Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 87
Like Tree13Одобрявам

Саундбар или компютърни колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #31

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Проблемът със свързването сега е, че си свързал стерео сигнал, а използваш 4 канала. Това означава, че звукът в централния говорител и събвуфера се контролира от контролер в събвуфера, които решава кое къде да отиде. В повечето случаи с тези системи, просто разпределя стереото във всички тонколони по равно и пуска към баса честоти под една определена, зададена при произвеждането.

    Ако го свържеш както трябва към 5.1 източник (с 3 кабела), ще получиш сигнал за всеки канал по отделно. Това означава, че във филмите диалог ще идва от централен говорител, нещата, които се случват отляво ще идват от левия говорител (а не от левия и централния, както предполагам, че е в момента), а ефектите предвидени за възпроизвеждане от събвуфера ще си идват от събвуфера.

    Причината да ти се усилва звука като превключиш изходите е, че на повечето телевизори. изхода за слушалки е с отделен Volume от основния.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #32

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Е така както са свързани колоните какво им е. Нали буксата за слушалки е стерео.т.е. сега ползвам лява, дясна, център и буфер в режим на стерео.
    Иначе бях в технополис и тези саунбарове за по 300...400лв не са лоши, но не намирам кой знае каква разлика. Оставам с лоджитек.
    Слушай си Logitech-a засега Едва ли по качествен от Edifier-a. (не случайно го дадох пример защото е бюджетен) Но си решаваш.
    Като увеличиш бюджета, след време погледни към AV ресийвър и пасивни тонколони ОТ и активен субуфер (но си приготви 2K+ ако искаш да го правиш, както трябва)
    Разбира се и на етапи става: стартираш с ресийвър + 2 букшелф/рафтови ОТ.
    Не си казал колко м2 е стаята. Според нея, също се избира домашна аудио система.

    Предимството за саундбар с HDMI
    ARC/Sec или многоканален AV ресийвър с HDMI портове е , че пускаш телевизора и автоматично стартира и ресийвъра или саунбар-а.Като разбира се, се предпочита AV ресийвър и тонколони.

    Редакция: евтините DAC конвертори (било то стерео или 5.1) обикновено не струват. Звукът им е слаб и некачествен.
    Ако искаш добър, ще струва повече от твоята Logitech системка.
    Този пост е редактиран от tek; 13-05-20 в 00:15.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #33

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Човека пита с 300 лв. какво може да направи и заваляха предложения за сглобяване на системи за 2k+ ...
    Както някой написа не всеки има възможност и нужда за подобни изпълнения.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от style34; 13-05-20 в 00:54.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #34

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    За Коледа купих такъв саундбар: https://en.creative.com/p/speakers/creative-stage
    Струваше 199 лв. и по моите критерии е екстра за парите си (живея в блок и не искам да тормозя съседите, както и те мен ). Включен е в телевизора през HDMI Arc и тръгва при включване на тв-то и спира при изключванито му. Има и блутут и можеш да стриймваш към него от друго устройство.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #35

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Човека пита с 300 лв. какво може да направи и заваляха предложения за сглобяване на системи за 2k+ ...
    Както някой написа не всеки има възможност и нужда за подобни изпълнения.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Заваляха: за да знае човека възможностите при избора. При кои, ще получи по-голям ефект и при кои няма.
    Винаги може да избере да си остане със сегашната аудио система .
    Саундбар за 200-300 лв. няма да направи драстична промяна. Просто ще си даде парите.
    Другият вариант му е бюджетната (пак го давам като пример) активната аудио система на EDIFIER S350DB:
    EDIFIER S350DB [SOUND DEMO] _ (Z Reviews) _

    Редакция: другият вариант до 400 лв е това:
    EdifierR2730DB 2.0

    Но, не "слизат" толкова ниско, като субуфера (от горната система).
    Наскоро един потребител от форума си взе про варианта (вместо саундбар) на Edifier за голяма стая. Който е доста доволен от избора.
    Edifier S2000 Pro 2.0. Но и цената е друга.
    Този пост е редактиран от tek; 13-05-20 в 18:12.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #36

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Така, не че съм разбирач, но по мое скромно мнение не си заслужава подмяната за момента. Гледах всякакви саунбарове даже и скъпи за мен от порядъка на 500..600лв..чак такава разлика в звука ме виждам. А за тези до 300лв абсурт.. За не разбирачи като мен лоджитека си добър варянт докато работят. Имат си стеро звук, плътен бас... Екстра са
    Този пост е редактиран от TOPALOV212; 13-05-20 в 20:04.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #37

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Намесвам се в темата на колегата, но имам леко сходен случай. Преди си ползвах плазмен телевизор и за звук беше вързано едно DVD 5.1 на Sony, 3.5мм жак влиза в него, а към плазмата отиваше преходник 3.5мм. женско към мъжки чинчове, които влизаха в телевизора и звука беше супер. Преди година обаче смених плазмата с нов телевизор, които има оптика и 3.5мм, но двд-то няма оптика и сега са вързани 3.5мм двд към 3.5мм тв - е да обаче звука е отвратителен, нищо общо с звука, който чувах преди. Баса е едва доловим, което най-много ме дразни, а самия звук е много тих. По съвет от форума купих това - https://forum.setcombg.com/attachmen...bl._sx569_.jpg ,за да свържа 3.5мм кабел от двд към него и съответно с оптичен кабел от него да отиде в телевизора. Е да ама нищо не се промени в звука... Оказва се явно, че глупавия жак от новия телевизор захранва супер слабо, защото същите колони вързани към телефон или компютър свирят по съвсем различен начин! Тези дни и аз залитнах по саундбарите, не защото искам да ги сменям сегашните ми колони, а просто защото съм безсилен и не знам какво мога да направя, за да просвирят както трябва. Е да, ама в момента съм с 5.1 и е напълно абсурдно да си помисля да купя някакъв саундбар за 500 или 1000лв. който да е 2.1, а масовката са такива. Отделно не желая да правя системи за 2000лв, защото както казах колоните на двд от преди 15 години ме устройват стига те да свирят както трябва, а в момента дори една bluetooth колона за 100лв. ще засвири по-добре от звука, който глупавия нов телевизор подава към двд-то. Някакви съвети?

    Замислял съм се за системи от рода на Z906, защото към друг телевизор имам Z623 и съм доволен. Миналия черен петък я имаше Z906 на 400лв., но я изпуснах. Сега се върти около 600лв...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #38

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Трябва да има опция в менюто за регулиране силата на звука, поне при моя има.
    С какъв тв си?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #39

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    LG SK8500. Няма нищо, което да помага. Повечето функции стават сиви, когато се свърже нещо към 3.5мм жак на телевизора. Просто явно аудиото, което подава е скопено с цел да си купим тъпите им саундбари, поне аз така си го обяснявам.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #40

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    В менюто за настройка на звука, в подменю Sound out какво ти показва?
    Пробвай да свържеш слушалки да разбереш как е звука.
    Но според мен нещо не е наред в цялата конфигурация.
    Аз също съм си вързал тв-то към усилвателя през жака за слушалки и звука е доста добър за този тип връзка, като го сравнявам с външен дак.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #41

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Да де ама ти имаш усилвател, а аз нямам. Дали е на слушалки или на другата опция няма разлика, просто в единия вариант мога да оставя двд на vol 20 и да контролирам звука с дистанционното на телевизора, а в другия мога да контролирам звука от само от самото двд.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #42

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    ДВД-то също има усилвател щом 5.1. Това двд няма ли чинчове audio in, че го връзваш към 3.5 жак.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #43

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Никой не те кара да купуваш насила. Имаш десетки варианти.
    Аз взех саундбар (Samsung Q70R), и сега поръчах безжични задни колонки към него Samsung 8500S. Защото има добър дизайн, минимално кабели, минимално място заема, не му разбирам и не ми се занимава със сглобяване на системи.
    По моите критерии саундбарът звучи чудесно. Басът ще ти хареса, гарантирам. 8" говорител има, само JBL имат 10" в този ценови диапазон, но там има други проблеми и се отказах. Но действително басът е невероятен.
    Сега много хора, които са виждали саундбар само в магазина, ще ти кажат как не стават за нищо. Да, отделна система за 2К+ с много колони, кабели, ресийвъри и т.н. със сигурност ще даде по-добър резултат. Тук спор няма. Но и саундбарът има своите предимства и звукът е повече от приличен. Включва се и се гаси с телевизора, намаляваш го с дистанционното на телевизора. Пускам си музика от телефона през блутуут или радио директно от неговото приложение.
    На мен комбинацията ми излезе 930+230 лева.
    Имай предвид, че и да го тестваш в магазина няма да добиеш пълна представа.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #44

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Система ресивър + 5.1 за 2 к може да се сглоби с голям зор само от ОЛХ. Варианта ти е само саундбар.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #45

    Отговор: Саундбар или компютърни колони

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    ДВД-то също има усилвател щом 5.1. Това двд няма ли чинчове audio in, че го връзваш към 3.5 жак.
    За съжаление не. https://www.sony.co.uk/electronics/s...VZkAnT_Nbq7hvA На 9-та страница се виждат изходите, а отпред има 3.5мм и microphone мисля, че беше.


    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Никой не те кара да купуваш насила. Имаш десетки варианти.
    Аз взех саундбар (Samsung Q70R), и сега поръчах безжични задни колонки към него Samsung 8500S. Защото има добър дизайн, минимално кабели, минимално място заема, не му разбирам и не ми се занимава със сглобяване на системи.
    По моите критерии саундбарът звучи чудесно. Басът ще ти хареса, гарантирам. 8" говорител има, само JBL имат 10" в този ценови диапазон, но там има други проблеми и се отказах. Но действително басът е невероятен.
    Сега много хора, които са виждали саундбар само в магазина, ще ти кажат как не стават за нищо. Да, отделна система за 2К+ с много колони, кабели, ресийвъри и т.н. със сигурност ще даде по-добър резултат. Тук спор няма. Но и саундбарът има своите предимства и звукът е повече от приличен. Включва се и се гаси с телевизора, намаляваш го с дистанционното на телевизора. Пускам си музика от телефона през блутуут или радио директно от неговото приложение.
    На мен комбинацията ми излезе 930+230 лева.
    Имай предвид, че и да го тестваш в магазина няма да добиеш пълна представа.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Аз проблем с кабелите нямам, прекарани са ми в стените и излизат за всяка една колона, така че това не ми е проблем. Никой не говори, че ме карат насила, но от 5.1 няма да мина на някакъв източник, който седи само пред мен колкото и "virtual surround" да има. Гледах някаква тъпотия от JBL, казвам тъпотия, защото задните им говорители се зареждат на всеки 10 часа и то при задължително изключена система - излишни глупости. За хора без кабели и място може би е ок, но на мен ще ми е излишно. Музика от bluetooth също нямам нужда да си пускам - имам Apple TV, а и самия телевизор е смарт - мога директно на youtube да му кажа какво да свири или да ползвам Apple Music (еквивалент на Spotify) Ядосвам се, защото новите телевизори те "принуждават" да си купиш въпросните саундбари като прецакват звука идвайки от аудио жака, а да не говорим, че има модели, които идват даже и без такъв жак и то не е от скоро. А относно това за контролирането на звука и пускането и спирането с телевизора, то и моето ДВД го позволява, когато е вързано по HDMI, но проблема е, че не иска да ми извади звук когато го вържа така. Предполагаемо, защото е старо и не е HDMI Arc.


    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Система ресивър + 5.1 за 2 к може да се сглоби с голям зор само от ОЛХ. Варианта ти е само саундбар.
    Използвах 2000лв. защото четох темата и това бяха примерните пари. Знам, че може да е доста по-скъпо.


    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Друго интересно за моето ДВД е, че то има опция TV, а има и опция AUDIO, на която е в момента. Много ми е интересно как трябва да е свързано, че да подкара звук когато е на опция ТВ, по моята логика трябва да е през HDMI кабел, обаче всички ме обориха, че като е старо и няма ARC нямало как да стане. Е тогава за какво е тази опция ТВ? Даже на 24 страница го пише във въпросното упътване.
    Този пост е редактиран от berpan; 17-06-20 в 17:41.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Саундбар LGSJ2
    От felipe във форум Sony телевизори
    Отговори: 42
    Последно: 13-05-20, 06:50
  2. Саундбар Плюс Колони...
    От ivan840521 във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-18, 14:34
  3. Саундбар за ТВ
    От vladik във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-11-17, 11:48
  4. Външни колони за LG LM620S, може и саундбар...?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 04-06-13, 18:11
  5. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 10:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе