Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 87
Like Tree13Одобрявам

Саундбар или компютърни колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #46

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    То пък през аудио жак смятай колко е 5.1 звукът...
    Аз не разбрах точно какво искаш и по какъв начин новите телевизори те карат да купиш саундбар?
    Това просто не е вярно. Моят нов телевизор има жак за слушалки, HDMI eARC, оптичен кабел. По неограничен от това не можеш да бъдеш.
    А това, че двд-то ти има свързаност от преди 15 години, не мисля, че е проблем на телевизорите.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #47

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Моят също има трите неща, но има все повече модели, които излизат без аудио жак, а в ниския клас дори без оптика, което автоматично значи, че те оставят да си "туриш" един от великите им саундбарове през HDMI и без избор за нищо друго. А при нашите по-висок клас модели 3.5мм подава лош сигнал. Защо същото ДВД свързано към телевизор от неговото време или към iPhone от сегашно време вади съвсем друг звук? Дали проблема не е в новите телевизори? И защо всяка година новите модели излизат с все по-орязани функции? Старата техника се оказва много по-добра в повечето случай.

    P.S. - всички плюят саундбар системите и очевидно има защо. Само най ама най-непретенциозните са ок с тях. А едно време как сме живяли без саундбар системи?
    Не е имало, а за сметка на това е имало качествени колони заедно с добре работещи аудио кънектори. Без да ти се натрапва как трябва задължително да си вземеш саундбарче, за да добавиш още пари към и без това скъпо струващия и скопен в много отношения "марков" телевизор. Кавичките са, защото фирмите в днешно време само лежат на имената си от преди години.
    Този пост е редактиран от berpan; 17-06-20 в 19:57.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #48

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Може ли да ми покажеш кои "всички" плюят саундбар системите и аз после ще ти покажа стотици ревюта на доволни клиенти. И интересно защо продължават да произвеждат саундбари за над 1000 евро? Нека позная - целия свят са глупаци, само тука знаем кое, как и защо.
    Колкото до HDMI порта, не знаех, че само саундабара има такъв.

    И отделно можете да си купите усилвател за великия жак, който махнаха и от смартфоните.
    Най-модерните музикални формати не минават даже през оптика и обикновен HDMI.
    Може ли някой да ми обясни как 5.1 звук минава през жак?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #49

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Всеки, които е чувал или има адекватни колони го казва. Няма нужда да ми показваш ревюта, днес бях в сайта на Sony и видях как някой от саундбаровете имат по 15 положителни ревюта. Е и какво от това? Това не значи, че са добри за цените, за които се продават. А такива за по 1000 евро купуват само най-незнаещите и тези, които имат една пачка пари в джоба и или не разбират, или просто ги мързи да сглобят една читава система с парите си.


    Никой не говори, че жака е велик. Колко е истинско 5.1 ми в момента не мога да кажа. Знам само, че всичките колони работят и като седна в средата чувам от всички страни музиката, а не само отпред. Идеята е въпросния жак да не го лимитират нарочно, за да те накарат да си вземеш саундбар, а да те оставят сам да прецениш. Ясно е, че не само той има HDMI, но е ясно и каква е идеята на производителите му - да си купиш него, а не нещо друго с HDMI. На мен например старото 15 годишно кино ми върши работа и не желая да купувам саундбар, за да ме е яд после, че съм изсипал пари за нищо. Предпочитам ако ще го сменям киното да го правя както трябва и да си отделя бюджет, за да знам после защо съм похарчил дадена сума пари.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #50

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Ами това казвам - защо да те "принуждават" да купуваш саундбар като можеш да си купиш рисивър, с адекватни портове за 2020, включително HDMI?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #51

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Защото повечето хора не искат да дават повече пари отколкото са дали за телевизора си, дори и той да е олед - тези системи надхвърлят 2000лв. и са принудени да вземат саундбар. Това е идеята. Нямам нищо против самите саундбар системи и те имат чара си за определена група потребители. Ето например безжични буфери, използват по-малко пространство и т.н. но компаниите ни ги натрапват повече отколкото трябва. Не искам да давам 1000лв. за виртуален саунд и там другите куп изброени Dolby Digital и подобните му, не се изказвам, защото не ги знам наизуст, но една система като z906 ще ми свърши доста по-добра работа, а както казах на черния петък беше на цена от 400лв. За тези пари какъв саундбар ще намеря, който да свири така?
    Този пост е редактиран от berpan; 17-06-20 в 21:36.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #52

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Много сте се отклонили от темата виждам.

    Аз все пак ще пиша по нея.

    От жака за слушалки не слушаш 5.1 звук. Можеш да го забравиш тоя момент. Слушаш си стерео и DVD системата ти емулира 5.1 съраунд. До колко успява е друг въпрос.

    Аз лично до сега не съм виждал DVD система с HDMI без оптичен вход. Нямаш ли оптичен вход, който да използваш? 3.5 жакът си е компромис, както и да го въртиш.

    Саудбаровете са за хора с ограничено място. Не всеки иска да слага цяла система, колкото и по-добре да звучи. А тя звучи по-добре.

    И не знам кой каза, че за 2000лв не може да се направи съраунд система. Може да се направи без абсолютно никакъв проблем и то с предимно нови компоненти. И 5.0 да направиш, пак ще е по-добре от саундбар или готов DVD комплект.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,424
    #53

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Я композирай тук една 5.1 система от магазина за 2000 кинта.
    Ще опиша моята , че е бюджетна :
    ресивъра е 1200 кинта на промоция
    предните ми колони са 1400 кинта на промоция
    центъра ми е 300 кинта на промоция
    задните 400 кинта на промоция
    суба ми е 700 кинта на промоция
    който иска да събира, фактурите няма да качвам, освен ако някой спори

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #54

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Мерси [emoji23]
    За 4 пъти по-малко съм готов на компромиси.
    Сега, то си има аудитория за всичко.
    И слушалки има за по 10k. Но аз първо не мога да си ги позволя, второ и по-важно - няма да ги оценя. То не знам и как трябва да звучат, за да си оправдаят цената. Според мен няма такъв звук [emoji23]

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #55

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Я композирай тук една 5.1 система от магазина за 2000 кинта.
    Ще опиша моята , че е бюджетна :
    ресивъра е 1200 кинта на промоция
    предните ми колони са 1400 кинта на промоция
    центъра ми е 300 кинта на промоция
    задните 400 кинта на промоция
    суба ми е 700 кинта на промоция
    който иска да събира, фактурите няма да качвам, освен ако някой спори
    Защо твоята система е фактор? Или просто ще си споделяме цените на компонентите? С каква цел?

    JAMO S 809 5.0 HCS - 999лв.
    или
    JAMO S 807 5.0 HCS - 899лв.

    AV ресивери има за по 200лв втора ръка. Ако не ти пречи, че е нещо по-старо и няма новите формати, може да намериш и за 100.

    Готов си.
    1000-1200лв.

    Ако държиш на субвуфер по някаква причина, има и по-евтини 5.0 комплекти, които с един субвуфер втора употреба ще ти струват под 1000лв.
    Този пост е редактиран от w00x; 17-06-20 в 22:47.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #56

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Много сте се отклонили от темата виждам.

    От жака за слушалки не слушаш 5.1 звук. Можеш да го забравиш тоя момент. Слушаш си стерео и DVD системата ти емулира 5.1 съраунд. До колко успява е друг въпрос.

    Аз лично до сега не съм виждал DVD система с HDMI без оптичен вход. Нямаш ли оптичен вход, който да използваш? 3.5 жакът си е компромис, както и да го въртиш.
    Не сме се отклонили толкова много, коментираме точно това - дали си заслужава саундбара.

    А за оптика няма колега, по-нагоре в темата съм сложил user manual-a, където пише модела, а и какви портове има. Ако имаше оптика нямаше да се занимавам с 3.5мм жак. Просто е стар модел.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    634
    #57

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    най-доброто според мен е да си купиш на първо време един многоканален ресивър (за предпочитане е да има HDMI входове/изходи) и да ползваш колоните от домашното кино , а в по късен етап да си доокомплектоваш системата със свястни колони
    дали ще са втора или първа употреба зависи изцяло от теб - аз лично мисля че новите под определена сума не си заслужават изобщо, а на вторичния пазар има наистина хубави неща стига да можеш да избереш правилно
    а какво стана с плазмата?

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #58

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Плазмата си се ползва в друга стая и за толкова години даже няма и прогаряния, като се има предвид, че не е щадена.
    А това за ресивъра е вариант, но в една друга тема тук ми казаха, че цитирам - Колоните на дом кино вероятно са 3омови и няма да можеш да ги използваш с евтин ресивър.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    666
    #59

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Ако ТВ има евро скарт букса може да се свърже с аудио системата със скарт кабел и от телевизора звукът ще отива в усилвателя, DM портът също е вход за звук. https://www.avforums.com/threads/son...-query.539521/
    Иначе имам такова мнение за SONY още от едно време: те уж заради някакви авторски права, ама по скоро за да си налагат техния формат SACD - нарочно и умишлено не са слагали цифрови входове на усилвателите си тогава, декодери и 5.1 аналогови изходи на плеърите си за DTS, DVD-AUDIO.
    Този пост е редактиран от morandis; 18-06-20 в 13:19.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #60

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Ако ТВ има евро скарт букса може да се свърже с аудио системата със скарт кабел и от телевизора звукът ще отива в усилвателя, DM портът също е вход за звук. https://www.avforums.com/threads/son...-query.539521/
    Иначе имам такова мнение за SONY още от едно време: те уж заради някакви авторски права, ама по скоро за да си налагат техния формат SACD - нарочно и умишлено не са слагали цифрови входове на усилвателите си тогава, декодери и 5.1 аналогови изходи на плеърите си за DTS, DVD-AUDIO.
    Колега подразбира се, че телевизора няма SCART, ако имаше щях да съм го пробвал досега 1000 пъти. Предполагам от поне 5 години не им слагат... DM Порта се използва чрез някакви преходници за свързване на стари iPhone/iPad - https://images-na.ssl-images-amazon...._AC_SX425_.jpg тоест DMPORT към оптика преходник няма или поне аз не намерих. Основната идея на тоя порт е да си купиш такава станция и да си сложиш тогавашния iPod Classic да кажем и да си дъниш лесно, но това сега не е актуално. Другия вариант, но не знам дали изобщо съществува scart към hdmi преходник, но и това сигурно няма да заработи, защото нали на новия телевизор е "ARC" порта... Успявам да му контролирам през HDMI като е пуснато с дистанционното на телевизора, дори тръгва и се спира, когато спра и пусна тв-то, но звук няма.

    От това, което пише във av форума разбирам, че само със скарт кабел ще стане, а как да вържа скарт кабел към телевизор без такава букса Отделно дори и да имах пишат, че всяко устройство вързано по HDMI няма да минава звука през самото кино, което абсолютно не ме устройва, защото имам 2 устройства, които са вързани с HDMI. Тъпо са го мислили Sony навремето. Остава си само 3.5мм. свързване като алтернатива и нищо друго. Стара техника, а отделно и нови ARC стандарти със "страхотни" джаджи като саундбарите. Какво да правиш, имаш ли избор?
    Този пост е редактиран от berpan; 18-06-20 в 15:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Саундбар LGSJ2
    От felipe във форум Sony телевизори
    Отговори: 42
    Последно: 13-05-20, 06:50
  2. Саундбар Плюс Колони...
    От ivan840521 във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-18, 14:34
  3. Саундбар за ТВ
    От vladik във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-11-17, 11:48
  4. Външни колони за LG LM620S, може и саундбар...?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 04-06-13, 18:11
  5. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе