Страница 11 от 75 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 1119

SONY телевизори 2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    85
    #151

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Чудесно, до тук всичко му е андроидно - нищо не работи като свят. То едва преглътнах кекавата 7-ца, остава още повече да се скапе положението Ще си седи на текущата версия.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #152

    Отговор: SONY телевизори 2019

    И кое не му работи? Всичко е много по-бързо и удобно от преди. Единствено не ми харесва, това че когато влезеш в настройки и с бутона бак, връщаш до начален екран и не можеш да излезнеш от него.Но пък си натискаш бутон тв и пуска телевизията.
    За мене, засега е много по-бърз и по-удобен от 7. Точно сега може да се каже, че имам тв с Андроид, и той е бърз!

  4. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #153

    Отговор: SONY телевизори 2019

    По бърз е 8, повече ми допада.

    С 600МБ е по лек от 7

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #154

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Някой с Орео пробвал ли е как е булсатското приложение, има ли си всички спортни канали

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #155

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Ако няма някакви канали то проблема трябва да е в оператора.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #156

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Китайците вече тестват новият XG95
    http://tv.zol.com.cn/708/7081469.html

    Дайте да направим заедно едно подробно обяснение и инструкция относно ъпдейтите. Пишете ако се сещате нещо, като го формулирате подробно и разбираемо за всички.


    Firmware update - Софтуерен ъпдейт
    Голяма част от битовата техника се управлява от контролери (компютри), които изискват управляващи алгоритми за своята работа (софтуер) , който се записва в операционната система (софтуера се нарича firmware). Такъв има и в съвремените телевизори. Политиката на всички компании е като излиза нов продукт да се пусне на пазара максимално в срок. Въпроса е, че всеки софтуерен продукт преди да излезе на пазара има процес на разработка и тестване, обикновенно за последният процес наричан най-общо Q&A, недостига време, ресурс или просто грешките не се откриват. За това в по късен етап, когато потребителите срещнат проблеми се прави нова версия в която тези бъгове се отстраняват.

    Фирмуерът - представлява софтуер, който определя правилата за работа с контролерите(не е просто изменение на някои параметри-той не подобрява картината). Той само управлява шината вътре. А за картината отговаря вътрешният фирмуер на самият видеопроцесор, който изкарва изображение. Това е вътрешен софтуер вграден при изготвяне на процесора. Фирмуерът се прави както по заявка от съответния вносител на продукта в дадена държава по оплаквания на клиенти-така и за подобряване на работата на телевизора - прави се анализ в централата, какъв е проблема и съответно програмистите правят нов софтуер, в който проблемът е решен. Тества се и след одобрение се качва на официалната страница и сървъра на компанията, от който телевизорите сами го теглят.

    https://www.sony.bg/electronics/supp...d-tvs-android-
    https://www.sony.co.uk/electronics/s...icles/00119543

    Преди да качите нов фърмуер се убедете, че подхожда на вашият модел телевизор!!! (внимателно четете списъка от модели, за които е предназначен файла с фърмуера)
    Съвет - редовно проверявайте на официалният сайт за нов фърмуер за вашия телевизор и ако имате проблеми с работата на телевизора ви, му направете ъпдейт.
    Има актуализации, които изискват предната версия, за да се инсталират, за това препоръчвам актуализацията да се прави чрез менюто на телевизора. Той избира поредната нужна актуализация.

    ВНИМАНИЕ!!! Ъпгрейдването е на ваш риск! (молете се да не спрат тока или интернета по-време на операцията) Изброените версии на фърмуери в темата са само за Европейските модели на компанията Sony и не стават за модели от други контитенти !! След ъпгрейдване с нов фърмуер, настоятелно се препоръчва въстановавяне на заводските настройки!
    Не правете ъпдейт по Wi-Fi, заради ограниченият трафик телевизорът не зарежда както трябва и забива! Имате два варианта - по кабел или флашка. Вторият е по-сигурен.

    След ъпгрейда ще остане ли в телевизора българският език на менюто с английски фирмуер?
    Ъпгрейдването с английски фирмуер никак не се отразява на българският език в менюто на телевизора.
    Безопасно ли е самостоятелно да ъпгрейдвам телевизора? Няма ли да доведе до отпадане на гаранцията?
    Софтуерният ъпгрейд се явява щатна функциия, описана в в ръководството на ползвателя. Прочетете описанието за ъпгрейд в документацията - всичко е много просто. На се отразява на гаранцията.
    Може да проверите за наличие на обновление и история на промените на сайта на производителя.

    Какви проблеми се срещат след ъпгрейд ?
    Във форума са отбелязани няколко случая, когато ъпгрейда не стига до край(проблеми по трасето, връзката с рутера или претоварен сървър). Не изключвайте телевизора от контакта! Направете нов опит за ъпдейт.

    Подхожда ли фирмуер на моя телевизор, фърмуер от друг модел телевизор?
    Фирмуера за всички модели базирани на едно шаси е еднакъв. Фърмуер от друго шаси не подхожда.
    На телевизора ми фирмуера е стар. Трябва ли да си кача поред всички предхождащи за да си поставя последната версия, ?
    Не е нужно - може веднага да поставите последната версия на фърмуера. Още повече, че от сайта на Филипс може да се свали САМО последната версия. Последната версия съдържа всички подобрения направени до момента.

    Може ли след ъпгрейда да си кача стара версия на фърмуера - Firmware Downgrade ?
    В случай, че не стe доволни от работата на текущата версия на фърмуера и искате да си инсталирате старата версия, може да направите даунгрейд. Обърнете внимание на следното:
    Sony по принцип не препоръчва връщане на стара версия, също така Sony не предлага на разположение стари версии за изтегляне. Предпочита да чакате поредната нова версия (идва в редовни интервали между 3 и 6 месеца). Свалянето от телевизора на текущата версия на фърмуера или нейното съхранение преди обновлението е невъзможно.
    ВНИМАНИЕ!!!
    Пазете си в папка на компа всички версии, които сте свалили. В случай, че не сте доволни от работата на новата версия, която сте качили ще можете да си върнете старата, която работи добре.
    Когато се появи ъпдейт на софтуера изтегляте .zip файла и си го запаметявате(записвате в PC-то) с име, което съответства на версията на софта.

    https://services.sony.co.uk/supportm...ntent/triage/1

    Новата процедура за актуализиране на Андроид устройства:
    • "Autorun.upg" в главната директория на USB стик остава същият
    • Файловете за надстройка са "леко" по-големи от предишните актуализации (~ 400MB). Веднага след като стикът е включен в телевизора, телевизорът "сваля" актуализацията за първи път (актуализацията се прехвърля във вътрешната памет).
    • След това телевизора се рестартира (това е начинът, не се паникьосвайте).
    • Сега се появява действителният екран за инсталиране, който някога е правел актуализации на андроид устройство, ще го разпознае.
    • Поради размера си, актуализацията отнема повече време, отколкото обикновено.
    • Телевизорът се рестартира автоматично след актуализацията.
    • След това приложенията трябва да бъдат реинициализирани, дори ако изглежда, че телевизора работи нормално, има и друго съобщение, известно и от други андроиди („Приложенията ще се актуализират x с x“).


    Препоръка:
    След преминаване от Android TV 7 Nougat към Android TV 8 Oreo Препоръчвам връщане на фабричната настройка:
    • Инсталирайте Oreo
    • Запазете списъка с канали в USB флашка
    • Възстановяване на фабричните настройки
    • Инсталирайте списъка с канали отново на телевизора
    • Забележка: всички настройки (картина) и записи ще бъдат изгубени
    • ако след това откриете бъгове, оставете коментар


    ВАЖНО:
    • След успешната инсталация (т.е. когато телевизорът отново работи), изключете телевизора 2-3 минути от захранването(контакта) , като преди това го поставете в режим на готовност, разбира се!
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-02-19 в 21:49.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #157

    Отговор: SONY телевизори 2019

    hristoslav2


    Мисля че си изчерпал препоръките, точно ясно и конкретно.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    40
    #158
    Някой случайно да пази ъпдейта от май месец 2018г или да знае от къде могат да се свалят по-старите ъпдейти ?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #159

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Кой формати не тръгнат на вградения плеър? Аз пускам 3филма вече тръгват, ама ги пускам от Сервио

    - - - - - - - - - -

    Да сега пуснах сан андреас. Мисля беше 4к и не иска да го изпълни

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #160

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от kpetrov Виж публикацията
    Някой случайно да пази ъпдейта от май месец 2018г или да знае от къде могат да се свалят по-старите ъпдейти ?
    Мисля, че не можеш да флашнеш стар фирмуер.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    40
    #161

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от Nikito82 Виж публикацията
    Имаше някакви ъпдейти нещо за програмите на тв. Сега пуснах един клип 4к хдр и не ми сече. Тоя с говорителя и едни топчета и цветове вътре в него.
    Пусни си в youtube клипчето "The World in HDR in 4k (Ultra HD)" и виж дали не сече. Пусни си и "Bulgaria 8k HDR" на 4к резолюция разбира се и отново виж какво става.
    Същия клип свален от тук https://4kmedia.org/the-world-in-hdr-uhd-4k-demo/ също не върви добре , а и аудиото прекъсва с вградения плейър.
    Клип "LG Eclipse 4K Demo.ts" свален от https://4kmedia.org/lg-eclipse-uhd-4k-demo/ изобщо не ми тръгва през вградения плейър , а на андроид 7 нямаше проблеми.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #162

    Отговор: SONY телевизори 2019

    kpetrov

    The World in HDR in 4k (Ultra HD)
    Това клипче току що го пуснах и изгледах за проба, никакво насичане при мен.

    В момента гледам в тубата клипа- 4к video ultrahd hdr sony 4k videos demo test nature relaxation movie for 4k oled tv
    и няма никакво насичане.

    Колега с sony xf8505 с Андроид 7 също ми се беше оплаквал на лични че 4к клиповете от тубата му сечали.

    А бях пускал клипчета 4к от тубата с андроид 7 и винаги ми сечаха, може и нета да е в някакви моменти проблема.
    Този пост е редактиран от sony 1; 31-01-19 в 19:01.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    21
    #163

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Цитат Първоначално публикувано от Nikito82 Виж публикацията
    Кой формати не тръгнат на вградения плеър? Аз пускам 3филма вече тръгват, ама ги пускам от Сервио

    - - - - - - - - - -

    Да сега пуснах сан андреас. Мисля беше 4к и не иска да го изпълни
    Как ги пускаш с вградения плеър през Servio аз след ъпдейт въобще нямам опция за мрежови устройства само от флашка!

  17. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #164

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Сега пуснах да се сваля ъдейта от сайта на Сони-свалям с 5-6 КБ/с,щял да се свали след 3 дена и няколко часа,луда работа

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    283
    #165

    Отговор: SONY телевизори 2019

    Да ти го пратя ако искаш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 75 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик '2019
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3063
    Последно: 04-01-20, 11:11
  2. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  3. SONY телевизори 2017
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1111
    Последно: 01-01-18, 07:21
  4. SONY телевизори 2016
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 1643
    Последно: 01-01-17, 18:45
  5. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 08:36

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе