Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 68
Like Tree22Одобрявам

пукащ телевизор Sony Bravia

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    28
    #1

    пукащ телевизор Sony Bravia

    Здравейте, макар да не виждам голям смисъл, реших да споделя що за странен проблем имам с моя телевизор.
    Първо започна по-рядко, което е в рамките на нормалното, според мен, според сервизи и според колеги от форуми. Ще цитирам случаен производител:

    Щракащ, пукащ звук: Шумът, който можете да чуете, докато гледате телевизия или след изключване на уреда, обикновено се причинява от топлинна деформация и това явление е много често при пластмасови прибори или автомобили и се дължи на температурата и влажността.

    След известно време започна да става непоносимо и да ме събужда докато спя. При включване и при изключване. И докато работи също. Обадих се на сервиз, взеха го и след 3 седмици ми се обадиха, че ще го сменят с нов, защото "политиката на Сони е да не поправя панели - заменят ги с нови". Е, колко са нови...
    Смениха телевизора с по-нов модел, защото нямали стар.
    Всичко това се случва в два апартамента. И в двата апартамента работи с кабелен андроид приемник с кабелната телевизия на А1/Близу. Другото общо е конзола PS4.
    След 2 седмици същото се случи и с "новия" телевизор. Общото отново са тези 2 устройства. Аз продължавам да вярвам, че те нямат нищо общо, защото имам друг телевизор(LG, 43 инча, тъп телевизор), който пука 2-3 пъти при изключване, както всеки друг, който съм виждал.

    Драмата ще я спестя и ще разкажа на кратко. Обадих се в сервиза и ме мотаха. Първият сервиз не вярваше, че има някакъв проблем, докато не минаха 10 минути и не го чуха. След 2 седмици ми звъннха, че са се чули със Сони България/Европа и са им казали да "пренавият винтовете". Тоест установили са проблема и са го решили по този начин. Никаква промяна. Звъннах на втори сервиз. Пичът нямаше време да изчака да чуе за проблема и реши да го товари към сервиза и там щели да го гледат. Обадиха се след 1 седмица - нямало никакъв проблем - бил работил седмица по цял ден.

    Е, това е, пих една студена вода. Надявам се някое от моите устройства да причинява проблема, защото ако не е така, ще ми е по-кофти.

    За КЗП няма смисъл да ви разказвам.

    Някой срещал ли е подобен проблем? Има ли някой идея къде да го закарам, за да го оправят това нещо...ако изобщо е възможно да се оправи. Не знам дори дали си заслужава инвестицията в ремонт....

    Благодаря и поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Единият с ламаринан гръб пука, другият само пластмаса не пука, но пък му посине подсветката на две места.
    Купих си климатик и вече не ми прави впечатление пукането на твто.
    (климатика пука доста повече и по силно )
    zzlatev одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    28
    #3

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Човек да го е страх да си вземе нов телевизор, ебахти

  5. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #4

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Mониторът ми Dell пука, откакто го взех. (миналата година). Когато е студен по няколко пъти. Старият нямаше този проблем
    Дали, защото взеха да ги изработват тънички и се нагряват повечко пластмасата от LED температурата се покачва и пукат за за това...
    zzlatev одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #5

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Цитат Първоначално публикувано от zzlatev Виж публикацията
    Здравейте, макар да не виждам голям смисъл, реших да споделя що за странен проблем имам с моя телевизор.
    Първо започна по-рядко, което е в рамките на нормалното, според мен, според сервизи и според колеги от форуми. Ще цитирам случаен производител:

    Щракащ, пукащ звук: Шумът, който можете да чуете, докато гледате телевизия или след изключване на уреда, обикновено се причинява от топлинна деформация и това явление е много често при пластмасови прибори или автомобили и се дължи на температурата и влажността.

    След известно време започна да става непоносимо и да ме събужда докато спя. При включване и при изключване. И докато работи също. Обадих се на сервиз, взеха го и след 3 седмици ми се обадиха, че ще го сменят с нов, защото "политиката на Сони е да не поправя панели - заменят ги с нови". Е, колко са нови...
    Смениха телевизора с по-нов модел, защото нямали стар.
    Всичко това се случва в два апартамента. И в двата апартамента работи с кабелен андроид приемник с кабелната телевизия на А1/Близу. Другото общо е конзола PS4.
    След 2 седмици същото се случи и с "новия" телевизор. Общото отново са тези 2 устройства. Аз продължавам да вярвам, че те нямат нищо общо, защото имам друг телевизор(LG, 43 инча, тъп телевизор), който пука 2-3 пъти при изключване, както всеки друг, който съм виждал.

    Драмата ще я спестя и ще разкажа на кратко. Обадих се в сервиза и ме мотаха. Първият сервиз не вярваше, че има някакъв проблем, докато не минаха 10 минути и не го чуха. След 2 седмици ми звъннха, че са се чули със Сони България/Европа и са им казали да "пренавият винтовете". Тоест установили са проблема и са го решили по този начин. Никаква промяна. Звъннах на втори сервиз. Пичът нямаше време да изчака да чуе за проблема и реши да го товари към сервиза и там щели да го гледат. Обадиха се след 1 седмица - нямало никакъв проблем - бил работил седмица по цял ден.

    Е, това е, пих една студена вода. Надявам се някое от моите устройства да причинява проблема, защото ако не е така, ще ми е по-кофти.

    За КЗП няма смисъл да ви разказвам.

    Някой срещал ли е подобен проблем? Има ли някой идея къде да го закарам, за да го оправят това нещо...ако изобщо е възможно да се оправи. Не знам дори дали си заслужава инвестицията в ремонт....

    Благодаря и поздрави
    Трябва да потърсиш нещо и отвоята страна на оградата, много странен проблем. Кой е модела ? Може ли едно клипче да постнеш със запис.
    zzlatev одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    24
    #6

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Няма страшно ако телевизора пука, важното е да не пукне
    Slusatel одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    28
    #7

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Разбира се, че бих потърсил и от моята страна. Както споменах, LG-то не го прави този проблем. Пука, но много по рядко и най-вжното много по-тихо.
    KD-55XF8096 е моделът.

    Ето и клипче:
    https://www.youtube.com/watch?v=kvdJnsYDcds&t=43s
    Моментите, в които го прави:
    04:01
    05:52
    06:00
    07:21
    08:16
    08:29
    11:02
    11:18
    13:11
    14:01
    14:17
    17:29
    17:46
    21:56
    22:32
    26:29
    27:09
    32:40
    33:35
    42:00
    43:21





  10. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #8

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Според мен това не е нормално. И моя пука но по един-два пъти на HDR когато е на макс яркостта(според мен от температурата и е почти недоуловимо). Имам приятел с XF8596 и също няма чак такива пукания.
    zzlatev одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #9

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Доста силно звучи, макар че тук заради тишината микрофона го усилва допълнително.
    Но щом си го забелязал явно не е ок. Има нещо, което може би е презатегнато и при разширяване/свиване пука.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    28
    #10

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Не знам какво да го правя. Има един техник, който изяви желание да го погледне преди време, когато беше в гаранция, но именно заради нея, не го дадох.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Доста силно звучи, макар че тук заради тишината микрофона го усилва допълнително.
    Но щом си го забелязал явно не е ок. Има нещо, което може би е презатегнато и при разширяване/свиване пука.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Наистина е толкова силно, не е само заради микрофона. Събужда ме по 10 пъти като заспивам. Не знам кое да пренавия освен винтовете отзад.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #11

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    По-скоро да се отхлабят (съвсем леко), но проблемът може да е някъде вътре.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #12

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Цитат Първоначално публикувано от zzlatev Виж публикацията
    Не знам какво да го правя. Има един техник, който изяви желание да го погледне преди време, когато беше в гаранция, но именно заради нея, не го дадох.

    - - - - - - - - - -


    Наистина е толкова силно, не е само заради микрофона. Събужда ме по 10 пъти като заспивам. Не знам кое да пренавия освен винтовете отзад.
    А ти нали беше писал че ти пука и смененият трлевизор? Пробвал ли си да го сложиш в друга стая с включени други устройства ?

  16. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #13

    пукащ телевизор Sony Bravia

    А пука ли ако го изключиш от контакта?

    Има писано за някои модели, че се чуват звуци, и тва се оправяло със софтуерен ъпдейт

    https://www.sony.com/electronics/sup...icles/00012341

    Има още писано, че се чуват звуци когато има проблеми в електрическата мрежа . Проверявал ли си си контактите? Лесно ще се разбере ако спре да пука когато е изключен.

    https://www.cnet.com/forums/discussi...d-hdtv-269426/
    Този пост е редактиран от javorenator; 13-05-20 в 20:03.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    28
    #14

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    А пука ли ако го изключиш от контакта?
    Има още писано, че се чуват звуци когато има проблеми в електрическата мрежа . Проверявал ли си си контактите? Лесно ще се разбере ако спре да пука когато е изключен.
    Пука и след като го изключа от контакта. Контактите са заземени и всичко е наред там. Най-лесно за обяснение е, примерно, когато се гледа някакъв филм 30-40-50 минути и се паузира, след това леко се затъмнява екрана заради плеъра(Коди) и веднага пука 1-2 пъти. Това го право абсолютно винаги. Иначе при изключване и включване пратих видео. Там даже не ми се коментира.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    По-скоро да се отхлабят (съвсем леко), но проблемът може да е някъде вътре.
    Отхлабил съм ги и то повечко.

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    А ти нали беше писал че ти пука и смененият трлевизор? Пробвал ли си да го сложиш в друга стая с включени други устройства ?
    Пробвал съм и на леглото легнал и изключен - пак го прави. Мислих си, че може да е от стойката, ама..

    Сега, докато пиша, дръпнах от контакта, и изпука около 15 пъти за 12-15 минути.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #15

    Отговор: пукащ телевизор Sony Bravia

    Да не го духа климатик или нещо друго и да го охлажда прекалено бързо?
    Пращай го по гаранция.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Sony Bravia KDL-32WD757 или Sony Bravia KDL-32WD759
    От asmil във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-18, 22:23
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-06-14, 14:39
  3. Sony Bravia
    От Anteri във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 01-09-10, 21:54
  4. Отговори: 2
    Последно: 29-12-08, 22:37
  5. Проблем със звука на телевизор SONY BRAVIA
    От Stra4iatela във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-08, 22:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе