е кофти, може и от сигнала ми да е. На аналогова кабелна не може да се сравнява с кинескоп. Цифровия тунер си бачка без проблеми, с изключение на проблема с прескачането. На цифрова телевизия качеството е почти същото, може и малко п-добро, от това на кинескопа. Черното си е черно, не е сиво нито синьо. Нямам идея как е на сателит. SD сигнала е доста добър, а за HD няма смисъл да се коментира, просто е перфектен. Горещо препоръчвам моя модел (32V4500), за малки тв и 40W400 за по-големи. Основното му предимство, освен черния цвят е вградения цифров тунер, който поддържа и HD канали.
    Основния недостатък на тези модели, а може и на всички сонита, е вида на дистанционното, много дълго и лошо разположени бутони.
    Надявам се да съм бил полезен.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #10

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    vazmutenuser
    моля те провери нещо: - Пусни си телевизора, намали звука му и чуй в стаята чуваш ли нещо от ТВ-то като електронно бръмчене?

  13. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #11

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    Искам да споделя опит с някой като мен, имащ TV с DVB-C и не желаещ да ползва сет топ бокс. Видях, че в сайта на ЕКК са дали цени за conax cam modul и съответно карти за тях и се обадих на съпорта. Бяха любезни и ми обясниха, че ако сключа договор за 1 год. за цифрова телевизия, модулът и картата са ми фрий! Съответно успях да си изпрося някаква промоция за HBO, HBO Comedy, Cinemax i Cinemax 2 за 6 месеца срещу 39.90 лв., като вътре влиза и таксата за цифрова- 4 лв. на месец. Момчето се появи на заявената дата и донесе джаджите- модулът е от най- евтините- Smit, жълт. Настройките са същите като дадените по- горе от vazmutenuser . Излезнаха 108 програми, 1HD( LuxTv), 2 заключени HD( Eurosport i NG) и 4 заключени 18+. Дaно съм бил полезен!

    P.S. Телевизорът е 40W4500.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    12
    #12

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    Здравейте,

    Купих си 40в4500 преди 2-3 дена. Ще си пусна ЕКК - цифров пакет. Какво трябва да им кажа ,че ми е необходимо за да мога да използвам тунера на тв-то без техният сет топ бокс .

    Kiki777 ,

    Намери ли решение за HBO i Cinemax каналите ?

    Благодаря предварително.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #13

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    Решението за HBO и Cinemax за съжаление не съм намерил, т.е. трябва да се плащат
    А за да не използваш settopboxa на евроком, трябва да си купиш conax cam modul, където да пъхнеш картата на евроком.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    12
    #14

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    Аз също ще си ги заплатя таксата за тях , но от написаното изглеждаше ,че ако искам да не ми прекъсват каналите не мога да гледам HBO i CInemax.

    "
    Купих си телевизор Sony 32V4500. И аз имах същия проблем като vazmutenuser и използвах неговото решение за спряване с проблема. Но за съжаление забелязах, че след като мина на бързо сканиране се губят HBO и Cinemax каналите
    Има ли някой решение на този проблем или ще трябва да се чака firmware update?
    "

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    81
    #15

    Re: SONY BRAVIA 40W4000 - Евроком кабел - Kартината прескача

    Това беше ситуацията, когато не бяха кодирани каналите. Сега всички са кодирани, стандартния пакет по един начин и отделно кодиране на филмовите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sony bravia problem
    От Serafim Hristov Kuzov във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-14, 22:42
  2. LCD LED Sony Bravia
    От vania91991 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-11, 15:50
  3. Sony Bravia
    От Anteri във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 01-09-10, 21:54
  4. Съскане от Sony 40W4000.
    От miladinov във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 01-03-09, 19:03
  5. Къде в София може да се види и купи SONY 40W4000 ?
    От vazmutenuser във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-06-08, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе