Страница 5 от 58 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 867

SONY телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    58
    #61

    Отговор: Sony TV 2015

    Някой можели да ми препоръча СА модул с който при него няма проблеми?
    Виж на гърба на СА модула кой е производителя - Smit или Neotion, в много редки случаи е SmarD TV
    NEOTION.COM - Conax CI Plus Secure Pairing CAM
    SMIT
    Това са най-новите модели на двата производителя. Поради това, че тунерите на Сони са много прецизни (капризни) към "ментета" ако е на някой друг производител често правят проблеми. За да нямаш проблеми СА модула Conax трябва да е CAS7 и да е CI+ версия
    http://www.satcom-bg.net/product.php?id_product=431
    Този пост е редактиран от polopki; 11-02-15 в 20:33.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #62

    Отговор: Sony TV 2015

    Conax DVB - CI & CI Plus desogned by Neotion

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    58
    #63

    Отговор: Sony TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Петър Младенов Виж публикацията
    Conax DVB - CI & CI Plus desogned by Neotion
    Твоя проблем не е от СА модула, нещо в настройките на телевизора или не е заземена кабелната телевизия

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    9
    #64

    Отговор: Sony TV 2015

    polopki, обадих се на Satcom, случайно били объркали снимките на модулите които предлагали. Никога не се имали модул CI+. Днес ходих до вносителя за България на Neotion също никога не са внасяли CI+. Според тях: Sony-България са тези които трябва да подсигурят за нашия пазар модели телевизори съвместими с операторските мрежи. Бозата е пълна! Пример: модел kdl-50W828 се внася за Техномаркет, модел kdl-50W829 се внася за Технополис... всъщност са един и същи телевизор. Чак такива "големи" вносители!? Истината е- всичко внасяно е пълен боклук. Близу ползват модули от преди 4-5 години и няма да ги сменят заради стотина телевизора. Забравих да кажа, че имам Sharp (на две години) и той няма проблем на същия кабел и същия модул. Страшно съжалявам, че купих Sony! Знам, че мога да си реша проблема с поръчка на модул от чужбина или да им върна телевизора, или да гледам с приемник.... но искам като съм дал една чанта с пари, да получа това за което съм платил!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #65

    Отговор: Sony TV 2015

    Ако това ще те успокои, Samsung, LG, Philips и Panasonic в спецификациите си също са написали поддръжка на CI+ модул!
    Ето цитат от Упътване на LG xxLB6&7xx:

    "If the TV does not display any video and audio when CI+ CAM is connected,please contact to the Terrestrial/Cable/
    Satellite Service Operator."

    С две думи - проблема е в доставчика на съдържание, а не в производителя на телевизора!
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-02-15 в 22:55.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #66

    Отговор: Sony TV 2015

    Bojkov
    Защо ти е CI+ ? Наясно ли си каква е разликата между CI и CI+ ?
    CI+ is a further development of the DVB-CI standard 1.0, which was previously used in TV sets and CI modules. With CI the encrypted digital programmes are decoded in the module and then passed on directly to the TV set. With CI+ the encrypted digital programmes are encrypted again between the module and the TV. In this way it is also possible to ensure that the minimum requirements for parental control and copy protection are met. A TV set with CI+ specification recognises whether a CI+ module is being used. If a CI+ is not being used then encrypted digital programmes may possibly not be shown.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    58
    #67

    Отговор: Sony TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Bojkov Виж публикацията
    polopki, обадих се на Satcom, случайно били объркали снимките на модулите които предлагали. Никога не се имали модул CI+. Днес ходих до вносителя за България на Neotion също никога не са внасяли CI+. Според тях: Sony-България са тези които трябва да подсигурят за нашия пазар модели телевизори съвместими с операторските мрежи. Бозата е пълна! Пример: модел kdl-50W828 се внася за Техномаркет, модел kdl-50W829 се внася за Технополис... всъщност са един и същи телевизор. Чак такива "големи" вносители!? Истината е- всичко внасяно е пълен боклук. Близу ползват модули от преди 4-5 години и няма да ги сменят заради стотина телевизора. Забравих да кажа, че имам Sharp (на две години) и той няма проблем на същия кабел и същия модул. Страшно съжалявам, че купих Sony! Знам, че мога да си реша проблема с поръчка на модул от чужбина или да им върна телевизора, или да гледам с приемник.... но искам като съм дал една чанта с пари, да получа това за което съм платил!
    Между другото аз съм също със Сони, но по-стар модел и имам кабелна и нямам никакви проблеми с Neotion CAM. Нищо му няма на Сони-то, дори е страхотен телевизор, просто нашите кабелни оператори са пълни боклуци. За да нямаш ядове просто трябва да тестваш различни модули. При Conax кодировката основните производители са два - Neotion и Smit същите са сертифицирани от Conax. Ако си с Neotion CAM на Близу, просто пробвай да намериш някъде Smit за тест. Този е Smit http://www.technopolis.bg/b2c/details/16307/P11090901/PCMCI-CARD-CONAX-CAM-%5E%5E

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    9
    #68

    Отговор: Sony TV 2015

    Проблемът е решен! Оказва се, че Близу използват модули със заключване към тяхната карта. При първоначално включване поради "високото" качество на предлаганите от тях модули, това заключване (разпознаване) продължава доста време и телевизора решава, че няма модул. Купих от Начало | Уникомс Трейдинг модул без заключване и телевизора "литна". Изчезна бавното включване (преди отнемаше около десетина секунди преди да се появи картина) и бутоните на дистанционното не работеха. Сега ще чакам, надявам се всичко да е наред. Относно това дали модула трябва да е CI+, явно не! Каква е разликата между двата протокола знам и знам, че CI+ не се използва от нашите оператори. Търсех такъв модул защото от Sony-bg така казаха, а и в ръководството пише да се използва САМО модул CI+ с версия 1.3 или по-нова. Благодаря на всички за съдействието!

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    9
    #69

    Отговор: Sony TV 2015

    А защо се мъчиш с Близу изобщо ? Качеството им не съответства на телевизора който си взел според мен

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #70

    Отговор: Sony TV 2015

    И мен ме интересува за Sony KDL 42 w828b на булсат какъв cl модул трябва да си търся, и дали ще има по - добра картина от колкото с hd приемника на булсатком?

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #71

    Отговор: Sony TV 2015

    Булсат са сателитен доставчик.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #72

    Отговор: Sony TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от xpld Виж публикацията
    А защо се мъчиш с Близу изобщо ? Качеството им не съответства на телевизора който си взел според мен

    За кое качество става въпрос?
    Ако е за картината, нещо си се объркал. 90% от SD каналите е с много добро да не кажа отлично качество, а всички HD канали са с перфектно! Гледам ги на 42" плазмен и LCD телевизор. При по-големи диагонали не знам как ще е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #73

    Отговор: Sony TV 2015

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Булсат са сателитен доставчик.
    Какво означава това, че CL модулите се ползват само за кабелна?

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #74

    Отговор: Sony TV 2015

    Означава , че тв ви трябва да има вграден сат. тунер и CI модул за съответната кодировка , ползвана от сат. оператора - в случая Булсат ползват собствена кодировка , за която не се предлагат съответните модули .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 13-02-15 в 13:43.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #75

    Отговор: Sony TV 2015

    Освен това сателитният тунер вграждан във W828/829 е само за свободните (некодирани) програми , та CI модула на този модел е само за ефирната/кабелна телевизия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 58 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 09:17
  2. LG телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 467
    Последно: 02-01-16, 09:02
  3. Panasonic телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 677
    Последно: 02-01-16, 08:49
  4. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе