Страница 53 от 75 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1112
Like Tree240Одобрявам

SONY телевизори 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    154
    #781
    [QUOTE=hristoslav2;827472]YouTube for Android TV v2.0 brings a major redesign and finally allows autoplay to be turned off [APK Download]

    Някой успя ли да го инсталира?
    При мен не иска.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #782

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Все още няма версия за телевизори и други устройства с ARM процесор.
    Според коментарите, единствено на Nexus Player може да се инсталира.
    iveto одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #783

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Sony XE93 TEST (KD-55XE9305) najwyższy model LED LCD 4K HDR od Sony z Dolby Vision


    Christian Trozinski of HDTV Magazine presents you the test to Sony's 75-inch LED LCD KD-75XE9405. Why the TV is currently unique in the market, learn it in the video.


    source video:[youtube.com - digitalfernsehende]
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-07-17 в 19:29.
    kijelmi одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    41

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #785

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Здравейте, въпреки че темата е за 2017 г. бих искал да попитам дали 43w755 е удачен избор в момента, спрямо цена/качество (809 лв.)? Възможно ли е все още включването на 3D от сервизното меню и евентуално проблеми с последните ъпдейти има ли? Тези ъпдейти засягат ли сервизното меню, т.е. възможно ли е в даден момент да не може да се ползва 3D? Предварително благодаря на отзовалите се.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    49
    #786

    Отговор: SONY телевизори 2017

    В търсене на настройки за моя модел, попаднах на това ревю, и няколко настройки, които слагам тук за да не се изгубят линквоете.
    А и може да са полезни на колегите с този модел.

    Sony XD93 (KD-55XD9305) Ultra HD 4K TV Review


    Sony KD-55XD9305 Best TV Picture Settings


    Sony 55DX9305 XD93 TV picture settings after calibration - от Darko


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #787

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от vicdj Виж публикацията
    Здравейте, въпреки че темата е за 2017 г. бих искал да попитам дали 43w755 е удачен избор в момента, спрямо цена/качество (809 лв.)? Възможно ли е все още включването на 3D от сервизното меню и евентуално проблеми с последните ъпдейти има ли? Тези ъпдейти засягат ли сервизното меню, т.е. възможно ли е в даден момент да не може да се ползва 3D? Предварително благодаря на отзовалите се.
    При 50" вариант става активирането на 3D от сервизното меню, за 43" нямам потвърждение но на 90% съм уверен че става.
    Активирането на 3D е възможно само при модели със 120/100Hz видеопанел. При 60/50Hz видеопанел няма ефект.
    ТВ Sony с 60/50Hz матрица, нямат настройка Motionflow, имат само LED Motion - управление гасенето на подсветката за снижаване размитоста на картината.
    Ъпдейтите не засягат вече извършени промени в сервизното меню.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #788

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Благодаря много hristoslav2 за отговора! Като пристигне телевизора, ще пиша дали става активирането на 3D.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #789

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Здравейте,
    Купих си наскоро Sony 43" XD8305 и като цяло съм много доволен от картината която е много по добра от предишния ми Samsung от 2011-2012 год. Цветовете са много по изразителни, картината е по светла и ъгъла на виждане е по добър. Има опции за използване на DualShock геймпад за да играете игри директно изтеглени от PlayStore. Забравете за тази опция! Имайки предвид, че това е ТВ а не телефон или таблет, процесора и паметта са му доста ограничени и игрите се движат отчайващо зле. За съжаление има и няколко доста досадни неща за които още не съм намерил отговор.

    1) Моделът е с Android 7.0 който е доста удобен но си има и проблеми. Единият от тях е ако вземете да влизате/излизате от менюта (Home, Apps, Youtube, Discover, Guide, etc.) и по някое време почва яко да лагва преди да отвори следващото меню. Има опция да се затворят всички приложения но дори това не подобрява нещата. Имал съм случаи в които ТВ въобще не приема команди от дистанционното или например не иска да отовори Guide или Discover. Оправя се само след хард ресет от контакта. Добре че си имам бутон on/off на разклонителя. Мисля че Android имат още работа по софтуера преди да го направят гладко работещ.

    2) Когато реша да сменя Audio или Subtitle settings на някои канали директно от ТВ настройките (ползвам NET1 които нямат приемник а кабела директно влиза в ТВ-то) и след като се смени канала настройките вече са забравени. Винаги използва тези които са зададени по подразбиране вероятно от NET1. Например Discovery Bulgaria стартира винаги на английски, Travel channel без БГ субтитри и т.н. Някой знае ли дали има начин настройките да се запазят?

    Благодаря.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #790

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Картината е по-светла, по две причини
    - матрица IPS
    - повишена яркост на подсветката
    Цветовете...това е субективно.
    1- Има настройки в менюто с които може да ги увеличиш.
    2- С течение на времето на употреба, цветните филтри изсветляват и цветовете избледняват - това пак може да се компенсира с настройките.

    Като качество на картиината, Sony са на водеща позиция заедно със Samsung (следвани от Philips, Panasonuc, LG, Sharp)
    Напълно съм съгласен с мнението ти за Android OS - като безпроблемна работа, я поставям я на 3-та позиция, след webOS, Tizen, и преди My Home Screen(Firefox) заради повечето опции.
    Отвориш ли няколко приложения и забива....донякъде проблема е в софта, останалото е заради хардуера - CPU, GPU, RAM..

    В ръководството трябва да има инструкция за запаметяване настройка - език на аудиото и език на субтитрите.
    Помощно ръководство
    SONY EU | Support - How to change the Screen reader language to a different language
    https://www.sony.bg/electronics/supp...-43xd8305/faqs
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-07-17 в 09:21.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    81
    #791

    Re: SONY телевизори 2017

    alligator, аз имам същия ТВ.
    Ето линк към настройки и тестове които съм правил:
    https://forum.setcombg.com/sony-%D1%...tml#post820629

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    59
    #792

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Благодаря за отговорите.
    За съжаление, в нито едно от менютата не намирам опция за запазване на Audio language и Subtitle language. По подразбиране са:
    Audio language - English
    Subtitles - off

    Дори като дам телевизора да е на български пак тези настройки остават както съм ги написал по-горе. Имам съмнение, че това е сигнал подаван от NET1 и те са си определели че това са стандартните настройки за конкретните канали. При Samsung TV имах опция да сменя езика за всеки канал и отделно в менюто имаше език по подразбиране че дори и 2-ри език по подразбиране.

    goodman2 ти кой оператор ползваш и забелязал ли си този проблем?

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #793

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Настройка на каналите > цифрова настройка > настройка на субтитрите
    > настройка на звука
    Този пост е редактиран от svetlio1; 12-07-17 в 22:59.
    alligator одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    72
    #794

    Отговор: SONY телевизори 2017

    Цитат Първоначално публикувано от alligator Виж публикацията
    Благодаря за отговорите.
    За съжаление, в нито едно от менютата не намирам опция за запазване на Audio language и Subtitle language. По подразбиране са:
    Audio language - English
    Subtitles - off

    Дори като дам телевизора да е на български пак тези настройки остават както съм ги написал по-горе. Имам съмнение, че това е сигнал подаван от NET1 и те са си определели че това са стандартните настройки за конкретните канали. При Samsung TV имах опция да сменя езика за всеки канал и отделно в менюто имаше език по подразбиране че дори и 2-ри език по подразбиране.

    goodman2 ти кой оператор ползваш и забелязал ли си този проблем?
    И аз съм на Net1 но нямам такъв проблем. Виж си настройките на ТВ-то.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #795

    Отговор: SONY телевизори 2017

    http://www.lcd-compare.com/gamme-son...ine-up-379.htm


    Sony KDL-49WE755 - test

    KDL-49WE755: IPS panel(PLS) by BOE, RGB, 50/60Hz, WCG.


    source photo:[benchmark.pl]


    ПЛЮСОВЕ
    - много ниско входно закъснение(Input Lag) в режим "Game"
    - цветовете не избледняват, когато се гледа под ъгъл (добър зрителен ъгъл),
    - разширена цветова палитра,
    - поддръжка на множество видео формати, както и възможност за сортиране,
    - телевизорът е още по-бърз, отколкото някои по-скъпи Bravia Android ,
    - поддръжка за HDR 2K сигнал (HD)
    - упростен стил,
    - удобно дистанционно управление, чиито бутони работят тихо, спрямо по-скъпи дистанционни Сони(XE90 и нагоре)
    - Scart гнездо (пълен, без адаптери).
    МИНУСИ
    - нисък контраст (типично за IPS панели)
    - много сивеещо черно, което прави телевизора не подходящ за гледане в напълно затъмнена стая
    - грешна (може би умишлено слаба) характеристика на яркостта
    - много грешки във възпроизвеждане на цветовете в заводската настройка (може да бъде значително по-добра),
    - твърде студено бяло - синее,
    - много ниска острота на движещи се изображения,
    - без уплавняване на движението,
    - липсва корекция на баланса на бялото,
    - липса на калибриране на цветовете,
    - режим на ниска яркост, HDR (около 387 CD/m2, на площ от 5%)
    - само два HDMI порта,
    - няма оптичен изход.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-07-17 в 20:59.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 53 от 75 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 17:45
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 11:26
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе