Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 75

Sony 55XE8096, дистанционното не работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #31

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Е, тъкмо го похвалих, и започна да забива и моето. Проблемът е очевидно в блокиране на OK бутона, забелязах го като си пускам филми на HBO GO-то. Натискам OK за PLAY и филмът започва непрекъснато да тръгва и спира на пауза. Като закрия дистанционното или го обърна настрани - спира. Светодиодът на телевизора примигва - видими приема сигнали от дистанционното. Измерих напрежението на батериите - 1.38 волта. Това със сигурност е проблем с батериите, а не забиване на Андроида.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #32

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Същия проблем като моите предходни две. Стана ли след смяна на батериите? Ако е така това означава че като батериите са по-слаби и дистанционното забива...

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #33

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Не съм ги сменил, засега го прави много рядко и не ми пречи изобщо. А и се оправя с повторно натискане на ОК.

    Извън темата - изненадах се, че са паднали толкова бързо, но после се сетих, че няколко дни играх на Асфалт-а (по няколко часа дневно), преди да го махнат, и вероянто затова бързо паднаха.

  5. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #34

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Надали е от батериите.На предното ми сони от 2008 г,оригиналните батерии (2 бр.АА) искараха ,колкото и да не ви се вярва 6 години.Смених ги ,защото му намаля обхвата на ДУ,иначе работеха още.
    На сегашния ми 55XF8096 след ъпдейт на андроида дистанционното заби на няколко пъти,включително и микрофона му.Само че аз си мисля че проблема не е в самото ДУ,а в андроида.Понеже той заби още при рестарта,след фабричните и спирането на тока беше все още бъгав.След последното спиране на тока,ужким се е оправил (само фабричния плейър ме изхвърля на 30-40 мин.).ДУ от тогава работи добре.
    Така че пробвайте с изключване от тока.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #35

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    О, как да не ни се вярва? Даже малко са ти изкарали. Разликата в капацитета между АА и ААА батерии е огромна. И аз навремето като имах устройства с дистанционни с АА батерии - всички оригинални са издържали по най-малко 5 години. Имам една стерео-уредба Ямаха, която и в момента е с оригиналните си. Не съм я ползвал от 2014-та, но я купих 2001-ва. Това са 13 години с едни батерии. Е, не съм ги разцепил от ползване, но 13 са си 13. Те сега затова ги правят нещата с ААА, главно защото целта е да си купиш по-скоро нови. А производственият разход на двата вида е почти еднакъв. Защо да ти правят нещо, което на същата цена издържа 3-4-5 пъти повече? Даже се учудвам, че не ги правят с 1 х CR2032.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #36

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    На аудио системите са с такива.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #37

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Дистанционните вече ползват bluetooth, което е нормално да скъся живота на батериите им драстично...

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #38

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Изключил съм го.

    Ред.: включих го за малко, да пробвам нещо и случайно видях, че изписва батериите в проценти. При мен показва 74 %, а след 2 включвания и изключвания на блутуута показва 71 %.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 08-02-19 в 00:41.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #39

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    На блутут дистанционното ми батериите изкарват около 6 месеца,дори без да го ползвам...

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #40

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    значи си има проблем с тия дистанционни .. не знам дали е от батериите при мене се ползва интензивно ,изкарват по 3 месеца някъде , взимам и евтини батерии някви нонейм ( но и оригиналните малко изкараха ) остава въпроса дали това е проблема ,или е някакъв софтуерен на телевизора .. а как разбирате ,че се ъпгрейдва софта ? сам ли се рестартира ,нещо изписва ли ?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #41

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Няма как е де проблема в телевизора, вече го обясних. Дистанционното забива на функция ОК вижда се с камера на телефона че инфрареда свети постоянно. Спред мен дистанционните имат проблеми със слабите батерии. Може просто да бъгват като падне напрежението на батериите.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #42

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    "Оригиналните" батерии не са това, което бяха дори и преди 10 години!
    Тези на LG-то ми изкараха само 3!!! месеца и то без интензивно ползване, игри и интернет.
    Сложих качествени, не помня марката, и с тях работи без проблеми вече трета година при зверско натоварване.
    Купете си heavy duty alcaline Varta, Maxell, Panasonic, Toshiba, Duracell, Energiser, GP, а не боклуци за 40ст. от китайския магазин на ъгъла.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #43

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    А аз да попитам или просто да кажа, защо е толкова слаб ъгъла на действие на тия тв/дистанционни. Почти директо към датчика трябва да е насочено дистанционното, за да хване.

  17. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #44

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Ако си с оригиналните батерии ги смени, обикновено са доста слаби.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #45

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    а ,ъгъла е зле да .. и по хубави батерии не помагат .. уж блутут ала бала но ако не е ТОЧНО срещу телевизора насочено ,не действа .. на 10г ми Панасоник беше много по добре в това отношение ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 55XE7077, 4K Ultra HD или 55XE8096, 4K Ultra HD
    От raptor1987 във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 27-07-18, 00:47
  2. Sony 55XE8096 - laptop Wi Fi screen sharing
    От todorovv във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-18, 12:53
  3. Отговори: 0
    Последно: 18-03-17, 14:48
  4. Нов Philips дистанционното невинаги работи!
    От ilhanbg във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-04-15, 19:40
  5. Дистанционното на Elite pv-374ex не работи,какъв заместник да търся?
    От bran във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 12-04-08, 16:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе