Страница 5 от 92 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1379

Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    444
    #61

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    hristoslav2, archibal Благодаря за пожеланията. alex_ Като отидох в Метро-Варна нямаха 46 инча, (а само 40) и ми казаха, че можели да ми го доставят от Метро-София. Преди мен имало друг клиент който също си бил поръчал същия ТВ и беше останала само още една бройка в склада им в София. А като ми казаха цената до последно мислех че има грешка. Ами няма взех го на посочената цена и другия клиент също. И двете бройки не бяхя разпечатани. (Дойдоха едновременно и двата ТВ понеже другия клиент е поръчал неговия на 30 декември). За наш касмет. И аз незнам как е възможно да има разлика в цената от 1000лв. с другите вериги. Но е факт. (На кашона пише че е внесен от Сони България за Метро и си е с оригиналната гаранционна карта). Както са казали хората късмет нищо друго.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    183
    #62

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от TODD
    hristoslav2, archibal Благодаря за пожеланията. alex_ Като отидох в Метро-Варна нямаха 46 инча (,а само 40) и ми казаха, че можели да ми го доставят от Метро-София. Преди мен имало друг клиент който също си бил поръчал същия ТВ и беше останала само още една бройка в склада им в София. А като ми казаха цената до последно мислех че има грешка. Ами няма взех го на посочената цена и другия клиент също. И двете бройки небяхя разпечатани. За наш касмет. И аз незнам как е възможно да има разлика в цената от 1000лв. с другите вериги. Но е факт. Както са казали хората късмет нищо друго.
    И още веднъж честито и от мен ,но наистина страхотна цена тъй като имах за цел да си вземем и ние този тв с този размер.Незнам дали ще успеем в метро Пловдив или Стара Загора..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    100
    #63

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ако на някой му е интересно как изглеждат частите на Sony KDL-40EX500 -

    http://electronics.shop.ebay.com/i.h....c0.m270.l1313

    http://cgi.ebay.com/SONY-KDL-40EX500...item19c1a30996 - на чипа по средата пише Сони, но като се даде търсене в

    гугъл излиза че е чип на друга японска фирма - NEC D811001F1G11 - http://item.taobao.com/item.htm?id=4178726349 ( за процесора на телевизора пишат че също е на Renesas - свързана с NEC

    фирма - http://news.softpedia.com/newsImage/...t-Part-2-4.jpg)

    А тук друго ми направи впечатление - на тунера пише Made in Malaysia, но дори и там да е правен мога да кажа че тунера си открива абсолютно всички канали (включително и HD каналите) и

    то без да се налага да му задавам разни държави в настройките - както гледам че е при други марки телевизори.

    http://cgi.ebay.com/SONY-KDL-40EX500...item1c17cfa93c

    http://www.searspartsdirect.com/part...50036284/00004


    Предполагам че има разлика в някои от чиповете защото американския вариант на това Сони е с Bravia Engine 2 , а европейския с BE 3 - в avforums някой беше написал че разликата била

    единствено че BE3 има интернет възможности за разлика от BE2, но може и други разлики да има... (частите са от американския вариант на това Сони)


    ( да допълня само че в ebay цените са по-ниски доколкото знам, а и на някои от частите пише че са от 40ЕХ500 със счупен дисплей и че са в графата - използвани )

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    134
    #64

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Горе долу знаем какви части се ползват, примерно чипа NEC и матрицата S-PVA (samsung-sony) .Важното е че знаят какви части да влагат в различните класове, не като на SHARP чипа MTK, който е легендарен китаец и се използва във всички класове на SHARP. Не че и SONY нямат трески за дялкане ама се държат горе долу на ниво!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #65

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Имам един въпрос - забелязах, че от няколко дни лсд-то ми примигва в стенд бай режим(червената лампичка). модел Сони Z5500. Някой знае ли какъв е проблема?
    п.п. иначе нямам никакви проблеми с картината, докато гледам

  7. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    444
    #66

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    alex_ Благодаря и на теб за пожеланията. Успех с намирането му в Метро мрежата.
    bossorange Брат ми има същия ТВ. Решихме проблема като му дадохме завотските настроики и да сканира телевизията на ново. От половин година вече не премигва диода, а си свети постоянно както трябва да баде. Иначе диода когато премигва това значи, че телевизора си прави самодиагностика и има някакав проблем. Някаде имаше обяснено колко премигвания какво значи.

    EDIT: Телевизорът ми е със Самсунг матрица. След като не видях лепенка отзат влязох в сервизното меню там пише: LTY(Z)460HJ02 Големи благодарности на Nick_BG за помоща.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    84
    #67

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здр нукой да знае как могат да се вграждат субтитри във филм искам да гледам филма чрез флашка
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294487256[/time]_________________________________________________

    Здр кажете защо като пусна филм чрез флашка на телевизорът ми и на нормална картина е в малко прозорче за да гледам на цял екран трябва да е на лупа кажете как да го оправя и как да променям рзолюцията на филмите които гледам чрез флашка......................

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    100
    #68

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    koko_ronaldo - Ето ти един начин за вграждане на субтитри във филм с програмката VirtualDub и VobSub - http://vbox7.com/play:ece95a14

    В youtube също е пълно с видеа които показват как се вграждат субтитри, защото има и други начини. Пишеш add subtitles или embed subtitles - и ще ти излязат доста видea които показват различни начини за вграждане.

    http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php - за тази програмка наистина пишат че вгражда субтитрите само за няколко минути и то без прекодиране на филма

    https://www.youtube.com/watch?v=NYMDMvnunX0#

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #69

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/


  12. acc
    acc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    51
    #70

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Цитат Първоначално публикувано от TODD
    hristoslav2 Днес взех 46EX700 от МЕТРО-Варна за 1677лв. Подсветката му е наред според мен невиждам да е неравномерна. Немога да видя каква матрица е през решетката му. Поизведен е 9/2010. Ако по това може да се разбере каква матрица ползва. Харесва ми образа и цветовете които дава. Още несам го тествал с PS3, XBOX360, A110 и DVP5990 които имам. За момента е вързан само на цифровата на МSАТ с cam модул закупен от тях хвана всички канали включително и HD-тата. Доволен съм от покупката си особено и на тази цена.
    мостра ли е? или това е цена без ДДС?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #71

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Явно ще има обща промоция на 46ЕХ700 -и в Швейцария е под 2000лв http://www.mediamarkt.ch/

  14.  
     
  15. acc
    acc е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    51
    #72

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Ако е така - браво, аз купих същия, също от МЕТРО, само че през октомври и на цена около 2880
    До момента телевизорът е без забележки, ако имах нужда от втори телевизор веднага бих си взел същия на посочената по-горе цена. Не съм имал проблеми с DLNA - всичко си върви, субтитрите са си ОК, като че ли най-добре с PS3, че нещата стават в реално време - вярно, браузването е малко бавно, но пък за сметка на това не е нужно сканиране, опресняване и т.н.
    Интернет приложенията си вървят перфектно.
    Телевизорът се ъпдейтва сам.
    При подсветката има съъъъъвсееееем лека неравномерност – бледнее в ъглите - но това се забелязва само в тъмна стая на изцяло черен фон - на практика при гледане на телевизия изобщо не се забелязва.
    Накратко казано - при такава цена - купувайте, няма да съжалявате!

  16. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    444
    #73

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    acc Не е мостра. Беше си запечатан в кашона както и моят така и на другият клиент. А и аз казах на тези в Метро, че не искам да е мостра, а запечатан или няма да го взема. Те казаха, че като са изложили 40 инчовият няма смисал да излагат и 46 в магазина. Сащото им го е казал и другият клиент. Но те за всеки случай позвъниха в София да проверят дали са мостри или са запечатани. Когато ми пуснаха ТВ-то да го видя в магазина освен че искаше език, държава и къде ще се ползва искаше и някакъв пин код който този от Метро въведе пред мен и ме пита за предпочитания. Цената без ддс е 1398лв. а с ддс е 1677,60лв. Ето номера на артикула в Метро 183859 по-лесно ще ви е да попитате по него дали го имат.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #74

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    Здравейте, поздравления за отличния форум с изчерпателна информация! Спрях се на 3 модела SONY- 32EX302 , 32EX402 и 32EX500. Основното което ще гледам е футбол от кабелна цифрова тв. Въпросът ми е дали си заслужава да давам повече пари за 100 херцовия, или разликата в картината няма да е значителна? Намерил съм магазин от който ще ги закупя без ДДС, така че и най-скъпия влиза в бюджета.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    84
    #75

    Re:Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения /част 2/

    "Nick_BG" Благодаря за помощтта беше ми от полза.Тази 2-рата програма AviAddSub я имам но не знаех какво да правя,но вече знам..................

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 92 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1477
    Последно: 11-09-13, 18:47
  2. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  3. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. Отговори: 1307
    Последно: 26-05-11, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе