Резултати от 1 до 11 от общо 11

Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    49
    #1

    Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

    Сега го закърших. Нощес в късна доба ми хрумна да търся наработените часове на телевизора.
    Часовете така и не открих в кое подменю са, но два пъти /не помня къде/ след натискане на нула "0", ако не се лъжа, ми се появи "Write". Реших, че ако натисна "Return" няма да запомни нищо, но уви! Някъде нещо е записало.
    Резултата е, че сутринта цифровите програми бяха изчезнали всичките, а от аналоговите бяха само 16. Сканирах в давата диапазона и всичко се появи отново и аз го изключих. След обяд историята се повтори. Любопитното е, че няколко минути след изключване, все още помни, но след по-дълъг престой вече е забравил.
    Намерих в сервизното меню един "Reset", който задействах, възстанових фабричните настройки в основното меню и сега, като включа, цифровите канали пак ги няма, но аналоговите са налице, освен ако не изчезнат и те при по-дълъг престой в положение "изключено"?!
    Помогнете моля!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #2

    Re:Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

    Цитат Първоначално публикувано от Johny22
    Сега го закърших. Нощес в късна доба ми хрумна да търся наработените часове на телевизора.
    Часовете така и не открих в кое подменю са, но два пъти /не помня къде/ след натискане на нула "0", ако не се лъжа, ми се появи "Write". Реших, че ако натисна "Return" няма да запомни нищо, но уви! Някъде нещо е записало.
    Резултата е, че сутринта цифровите програми бяха изчезнали всичките, а от аналоговите бяха само 16. Сканирах в давата диапазона и всичко се появи отново и аз го изключих. След обяд историята се повтори. Любопитното е, че няколко минути след изключване, все още помни, но след по-дълъг престой вече е забравил.
    Намерих в сервизното меню един "Reset", който задействах, възстанових фабричните настройки в основното меню и сега, като включа, цифровите канали пак ги няма, но аналоговите са налице, освен ако не изчезнат и те при по-дълъг престой в положение "изключено"?!
    Помогнете моля!
    Върни го в магазина-за ремонт.Вероятно паметта му е дефектирала. Не казвай че си влизал в сервизното!
    За какво ти е да гледаш наработени часове при положение ,че модела излезе преди 2 седмици? Дори и да е бил мостра - още по добре ако е имало какво да дефектира да е станало през тези 2 седмици.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    49
    #3

    Re:Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

    За какво ти е да гледаш наработени часове при положение ,че модела излезе преди 2 седмици?
    И аз това се питам сега. Благодаря!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #4

    Re:Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

    Не си направил промени в сервизното ,нито си записвал-така че проблема не е там а в паметта на телевизора.Виждал съм описаното от теб и в други модели.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #5

    Re:Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

    Колега , навсякъде има предупреждения в ръководството - ако не знаете какво правите , по-добре не променяйте нищо или ако промените си запишете стойностите , които променяте ! Сервизното меню не е за всеки , то и затова е сервизно !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    49
    #6

    Re:Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Не си направил промени в сервизното ,нито си записвал-така че проблема не е там а в паметта на телевизора.Виждал съм описаното от теб и в други модели.
    Ето така се раждат суеверията - случайни съвпадения и после комплекс за виновност.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    49
    #7

    Re:Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

    Мистерията е пълна. Вече се бях договорил да го нося в магазина за тест и направих ново сканиране на цифровия обхват, само че "бързо", а не "пълно", както преди и.... телевизора излезе от амнезия и си възвърна паметта. Резултата е на лице, въпреки че не намирам разумно обяснение за това. Сигурно има регенеративни способности.
    Както казват братята руси: "Всичко е добре, когато свършва добре".

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #8

    Re:Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

    Цитат Първоначално публикувано от Johny22
    Мистерията е пълна. Вече се бях договорил да го нося в магазина за тест и направих ново сканиране на цифровия обхват, само че "бързо", а не "пълно", както преди и.... телевизора излезе от амнезия и си възвърна паметта. Резултата е на лице, въпреки че не намирам разумно обяснение за това. Сигурно има регенеративни способности.
    Както казват братята руси: "Всичко е добре, когато свършва добре".
    Нещо щом се е появило пак ще се появи...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    49
    #9

    Re:Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

    Прав си. Дано да е в рамките на гаранцията. Не съм го удрял с бухалката, както на един клип имаше някъде из форума. Чипа за паметта дали е на цокъл?

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #10

    Re:Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

    Цитат Първоначално публикувано от Johny22
    Прав си. Дано да е в рамките на гаранцията. Не съм го удрял с бухалката, както на един клип имаше някъде из форума. Чипа за паметта дали е на цокъл?
    Не е на цокъл.

    Sony силно препоръчва на всички потребители да използват опция Бързо сканиране в менюто за Настройка на цифров кабел (моля, вижте вашето ръководство за подробности за това меню). Това ще даде най-бърз и най-надежден резултат, тъй като тя използва информация, предоставена от самия кабелен оператор. За да работи ефективно този модел, може да е необходимо да се променят някои от параметрите до стойности, различни от тези в режим Автоматично (следвайте линковете по-долу за допълнителна помощ.

    Ако Бързо сканиране не открие никакви канали, потребителите могат да опитат използването на режим Пълно сканиране. Тази опция проверява всяка честота за сигнал, ето защо може да отнеме известно време, в зависимост от това колко много канали (аналогови и цифрови) подава кабелния оператор (това ще отнеме много време).
    http://support.sony-europe.com/tv/dv...&m=KDL-40EX500

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    49
    #11

    Re:Sony 40EX500 - Обърках настройките - нищо не помни

    Ок. Благодаря! Но режима на сканиране не може да е причина за проявилият се дефект.
    Това като буре, течеше , а после се закисна
    В интерес на истината, бързото сканиране откри малко повече канали, отколкото пълното.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sony Bravia KDL-40EX500
    От jorkata81 във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 10-06-12, 12:15
  2. Как Mozilla да ми помни подпрозорците?
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-10, 19:09
  3. BIOS не помни настройки
    От cipollini във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 21-10-10, 12:14
  4. Проблем с настройките на SONY 32v4500
    От gesh75 във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 20-08-08, 09:05
  5. Отговори: 6
    Последно: 01-12-06, 09:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе