Страница 55 от 61 ПърваПърва ... 5455354555657 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 913

SONY телевизори 2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #811

    Отговор: SONY телевизори 2018

    не се изключва захранването на УСБ порта с изгасването на екрана и диска си работи почти нон стоп поне още 15-20 мин. след изключването. отделно съм забелязал че телевизора се включва сам по някое време без да пали екрана и си върши някакви негови си подмолни дейности
    моя диск е 500гб УСБ3.0 на АДАТА отпреди 4-5 години и съм го закрепил отзад на ТВ с миши опашки а също и съм залепил тъмно тиксо на светодиода и макар че ми е в спалнята почти не го чувам

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #812

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Моят съм го залепил с двойно лепящо, нещо като велкро е, ама е на 3М е държи много здраво....а на IT специалиста,му пожелавам Дядо Коледа да му донесе едно външно SSD,и да се успокои накрая...

  4. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #813

    Отговор: SONY телевизори 2018

    За какво ги ползвате тези хардове, за таймшифт?

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #814

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    не се изключва захранването на УСБ порта с изгасването на екрана и диска си работи почти нон стоп поне още 15-20 мин. след изключването. отделно съм забелязал че телевизора се включва сам по някое време без да пали екрана и си върши някакви негови си подмолни дейности
    моя диск е 500гб УСБ3.0 на АДАТА отпреди 4-5 години и съм го закрепил отзад на ТВ с миши опашки а също и съм залепил тъмно тиксо на светодиода и макар че ми е в спалнята почти не го чувам
    Точно това ме дразни мен, че прави нещо когато съм му казал да кротува и си нямам идея какво е. И не е само 15-20мин. понеже като станах сутринта пак въртеше.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #815

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Експерт търси мнение от тролове - интересен подход...
    п.п. доскоро мислех, че това е един от най-кротките и с възпитан тон форуми, които посещавам
    п.п.п. и да не съм офф - при всички външни хард дискове, които съм ползвал досега, независимо от операционна система и устройство, към което са закачени, се е чувал паразитен шум в произволни моменти, дори и при изключена или заспала система. дразнещо е наистина.

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #816

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Жоре,при SSD-то нищо не се чува....

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    За какво ги ползвате тези хардове, за таймшифт?
    Понякога си записвам нещо,когато не съм в къщи или е много късно вечер например....

    - - - - - - - - - -

    Външен хард със собствено захранване също е решение,ако не ви се дават пари за SSD...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #817

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Жоре,при SSD-то нищо не се чува....
    Да, Ивчо, сигурен съм. [emoji3] Ползвам преносим компютър със ссд. А на тивито съм с 64 гб флашка и ми върши перфектна работа.

  10. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #818

    Отговор: SONY телевизори 2018

    И аз това се чудя,защо вместо една голяма флашка,хората искат външни хард дискове да ползват за запис от телевизора?
    Предполагам заради цената на едното и другото...
    После,шуми ми,свети ми,не се изключва с телевизора,върти си 4-5 часа,износва се и се скапва
    Значи,дават по 3-4000лв. за телевизор...а за SSD или голяма флашка не им се дават 200-300 лв. например?...
    През 2015г. когато си купувах телевизора,в пристъп на еуфория дадох 480лв. за 4 чифта 3D активни очила,за 1 година гледах не повече от 3-4 3Д филма,и продадох очилата на секундата
    Този пост е редактиран от iveto; 11-12-18 в 19:08.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #819

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от JSMtv Виж публикацията
    Точно това ме дразни мен, че прави нещо когато съм му казал да кротува и си нямам идея какво е. И не е само 15-20мин. понеже като станах сутринта пак въртеше.
    ами като не съм правил аз компилацията и не знам какво прави и как да го накарам да не работи просто търся начин да заобиколя проблема

    Цитат Първоначално публикувано от felipe Виж публикацията
    За какво ги ползвате тези хардове, за таймшифт?
    уморих се да повтарям - при Сони НЯМА таймшифт!!!!

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    И аз това се чудя,защо вместо една голяма флашка,хората искат външни хард дискове да ползват за запис от телевизора?
    Предполагам заради цената на едното и другото...
    После,шуми ми,свети ми,не се изключва с телевизора,върти си 4-5 часа,износва се и се скапва
    Значи,дават по 3-4000лв. за телевизор...а за SSD или голяма флашка не им се дават 200-300 лв. например?...
    През 2015г. когато си купувах телевизора,в пристъп на еуфория дадох 480лв. за 4 чифта 3D активни очила,за 1 година гледах не повече от 3-4 3Д филма,и продадох очилата на секундата
    когато си купувах плазмата и дискчето за нея флашки над 16Гб на поносими цени нямаше - сега може да си взема една 64Гб флашка за 20лв, но след като съм дал пари за външен диск и е наплют за телевизора и работи безотказно защо да правя излишни разходи

  12. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #820

    Отговор: SONY телевизори 2018

    За каквото и да си говориме,накрая винаги става въпрос за пари

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #821

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Цитат Първоначално публикувано от JSMtv Виж публикацията
    Точно това ме дразни мен, че прави нещо когато съм му казал да кротува и си нямам идея какво е. И не е само 15-20мин. понеже като станах сутринта пак въртеше.
    При стандартно изключване от дистанционното, телевизора минава в спящ режим. Според това в колко часа е настроено сканирането за проверка на нови програми - се чува прещракване, но дисплеят не светва, тунера пресканира, ако открие нови програми ги запаметява и телевизора пак преминава в спящ режим.
    Някъде в менюто имаше настройка за пълно изключване на телевизора, но ако решиш да го включиш от дистанционното ще трябва да чакаш докато се появи картина. първо зарежда работният софтуер, после си прави самодиагностика и зарежда OS...



    https://community.sony.co.uk/t5/andr...e/td-p/2091088
    https://9to5google.com/2017/08/02/ho...ndroid-basics/

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #822

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Точно поради тази причина съм деактивирал актуализацията на програмите,какво толкова ново ще ми пуснат?...от около 270 канала,гледам активно не повече от десетина,просто това,което ме интересува е в различни пакети,и няма как да не съм премиум пакета...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    76
    #823

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Здравейте на всички
    Взех си СОни XF90 преди 2месеца и имам няколко въпроса , които са свързани и с по-горните постове.
    Малко предистория , За съжаление видеокартата на РС не подържа 4к и използвам лаптоп който е свъзан с телевизора с HDMI кабел. Видеокартата възпроизвежда 4к/30 hz 8bit цвят (така изписва като дам на инфо)
    , като дам на инфото за филма там дават 4k/60 hz 10 bit. Имам два външни диска - 500 гб и 250 гб, като вторя е SSD.и двата са на USB 3.0
    Питането ми е следното: през външния хардq когато е свързан към телевизора възпроизвежда ли се пълното качество или не.

  17. Junior Member Аватара на Ivanososs
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    30
    #824

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Да запазва се пълното качество

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    40
    #825

    Отговор: SONY телевизори 2018

    Здравейте колеги,
    опитвам се да намеря начин да гледам 4к съдържание (филми и клипове) намиращо се на хард диска/ssd на компютъра по мрежата. Телевизора е Sony 49XF8505 и е свързан към рутер TPLink Archer C5 , защото по кабел се закача само на 100mbps. По Wifi се закача на 800 mbps и на speed test-а си ги има 200-те мегабита , които ми предоставя доставчика. Компютъра е с гигабитова лан карта и SSD-то и процесора са достатъчно бързи за да не правят спънка , но доста от 4к клиповете и филмите , които пускам си накъсват или дропят кадри. Пробвах всякакви плейъри като Kodi , VLC , MXPlayer и вградения Video Player при Sony. Пробвах със media server-и като Serviio , Plex и Windows Media Server , отваряне директно от шерната папка без медиа сървър. Най-гладко върви с вградения плейър и windows-ския media server , но има какво да се желае , а и не мога да заредя субтитрите по никакъв начин. Това според Вас нормално ли е или аз някъде бъркам ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 61 ПърваПърва ... 5455354555657 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Световно първенство по футбол 2018
    От hristoslav2 във форум Спорт
    Отговори: 131
    Последно: 04-12-22, 15:32
  2. Избор на климатик '2018
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4233
    Последно: 02-01-19, 13:43
  3. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 07:21
  4. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 18:45
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 08:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе