Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 75
Like Tree2Одобрявам

Sony 55XE8096, дистанционното не работи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #46

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    При мен дистанционното работи обърнато към срещуположната стена.

    Но докато батериите са по нови, разбира се.
    Този пост е редактиран от sony 1; 09-02-19 в 00:01.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #47

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Ами моите са тия с които хо купих на 5 януари.

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #48

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Аз оригиналните батерии ги хвърлих на другия ден.

    Взимай Duracell turbo max да се видиш в дистанционно

    https://www.technomarket.bg/baterii/...a-x-4-09132617
    Този пост е редактиран от sony 1; 09-02-19 в 00:09.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,253
    #49

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Може и от Метро и Кауфланд - там са по-евтини.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #50

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Смятяй, оригинални батерии къв боклук са, ще си взема нови да видим как ще е

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #51

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Не съм съгласен с това мнение, за Сони ХЕ 8096 и дистанционното с бутони "гугъл плей" и "нетфликс". Току-що го пробвах, защото ми стана много чудно, че казвате за такъв проблем. Ако имаше - щеше да ми направи впечатление досега. Моето ако се намира фронтално срещу сензора, може да е насочено на поне 30-35 градуса в която и да е посока и пак си работи нормално. Ако не е фронтално срещу сензора, а настрани, може да е дори на още по-широк ъгъл, над 60 градуса настрани, но ако е насочено директно към него - пак работи. Пробвах го също на около 60 градуса настрани и от там - самото ДУ не срещу сензора, а завъртяно на 20-25 градуса, работи. На повече вече не иска. Градусите така малко на око ги казвам, но + / - 5 градуса ги уцелвам.

    Все пак зависи и какъв точно светодиод са сложили отпред. Ако е широкоъгълен, трябва да е с по-голяма мощност, за да може да излъчи достатъчно силен сигнал в цялата ширина. Ако са решили да спестят мощност, може да са сложили с по-тесен ъгъл и затова да е нужно малко по-точно насочване. Но моето със сигурност може да е обърнато поне на 30 градуса наляво или надясно и пак си работи, ако е общо взето пред телевизора.

    Всичко това важи от 2.0 - 2.2 метра разстояние.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #52

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    ехе ,от 2 метра .. моя хол е 6 на 5 метра .. гледам го от другия край не сядам на средата на хола .. пробвай отдалеч и ще видиш че не е толкова ок дистанционното

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #53

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Обхвата на д/у зависи само от батериите.

    С тия батерии дистанционното ми работи съвсем нормално даже като го обърна към срещуположната стена на телевизора

    https://www.technomarket.bg/baterii/...a-x-4-09132617

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #54

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ехе ,от 2 метра .. моя хол е 6 на 5 метра .. гледам го от другия край не сядам на средата на хола .. пробвай отдалеч и ще видиш че не е толкова ок дистанционното
    Е няма как, малко ми е стайчето. Но се сетих, че може би разстоянието е решаващо, затова уточних при какви условия казвам.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #55

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    В последните дни рязко се влоши работата с дистанционното: трябваше вече съвсем точно да го насочвам, както казвахте по-горе и също - от по-близо. Също така - натискам по няколко пъти един бутон, докато зацепи. ОК забиваше редовно.

    Смених батериите току що и "луната спи" - всичко се оправи. Обхватът си стана нормален, най-далече от 3.5 метра успях да го пробвам без дори да го насочвам, но е относително точно. Никакви проблеми с "хващането". Дори и без да го насочвам - достатъчно е само да съм в стаята (3.4* 4.3 метра или нещо такова) и няма значение накъде е обърнато дистанционното - към ТВ, наобратно, към пода, към тавана, към едната стена, към другата.... Достатъчно е просто да съм в стаята и си работи идеално с нови батерии.

    Мисля така да си го държа - с изключен блутуут, че и без това на моя модел освен за дистанционно, за друго не става. Предните батерии ги "стопих" с Асфалта, но сега мисля да не се занимавам с глупости. Днес са на 1.620 волта, ще следя с какво темпо ще падат и при какво напррежение ще започнат проблемите. Оригиналните ги вадя на 1.345 В.

  13. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #56

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Всяко нещо си иска свойто, не става с батерии от 0.50ст. или пък с оригиналните които нямат нищо общо с едно време.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #57

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    При мен проблема определено не беше от дистанционното ,като забие на някой канал и от телефона не можех да го сменя ,също така отивам в меню ,пускам приложение дори а звука на канала на който е забил продължаваше и се смесваше с тоя на приложението ,пълен смях дано с новия ОС е отстранено ( не ми го е правило от както го сложих ) .

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #58

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Бях се насочил към xf9005 ама като чета за какво става дума, вярно картината може да е по-добра от LG ама на функционалност явно никакъв го няма, а аз искам да мога да си пусна клип от youtube без да си скъсам нервите и да не сменям всеки канал по 3 секунди... Тоя андроид и при телефоните не струва, а сега и телевизорите е оплескал!
    Gena_bs одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #59

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Всяко нещо си иска свойто, не става с батерии от 0.50ст. или пък с оригиналните които нямат нищо общо с едно време.
    Аз сложих батериите, които ти препоръча има малко по-добър обхват от преди, но пак не е така както ми се иска. В менюто на тв видях че батериите са на 91%

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #60

    Отговор: Sony 55XE8096, дистанционното не работи

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Бях се насочил към xf9005 ама като чета за какво става дума, вярно картината може да е по-добра от LG ама на функционалност явно никакъв го няма, а аз искам да мога да си пусна клип от youtube без да си скъсам нервите и да не сменям всеки канал по 3 секунди... Тоя андроид и при телефоните не струва, а сега и телевизорите е оплескал!
    тубата върви идеално 4к контент през уифи .. преекспонират се проблемите на андроид ,според мен почти няма какво да се желае отделно има маса приложения дето с ЛГ само ще ги сънуваш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 55XE7077, 4K Ultra HD или 55XE8096, 4K Ultra HD
    От raptor1987 във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-07-18, 23:47
  2. Sony 55XE8096 - laptop Wi Fi screen sharing
    От todorovv във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-18, 11:53
  3. Отговори: 0
    Последно: 18-03-17, 13:48
  4. Нов Philips дистанционното невинаги работи!
    От ilhanbg във форум Philips телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 18-04-15, 18:40
  5. Дистанционното на Elite pv-374ex не работи,какъв заместник да търся?
    От bran във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 12-04-08, 15:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе