Страница 49 от 75 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 1112

SONY телевизори 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #721

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Благодаря, добре, че неизбързах вчера да купя 43-ката. Подвел съм се от ревюто в rtings.com за модела x800d, че е аналог на xd8305, а това ревю май се отнася за европейските модели XD8005 / XD8077 / XD8088 / XD8099.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #722

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Правилно си разбрал X8000D(USA) -> XD80xx(Europe)


    Sony KD-65A1 (A1) OLED TV Review



    Macro photo of subpixel structure confirming WRGB OLED panel layout


    Conclusion

    The Bravia A1 is an OLED masterclass from Sony. True, the Japanese manufacturer has experience with professional OLED broadcast monitors, but it’s still fascinating to see how the company used every ounce of its video processing expertise to extract the most from OLED panels with a different subpixel layout (WRGB vs RGB) that are sourced from a third party (LG Display).

    We’ve tested 2017 OLED TVs from LG, Panasonic and Sony side by side in a comprehensive manner – all of them are fantastic displays, though one might do some things better than the other two, and vice versa. The aces up Sony’s sleeves are class-leading upscaling, suppression of posterisation and least-artefact-prone motion interpolation, thanks to the KD-65A1′s X1 Extreme processor and [Smooth Gradation] super bit-mapping technology.

    Perhaps the highest compliment we can pay to the Sony A1 is that it’s the most forgiving OLED that makes the best of all types of content, even ropey, bit-starved ones. With the promise of Dolby Vision support to come, the Bravia KD-65A1BU is a must-audition for anyone in the market for a large-screen television this year.

    Тук може да го сравните с LG C7 - изберете моделите от падащите менюта
    http://www.rtings.com/tv/tools/compare
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-06-17 в 19:40.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #723

    Отговор: SONY телевизори 2017

    We do a professional video review of the Sony A1 OLED TV (also marketed as the Bravia A1E in the USA) after performing calibration and technical analysis. Includes demonstration of HDR tone-mapping, & measurements of input lag for playing games.

    The specific model tested was the 65-inch Sony KD-65A1.



    source video :[youtube.com - hdtvtest.co.uk]

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    47
    #724

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Здравейте,

    имам две питания:
    Първото е за настройките на картината. Намирам поне 4-5 настройки, които са давани във времето и за които има одобрения, как да преценя коя е най-подходяща? Става въпрос за W8, 55инча.
    Вторият ми въпрос: След като закачих цифров приемник непрекъснато (през 10мин) автоматично режимът на картина става Ярък и изписва формат на картината: Пълен.
    Как да стопирам това досадно нещо?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #725

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от aHTOHu Виж публикацията
    Здравейте,
    Първото е за настройките на картината. Намирам поне 4-5 настройки, които са давани във времето и за които има одобрения, как да преценя коя е най-подходяща? Става въпрос за W8, 55инча.
    За първото - това си е лично предпочитание, трябва да опиташ настройките и да прецениш сам за себе си коя е най-добра. Аз пробвах няколко и накрая пак съм се спрял на домашно кино , понеже най-вече гледам филми, само съм изключил динамичния контраст. Когато гледам мач пускам футбол режима и той си минава на режим спорт
    Второто - не ми е много ясно какъв точно е проблема, но ми звучи като някакъв бъг. Как си закачил приемника? Със скарт или с хдми?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #726

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от aHTOHu Виж публикацията
    Вторият ми въпрос: След като закачих цифров приемник непрекъснато (през 10мин) автоматично режимът на картина става Ярък и изписва формат на картината: Пълен.
    Как да стопирам това досадно нещо?
    От какъв зор ползваш външен приемник вместо вграденият тунер??? махни го...
    Има нещо оплескано в настройките за аспект и резолюция на картината в приемника.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    47
    #727

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Здравей,

    доставчикът, на когото се спрях е с приемник (Маг 254) и е с претенции за най-качествената телевизия. А и като съотношение месечна такса и списък с канали за мен няма алтернатива Та затова е през приемник гледането.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #728

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Виж в неговите настройки (на МАГ-а) има нещо сбъркано - направи го да подава един и същ сигнал за всички канали - 720p/1080i/1080p . Вероятно сега е на някаква автоматична или да подава според резолюцията/параметрите на гледания канал.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #729

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от aHTOHu Виж публикацията
    Здравей,

    доставчикът, на когото се спрях е с приемник (Маг 254) и е с претенции за най-качествената телевизия. А и като съотношение месечна такса и списък с канали за мен няма алтернатива Та затова е през приемник гледането.
    Не съм много сигурен за маг, но по-принцип, ако не ти е наред нета, приемника получава различни стриймове според трафика, и ако се сменят докато гледаш, е възможно да имаш този ефект на телевизора, все едно сменяш канали с ниско и високо качество на приемника. Това се прави по-принцип, за да не ти прекъсва телевизията. Съвета на Светльо е добър

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    47
    #730

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Привет,

    ще прегледам опциите и ако трябва ще се свържа с доставчика.
    Като се сетя, че имах голяма дилема дали да е с Ка Модул или с приемник следващият ми доставчик и сега като разбирам, че настройките имат смисъл и по-добрата картина излиза, когато е с Ка Модул...не е фатално. Винаги може да се поправи.
    Говорих с разни колеги тук, че на Близо качеството на телевизията с Ка Модул било най-добро, някой друг да сподели впечатления?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    21
    #731

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Здравейте, един въпрос тъй като днес телевизора ми XE93 получи новия ъпдейт на софтуера Андр.7 и чака да го
    инсталирам, трябва ли след инсталацията да дам заводски настройки и в какви случаи се прави.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Живее в
    В.Търново
    Мнения
    188
    #732

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от wassl Виж публикацията
    Здравейте, един въпрос тъй като днес телевизора ми XE93 получи новия ъпдейт на софтуера Андр.7 и чака да го
    инсталирам, трябва ли след инсталацията да дам заводски настройки и в какви случаи се прави.
    Не е задължително а препоръчително аз лично връщам заводските след апдейт само ако усетя че нещо не е както трябва.Но някой колеги препоръчват винаги да се връщат.

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #733

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Точно така е,не е задължително.....аз например след ъпдейта до андроид 6 ,само изчистих кеша,не съм го връщал към фабричните,и до сега нямам никакъв проблем....

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #734

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Здравейте, отказах се от покупката на 43xd8305, първо защото е с ips /имам 49x8309c и не съм доволен/ и реших да пробвам нещо доста по-ниско бюджетно, защото този телевизор ще го сложа в жилище, в което се ходи горе долу един път в месеца за събота и неделя.
    Взех от унгарците за 780 лв. 40WE660 /без особени очаквания за качеството с оглед класа и цената/.
    Днес пристигна и първите ми впечатления след 3-4 часа са
    Плюсове:
    - никакъв ШИМ /огромен плюс за мен/
    - на режим кино изглежда доста прилично без допълнителни корекции към момента
    - youtube работи без забележки
    - hdr на ps4pro не е зле за евтин тв и не усещам лак при игра, не може да се сравняна повечето от по-високия клас тв-та /сравних го с 49KS7002/, но става и даже е по-добре от 49x8309c.
    - от флашката без проблем ми прочете пробваните няколко филма и подкара субтитрите, които са с нормална големина и се виждат напълно нормално
    - ъгъла на виждане е приличен, според мен е по-добре от KS
    Минуси:
    - много бъгъв софтуер, почти всеки втори път не иска да ми отваря менютата при натискане на бутона options или home и трябва да го изключа и пак не винаги работят тези менюта /надявам се да оправят с ъпдейт този дразнещ проблем/
    - ужасен звук /може би един от най-лошите, който съм чувал от тв през последните години/
    - на повечето фабрични режими включително стандартния /обикновен/ настройки на цветовете са ужасно пренаситени и нереални /изключение режим кино и режим игра при ползване на ps4 - за мен напълно достатъчно/
    - лек блийдин на подсветката в долнитите ъгли, но нищо особено дразнещо трябва човек да се вгледа от близо, за да го заблежи.
    За момента това са ми кратките ми впечталения за цена от 780 лв. за 40 инча, по-скоро съм доволен от избора, но за основен тв по-голям бюджет и по-висок клас и размер тв определно е по-добрия избор.
    Този пост е редактиран от kajos; 16-06-17 в 01:44.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #735

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Това е то , HDR поддръжка в евтин нисък клас тв, но без такава за УХД модел няколко класа отгоре

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 75 ПърваПърва ... 39474849505159 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 18:45
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 08:36
  4. Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 12:26
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе