Страница 25 от 61 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 913

SONY телевизори 2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #361

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Не знам от къде имате тези данни.Ако се вярва на ds Philips е с VA.Което е очевидно по-добрия вариант.Не е писано колко hz е,вероятно 50.Освен това колегата не е писал за какви цени става въпрос:
    https://www.displayspecifications.co...ison/de415514a

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на daniel72
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    121
    #362

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >NaniG- настройките на картината за държава най-добре питай оператора на който си.При Булсатком (които пробваш на друг тв) е без значение,защото тюнера е външен и гледаш през hdmi.
    >Daniel72-след като гледаш Булсатком вероятно си любител на абстрактното изкуство(цапаници разни)-в кръга на шегата де,ама си е близко до истината.Няма как да ти помогне нито Sony,или който и да е друг.Виж ако имаш други оплаквания е друга тема.
    >italianeca- с HDR има доста неща,друг е въпроса дали наистина са толкова впечатляващи колкото на книга.И то всеки тв не е за HDR.Според мен само OLED/FALD(Sony XE9005-минимум).Затова или купуваш фирменно което си струва или за 800 лв. Skyworth,според мен с VA матрица,за което отворих тема,не че има интерес,ама след като гледаме табелките на тв-те вместо качеството,защо се чудим ,че по-сериозните фирми ще ни пробутат и нещо за което плащаш повече за името и по-малко за к-во.За 2000лв. според мен е по-добре да вземеш LG OLED A7 въпреки,че не е 4к,отколкото къв да е edge led тв-дори и 8к......4к не,че няма да го бъде,но докато нашите оператори пуснат достатъчен брой качественни канали ние вече ще сме с други тв-ри.
    Специално за качество на HDR виж тук -има специална колонка HDR movies.Sony XE 9005 е с оценка 8,2.Всички под него които се внасят в Бг са доста по ниско.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch
    Привет.Да утчня че освен булсатком гледам и местната цифрова кабелна ... и тестовия безплатен месец н RN-TV .И както не веднъж съм писал разликата в картината на ХЕ8005 и старият 6 годишен Samsung UE32ES6100 е видима.Просто изразявам мнение ... това е.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #363

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Ами сигурно е така,щом си гледал много източници.Най-важното в тв-ра е матрицата.След това дали е FALD(direct led)/edge led.Донякъде дали е 100 hz..Всичко друго е както казваше един.....''търся балами,а то винаги има''.Като гледаш фирми и някакви измислени серии 7 ,8 и др. измишлъотини..Ако SAMSUNG-а ти е с VA матрица ще е с няколко пъти по-добър контраст от SONY-то което прави картината субективно като по-дълбока и по-добра.Не знам по каква причина си избрал този тв-р,да не говорим,че и цената му сигурно не е ниска.Ако е заради емблемата-купил си това за което си платил.Със сигурност има много по-евтини и по-добри тв-ри(дори +по-голям диагонал).
    Ама като чета въпросите във форума,все към..''Sony 8 серия,дали е добър(все едно,че 8 серия са едни и същи тв-ри)''.Така,че няма да си последният-ако това е някакво утешение.По-скоро за цената си вероятно е най-лошия избор,което и ти потвърждаваш като собственник.
    Този пост е редактиран от cable; 01-05-18 в 22:38.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #364

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    .Ако SAMSUNG-а ти е с VA матрица ще е с няколко пъти по-добър контраст от SONY-то
    По-скоро при VA църното си е църно, от там и всички цветове са по-изразителни.Ако искаш повече контраст търси с Direct led,аз лично предпочитам с Edge led, защото колкото повече светлина му подадеш на един цвят той почва да избледнява и му се губи дълбочината.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    57
    #365

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Здравейте,опитвам се да си инсталирам Ace Stream Media на моя Sony KD-49X8309 голяма борба не ще и не ще........Някой инсталирал ли го е на андроидски телевизор и ако да как ?Благадаря предварително..

  7. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #366

    Отговор: SONY телевизори 2018

    И какво точно не ще?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #367

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от plmko Виж публикацията
    Здравейте,опитвам се да си инсталирам Ace Stream Media на моя Sony KD-49X8309 голяма борба не ще и не ще........Някой инсталирал ли го е на андроидски телевизор и ако да как ?Благадаря предварително..
    Намираш го в магазина на телевизора и го инсталираш безпроблемно.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #368

    Отговор: SONY телевизори 2018

    >italianeca
    мисля,че не ти е много ясна разликата м/у direct led и edge led или поне така ми се струва от това което си написал..
    ''Ако искаш повече контраст търси с Direct led,аз лично предпочитам с Edge led, защото колкото повече светлина му подадеш на един цвят той почва да избледнява и му се губи дълбочината''.
    Значи уж по-добър контраст пък цветовете избледняват.Добрият контраст е от доброто черно(малко светлина).При черно=0,контраст=безкрайност
    Direct led не подава повече светлина,а напротив,светлината идва зад матрицата,което позволява да се подава толкова колкото трябва,особенно ако има зони за затъмнение,които ако са повече на брой става FALD.
    Цветовете поради многото светлина при edge led която няма как да се гаси на зони са по-зле поради сивеещото черно,да не говорим и за неравномерната подсветка и светенето по ъглите,което е супер дразнещо,ако си решил да гледаш хубав тв-р.Разбира се има и добри изключения като SONY XE9305,който се води edge led ,но е с доста специално затъмнение.Толкова специално,че цената при 55'' става по-висока от OLED,което го прави безмислен...и тази година май липсва такъв модел(не съм разглеждал скоро все пак да не са пуснали подобен...).
    Този пост е редактиран от cable; 02-05-18 в 22:32.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #369

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    >italianeca

    Direct led не подава повече светлина,а напротив,светлината идва зад матрицата,което позволява да се подава толкова колкото трябва,особенно ако има зони за затъмнение,които ако са повече на брой става FALD.
    Цветовете поради многото светлина при edge led която няма как да се гаси на зони са по-зле поради сивеещото черно,да не говорим и за неравномерната подсветка и светенето по ъглите,което е супер дразнещо,ако си решил да гледаш хубав тв-р.Разбира се има и добри изключения като SONY XE9305,който се води edge led ,но е с доста специално затъмнение.Толкова специално,че цената при 55'' става по-висока от OLED,което го прави безмислен...и тази година май липсва такъв модел(не съм разглеждал скоро все пак да не са пуснали подобен...).

    Да разбирам ли тогава, че ако си взема тв с Direct led няма шанс да ми са падне бройка с неравномерна подсветка и тъмните зони ще бъдат по добре осветени?

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #370

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Няма да има неравномерна подсветка .По-добре е да има и повечко зони на затъмнение за по-добро качество,като SONY XE9005.Но най-добрите FALD трудно ще ги вземеш защото са по-скъпи от OLED.За новия такъв на SAMSUNG виж в темата,писах цената в Полша(според ревюто).В Бг не съм го търсил,но не виждам и причина при подобни цени.

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #371

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Samsung 65Q9FN го гледах за 7699 лв., но в момента никъде не го намирам, сигурно са го изкупили... Тук излиза пък за 5999 лв., но пак не е наличен. И все пак е по-евтин от Sony 65ZD9, който е 7999 лв.

    Тук е за 7699 лв.
    Този пост е редактиран от Frost; 03-05-18 в 15:22.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #372

    Отговор: SONY телевизори 2018

    За 65'' все пак бива...ама 55'' за 6000+(-) не си струва даже да се търси.При цени OLED под 3 000.Пък никой не е казал,че е по-добър.Както се вижда първите 5 места са за OLED,при това без да влизат OLED тв-те (които не са по-лоши от тестваните) на LOEWE,BEOVISION , PANASONIC и PHILIPS.
    В САЩ мисля Q8=Q9
    https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/55-inch

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #373

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 05-05-18 в 00:08.

  17. Junior Member Аватара на daniel72
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    121
    #374

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Днес си взех и старият Самсунг от ремонт и естествено исках да направя и разлика с новото Сони.Оказа се че за моя изненада Сонито е с леко по добра картина ... не знам може и след ремонта Самсунга да не предава така както преди.Напарвих доста лоши коментари за ХЕ8005 ... а то се оказа не толкова лошо.Ето и няколко снимки ... в дясно е Сонито със сигнал от Булсатком в ляво Самсунга с RN-TV сигнал.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #375

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Бях ти казал че като мине известно време ще си промениш мнението за Сонито в положителна насока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 61 ПърваПърва ... 15232425262735 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Световно първенство по футбол 2018
    От hristoslav2 във форум Спорт
    Отговори: 131
    Последно: 04-12-22, 15:32
  2. Избор на климатик '2018
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4233
    Последно: 02-01-19, 13:43
  3. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 07:21
  4. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 18:45
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 08:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе