Страница 46 от 110 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1641
Like Tree328Одобрявам

SONY телевизори 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #676

    Отговор: SONY телевизори 2016

    На моето ТВ му изостава часовника с 2 мин. За кво да носиш телевизора на сервиз заради един часовник? Тук проблема най-вероятно е софтуерен.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,574
    #677

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Green Mamba Виж публикацията
    Тук е мястото да кажа, че при мен доставчиците на тв и интернет са различни, както и че телевизорът е свързан към домашната интернет мрежа безжично (никакъв проблем с връзката).

    И така, инсталирах най-новия софтуер, възстанових заводските настройки и 3 поредни дни наблюдавах телевизора последователно в режим "час на мрежа", "час на излъчване" и "ръчна настройка", след като всяка вечер го сверявах с астрономическото време. Всяка сутрин не стига, че часовникът и в трите случая беше изостанал в най-различни диапазони от 2 до 11 минути, ами времето на началния екран беше едно, а това на информационната лента - друго (примерно днес в 11:02 - начален екран 10:59 (3 мин. изоставане) - инф. лента 10:57 (5 мин. изоставане), в 16:19 - начален екран 16:13 (3 мин. изоставане) - инф. лента 16:03 (10 мин. изоставане). И това след ръчно въведен час.

    Освен това, телевизорът 3 пъти се включи автоматично сам, като му е забранено в настройките да прави това (единия път в 6 сутринта!).
    Освен това при натискане на бутон "Guide" информацията е безобразна - ту излизат тв програми, ту няма никаква информация, при всяко натискане никаква информация не се появява, трябва неколкократно да влизам и излизам от програмата докато се яви нещо. Дали това е от телевизора или от доставчика на телевизията? Нищо не разбирам.
    Благодаря ви за търпението, дано някой ми отговори
    Според мен проблема е в първото ти изречение от цитата - предположение.
    Двата провайдъра имат различни настройки за време и от там телевизора се шашка. Прибвай да спреш интернет връзката за 2 дни и виж какво става с часовника.
    Отделно, у нас кабелните оператори поради липса на средства или икономии нямат Time server, който подава точният час и синхронизира работата на Guide.

    Съвет - избягвай безжичната връзка. Свържи телевизора с рутера, посредством Lan кабел.

  4. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #678

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Часовника е настроен да взима времето то нета, а не от оператора. За това написах най-вероятно, че е софтуерен проблем, защото започна да се получава след последния ъпдейт. При мен няма проблем нито с доставчика нито с нета, а има часовника изостава.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    13
    #679

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Здравейте отново, благодаря за отделеното внимание. Не разбирам много, но си мислех, че като съм дала "ръчна настройка" на времето, телевизорът не се съобразява нито с интернет, нито с тв доставчик. Не мога да разбера какво се случва. Защо е различно времето на начален екран и на информационна лента? Особено след като тази сутрин е направо дразнещо в 9:48 ч. точно време начален екран сочи 9:31 (17 мин. назад), а инфо лента 9:29 (19 мин. назад). И така всеки ден да си рестартирам, вместо да се "наслаждавам" ... Има ли изобщо оправия, към сервиз ли да се обърна, имам ли основание за рекламация ...

  6. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #680

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Извинявам се на всички не искам да прозвучи грубо, но...
    Рекламация заради един часовник... не се излагай. 99% от хората имат в домовети си 31321 часовника (образно казано) и се намери да се оплаквате от този на телевизора?! Единствения недостатък е EPG-то (Guide) заради програмата за телевията. По-точно мога да кажа, че този проблем се появи след последния ъпдейт и смяната на часовника с 1 час напред. Пак казвам, че най-вероятно е софтуерен проблем и би трябвало с настоящия ъпдейт, който предстои това да се оправи. Винаги можете да сигнализирате на съпорта на Сони за този проблем, за да може да се ескалира на по-горно ниво и да го фиксне възможно най-бързо.

    П.П.
    Сега пробвах и превключих телевизора да взима времето от оператора (Използване на часа на излъчване) и часовника се оправи (моя изоставаше с 2 мин). Ще пиша ако часовника отново изостане.
    Друг проблем, който се появи при мен. Каналите ми изчезнаха и се наложи да ги сканирам отново. (Автоматичния ъпдейт на каналите е включен, но ще погледна отново насторойките, за всеки случай).

    Друго, което също е интересно. На компютъра ми часовника изостава с 1 мин от този на телефона (взима времето от нета) и ВЕЧЕ на телевизора (след като го насторих да взима часа от оператора).
    Този пост е редактиран от novla; 12-04-16 в 11:48.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #681

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Всички канали ли ти изчезнаха или само някой...тези които си сложил в първата десетка например?
    Аз имах преди време такъв проблем...изчезнаха ми да речем 4 и 6...оказа се че по незнайни и неразбираеми за мен причини са отишли на 602 и 803 канал например...пренаредих ги само тях и сега са ок.За 8 месеца ми се е случвало 2 пъти да го правя.Относно часовника..нямам оплаквания ,да има 1-2 мин. разлика от този на телефона ми,което изобщо не ме притеснява...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    13
    #682

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от novla Виж публикацията
    Извинявам се на всички не искам да прозвучи грубо, но...
    Рекламация заради един часовник... не се излагай. 99% от хората имат в домовети си 31321 часовника (образно казано) и се намери да се оплаквате от този на телевизора?! Единствения недостатък е EPG-то (Guide) заради програмата за телевията. По-точно мога да кажа, че този проблем се появи след последния ъпдейт и смяната на часовника с 1 час напред. Пак казвам, че най-вероятно е софтуерен проблем и би трябвало с настоящия ъпдейт, който предстои това да се оправи. Винаги можете да сигнализирате на съпорта на Сони за този проблем, за да може да се ескалира на по-горно ниво и да го фиксне възможно най-бързо.

    П.П.
    Сега пробвах и превключих телевизора да взима времето от оператора (Използване на часа на излъчване) и часовника се оправи (моя изоставаше с 2 мин). Ще пиша ако часовника отново изостане.
    Друг проблем, който се появи при мен. Каналите ми изчезнаха и се наложи да ги сканирам отново. (Автоматичния ъпдейт на каналите е включен, но ще погледна отново насторойките, за всеки случай).

    Друго, което също е интересно. На компютъра ми часовника изостава с 1 мин от този на телефона (взима времето от нета) и ВЕЧЕ на телевизора (след като го насторих да взима часа от оператора).
    Извинете ме отново, но въпросът е ПРИНЦИПЕН. Или ще работи или няма да работи. Не съм съгласна, след като съм дала и една шапка пари (аз не ги бера по дърветата), нещо да не работи както трябва. И да ми показва време в най-разнообразни закъснения. Моите 4 устройства вкъщи се движат в рамките на 1 минута разлика и това приемам за нормално. Но 20 минути и повече ... и не съм само аз, ако ви интересува, вижте и други пресни пресни от онзи ден какво пишат от английската сони общност:

    https://community.sony.co.uk/t5/tele...e/td-p/2163029

    Той часовникът си се оправя както ли не щете (ръчно, "топъл и студен рестарт", разцъкване, настройка на таймер, от време на време и сам), но това ли е но това ли е нормалният начин? И мигар ежедневно с това трябва да се занимавам? Тукашната поддръжка на сони съм я сигнализирала и няма да я оставя на мира. Ще изчакам и Ъпдейта, по който сони работели за отстраняване и на този проблем, пък ще видим.

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #683

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Green Mamba Виж публикацията
    Има ли изобщо оправия, към сервиз ли да се обърна, имам ли основание за рекламация ...
    Обърни се към съпорта. Изглежда ми като софтуерен проблем.
    Сори, не видях, че вече си го направила.

  11. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #684

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Добре ще ти предложа евентуално решение. Home бутона > Настройки > Дата и Час > Автоматична дата и час > Използване на часа на излъчване!
    След това Home бутона > 1-вото меню ТВ > Информация > Рестартиране > Да!
    Чакаш рестарта и би трябвало, всичко да е ОК. При мен засега няма проблем с часа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #685

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Тръгна автоматичен ъпдейт на моя 43w805. Някакви идеи какво се обновява?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    14
    #686

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Здравейте,

    Някой знае ли дали оптичният изход при SONY KDL 50W80*C поддържа 5.1 звук при свързване с ресийвър?

    Поздрави,

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #687

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Да, поддържа.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,574
    #688

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от novla Виж публикацията
    П.П.
    Сега пробвах и превключих телевизора да взима времето от оператора (Използване на часа на излъчване) и часовника се оправи (моя изоставаше с 2 мин). Ще пиша ако часовника отново изостане.
    Друг проблем, който се появи при мен. Каналите ми изчезнаха и се наложи да ги сканирам отново. (Автоматичния ъпдейт на каналите е включен, но ще погледна отново насторойките, за всеки случай).
    Е аз какво писах и предложих?
    Хайде двамата с Green Mamba, с цел да установим къде е проблема, да прекъснете нета на телевизорите си за следващите 24 часа.

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Всички канали ли ти изчезнаха или само някой...тези които си сложил в първата десетка например?
    Аз имах преди време такъв проблем...изчезнаха ми да речем 4 и 6...оказа се че по незнайни и неразбираеми за мен причини са отишли на 602 и 803 канал например...пренаредих ги само тях и сега са ок.За 8 месеца ми се е случвало 2 пъти да го правя.Относно часовника..нямам оплаквания ,да има 1-2 мин. разлика от този на телефона ми,което изобщо не ме притеснява...
    Това се получава, когато същата вечер, кабелният оператор прави профилактика на системата. Автоматичното опресняване на програмите се задейства по зададеният график, но по същото време прекъсва сигнала на част от програмите - затова ТВ не ги открива и изтрива от списъка. При следващото сканиране ги открива и поставя в края на списъка.

    За да не се случва подобно нещо, задайте час на опресняване рано сутрин 06,00 - 07,00 часа.




    Sony KD-65XD9305 review
    Introduction au test du Sony KD-65XD9305
    Qualit
    Sony XD9305 : Android TV et multim
    Notre verdict sur le TV Sony XD93
    google translate fr to en

  17. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #689

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от innergy Виж публикацията
    Тръгна автоматичен ъпдейт на моя 43w805. Някакви идеи какво се обновява?

    Да,и при мен тръгна ъпдейт...а на сайта на Сони ,няма нищо обявено....последния е от 17 02 2016

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    14
    #690

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Аз ли не разбирам, ти ли говориш на китайски - не знам.
    Няма такова понятие като "разработките в черното" !
    Съжелявам за термина, исках да кажа полутонове в тъмните сцени/части от кадъра. След над 20 години работа с фотографи, кинаджии и печатари леко ми се е променила терминологията. Добре че имам познати инджинери, за да се ресетвам от време на време от творческите термини.

    Проблема със сивото го оправих и се оказа донякъде недоглеждане от моя страна. Странно защо само на този телевизор NVIDIA картите тръгват по подразбиране на Limited Dynamic Range (16-235) от RGB скалата, след като ръчно сетнах NVIDIA control panel-a на Full Dynamic Range всичко се оправи. Толкова много години работа с професионални монитори, не един и два проектра са минали през мен включително и първата 4К киномашина на Sony и 35 хиляди луменово BARCO но за първи път ми се налага ръчно да сетвам тази опция.

    Къде по точно е този режим PC, аз си правя настройки на режим GAME или Custom или Standart, за съжаление при GAME няма ВТ.2020 и затова когато ми трябва това цветово пространство ползвам Custom или Standart режимите, на който съм изключил всички глупости за "оправяне" на картината.

    Интересно но от Сони твърдят че панела е Самсунг, все пак тяхната работа е да продават...
    Събота или неделя като ми остане време ще си поиграя с програмата за APK и мисля да си пусна да гледам някое DCP.

    Друго което забелязох е че не може да се плейват MPEG2 422 файлове или стиймове нито с KODI нито с VLC, но на първото поколение разбери може... но все пак това е домашен телевизор и малко домашни потребители имат достъп до такива файлове/стиймове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 110 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 11:26
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе