Страница 93 от 117 ПърваПърва ... 43839192939495103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 1744
Like Tree387Одобрявам

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #1381

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Здравей,

    това с питане на гугъл съм го минал няколко пъти, въпросът е че нямам меню, т.е. все едно тв-то не е минало начални настройки на имейли, дистанционни и т.н. Трябва да има начин да го вкарам в рековери.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1382

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    kiko_di
    Попитай stasiof ,а после пиши какво ти е отговорил или дай линк с отговора
    https://forum.xda-developers.com/t/t...432635/page-20

    https://support.tcl.com/ca-gtv-setup...count-creation
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 19-12-22 в 21:43.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #1383

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте,

    ето линк към видеото https://we.tl/t-3xuNNPhJy7.

    Накратко има бутон, който незнайно защо е скрит отдолу под централната конзола където е led-a на захранването и микрофоните. Но при мен бяха включени няколко HDMI кабела и оптиката към колоните, след като ги откачих чак тогава влезе в рековери. Сега съм с 470 версия и се замислям дали да минавам на 474.

    Весели празници!
    Този пост е редактиран от kiko_di; 22-12-22 в 08:56.
    hristoslav2 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #1384

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте. Ъпдейтнах 55 ec780 до v645. Телевизора работи нормално, но свързаното домашно кино sony bdv n5200 не изкарва звук на максимум. Може да се увеличава и намаля, но звука в много тих усилен до края. Връзката е с HDMI ARC. Самостоятелно киното работи без проблем. Включен е HDMI контрол. Имал ли е някой такъв проблем с този фърмуер? Мога ли безопасно да се върна на по-старата версия на фърмуера? Благодаря и весели празници.
    Този пост е редактиран от ssamm22; 27-12-22 в 15:26.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    32
    #1385

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Здравейте,
    Преди седмица си закупихме 55P735 за спалнята,защото Сонито ме предаде след 5 години добра служба. Телевизора е ок за парите си,но имам един проблем който ме дразни адски много. Не мога да инсталирам Apple TV+ приложението макар навсякъде да чета,че е налично за Google TV. Може да изглежда не като голям проблем,но за мен е. Писал на съпорта да видя какво ще ми отговорят,но ако някой има решение или идея ще съм благодарен са сподели.
    Благодаря
    Поздрави


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #1386

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    TCL не е сертифициран от Apple и за това не можеш да инсталираш Apple TV+, нищо че е с Google TV. Най-евтиното решение е Fire tv stick.

    EDIT:
    Сега разгледах модела на телевизора. Виждам на една от снимките че е инсталирано Apple TV+. Може би има някаква гео забрана. Моят телевизор е Android и за него няма Apple TV+. До колкото четох не е сертефициран, и проблема съм го решил по горният начин.

    EDIT 2:
    Сега успях да го инсталирам. Изтеглих приложението от Aptoide TV. Търсиш версия 2,4. 2,9 е за Сони и не тръгва.
    Този пост е редактиран от ogibo; 28-12-22 в 11:28.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1387

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    TCL 65C935 review
    https://fwd.nl/beeld/review-tcl-65c9...ie-lcd-led-tv/


    LCD
    VA panel
    mini-LED Full Array Local Dimming (36×30 = 1,080 zones) backlight
    100/120Hz + MCFI









    Advanced/Brightness Advanced Color Advanced Clarity Advanced Motion
    Brightness: 80
    Contrast: 90
    Black level 50
    Dynamic contrast: Off
    Black stretch: High
    Dynamic Brightness: auto
    Local blackout: High
    Local Contrast: Off
    Gamma: 2
    Color Saturation: 50
    Shade: 50
    Blue light filter: Off
    Color temperature: Warm (-5)
    Sharpness: 0-10
    MPEG NR: layer
    DNR: layer
    Superior gradation: off/low
    Motion clarity: Clear
    LED motion: Off
    Reduce blur: 10
    Reduce vibration: 4-10
    Screen settings/Overscan: Off

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    32
    #1388

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от ogibo Виж публикацията
    TCL не е сертифициран от Apple и за това не можеш да инсталираш Apple TV+, нищо че е с Google TV. Най-евтиното решение е Fire tv stick.

    EDIT:
    Сега разгледах модела на телевизора. Виждам на една от снимките че е инсталирано Apple TV+. Може би има някаква гео забрана. Моят телевизор е Android и за него няма Apple TV+. До колкото четох не е сертефициран, и проблема съм го решил по горният начин.

    EDIT 2:
    Сега успях да го инсталирам. Изтеглих приложението от Aptoide TV. Търсиш версия 2,4. 2,9 е за Сони и не тръгва.
    Здрасти,
    Благодаря много за помоща! Въобще бях изключил, че мога да му кача директно apk файла. Успях да му инсталирам последната версия за Android TV, а именно 13.0. Засега всичко изглежда супер.
    За fire stick-a знам, даже съм му голям фен на другия ми телевизор който е глупав, просто искам да му оползотворя нативната система.
    Благодаря отново.
    Поздрави.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1389

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    TCL 55P735 review
    https://geex.x-kom.pl/recenzje/test-...ja-tcl-55p638/

    running software version V8-R51MT05-LF1V500.020739 and Android TV 11 (Google TV).
    Model: Smart TV
    SoC Realtek RTD2851A

    Board : G07
    Device: G07
    Platform : rtd2851a
    Product: G07_4K_GB_NF

    Core Architecture: 4x ARM Cortex-A55 @ 1300 MHz
    Instruction Set : 64-bit ARMv8-A (32 bit Mode)
    CPU Cores: 4
    CPU Clock Range: 900 - 1300 MHz
    Installed RAM : 2 GB
    Available Memory: 554 MB
    GPU Renderer : ARM Mali-G31
    UI Screen resolution : 1920 x 1080
    Internal Storage Total Space: 8.7 GB
    Internal Storage Free Space: 5.6 GB
    VA,4 domain,RGB,vertical stripe : ANSI contrast ratio = 5255:1
    Direct LED LCD, 50/60Hz
    DCI-P3 (CIExy) : 79% coverage,only supports the standard color gamut SDR.
    In HDR movie mode on a 10% board, the maximum luminance after three minutes of measurement was 258 cd/m^2 (nits).

    Spectral Power Distribution


    maximization of the backlight


    Power supply и mainboard в една платка.....


    Резюме
    Безспорните предимства на телевизора TCL 55P638 са контрастът, цветовете и атрактивната цена. Според мен този телевизор ще работи със съдържание като новини, актуални предавания или филми за природата. Препоръчвам обаче на всеки, който се интересува от този модел, да обмисли закупуването на 55-инчовия модел от серията C635 от по-висок клас: той предлага значително повече, за малко повече.



    TCL 55P635 review video (ru)



    TCL 55P735 review


    Model: Smart TV Pro
    SoC Realtek RTD2851M

    Device: BeyondTV4
    Platform : rtd288o
    Product: G03_4K_GB

    Core Architecture: 4x ARM Cortex-A55 @ 1300 MHz
    Instruction Set : 64-bit ARMv8-A (32 bit Mode)
    CPU Cores: 4
    CPU Clock Range: 900 - 1300 MHz
    Installed RAM : 2 GB
    Available Memory: 463 MB
    GPU Renderer : ARM Mali-G31
    UI Screen resolution : 1920 x 1080
    Internal Storage Total Space: 10.1GB
    Internal Storage Free Space: 7.7 GB

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1390

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Rumzeiss одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    35
    #1391

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Виждал съм на живо телевизори от марката. Направи ми впечатление, че имат приятен изчистен дизайн, а и картината не изглеждаше зле, обаче все още производителят ми звучеше много екзотично и не съм се задълбочавал.
    Онзи ден обаче ми привлече внимание рекламата за 5-те години гаранция и възможността за покупка на изплащане с безлихвен кредит.
    Загледах 55C835. На теория изглежда много добре, но все пак 2099 лв. не е ли твърде смела цена все още неутвърдена марка?
    И доколко реални са тези 144 Hz?
    Ако този модел и някой от по-евтините като 50C635 ги сравним като характеристики с LG или Philips например, на кои моделни линии биха отговаряли?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    22
    #1392

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от jonkobg Виж публикацията
    Виждал съм на живо телевизори от марката. Направи ми впечатление, че имат приятен изчистен дизайн, а и картината не изглеждаше зле, обаче все още производителят ми звучеше много екзотично и не съм се задълбочавал.
    Онзи ден обаче ми привлече внимание рекламата за 5-те години гаранция и възможността за покупка на изплащане с безлихвен кредит.
    Загледах 55C835. На теория изглежда много добре, но все пак 2099 лв. не е ли твърде смела цена все още неутвърдена марка?
    И доколко реални са тези 144 Hz?
    Ако този модел и някой от по-евтините като 50C635 ги сравним като характеристики с LG или Philips например, на кои моделни линии биха отговаряли?
    Мога да изкажа мнение от личен опит като собственик на два различни модела телевизори TCL, C725 и C735. Загледах и аз като вас 55C835, поблазни ме MiniLed технологията и наличието на Local Dimming, но ми се видя висока цената, а за близки до нея имаше интересни алтернативи от Премиум марките. За 1299 лв. 55C735 ми се видя доста по-разумна покупка и заложих на него, но пък случих на дефектна бройка и сега е в сервиз...Поради тази причина нямах възможност да тествам неговата функционалност, но знам от други собственици по форуми, че с поддръжката на 144 Hz има проблем. Трябва да имате компютър препоръчително с AMD видео карта, не с Nvdia, за да ги постигнете. Aко го ползвате като мен за монитор на Playstation 5 конзола, знайте, че поддръжката е до 120 Hz. Въпросът с 5те години гаранция също е интересен. Когато купих телевизора още на другия ден влязох на сайта tcl-promotion.com за да го регистрирам и да удължа гаранцията. Подадох всичката необходима информация, но до този момент (вече 2 седмици) не съм получил никакво потвърждение от TCL за успешно удължена гаранция. Срокът, който те дават за получаването й по имейл е 30 дни, така че все още съм в очакване.
    jonkobg одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на vynsente
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    The ANIMAL & NATURE KINGDOM
    Мнения
    67
    #1393

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Привет,

    Някой може ли да изкаже мнение за https://www.emag.bg/televizor-tcl-ql.../pd/DP88K1MBM/
    Итересува ме най-вече дали се справя безпроблемно със гейминг от конзоли(PS4/PS5, XBOX X), връзка на РС към него, звук от външни източници и апликации като HBO, Netflix, SKYshowtime...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    22
    #1394

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от vynsente Виж публикацията
    Привет,

    Някой може ли да изкаже мнение за https://www.emag.bg/televizor-tcl-ql.../pd/DP88K1MBM/
    Итересува ме най-вече дали се справя безпроблемно със гейминг от конзоли(PS4/PS5, XBOX X), връзка на РС към него, звук от външни източници и апликации като HBO, Netflix, SKYshowtime...
    Много добро предложение според мен, за този размер без аналог. От опит мога да кажа, че работи отлично като монитор на PC и PS5. За приложенията, пробвал съм HBO Max и вървеше нормално, и звук и картина. Разпознаваше Dolby Vision и Dolby Atmos, когато засичаше съдържание, което да включва тези формати. Google TV е лесен за ползване и настройване, работи се бързо и интуитивно. Сега и малко негативи : ъпдейтите на софтуера се осъществяват ръчно, смъквайки го от специализирани форуми, защото автоматичният ъпдейт почти никога не работи. За поддръжка локална от TCL също не може да разчитате. На съобщения от сайта ако оставяте няма да получите отговор. Удължаването на гаранцията до 5 г. също е под въпрос колко работи, при мен лично не. Има един телефонен номер 0700, на който отговаря бг сервиз, обслужващ марката и дотам...
    Този пост е редактиран от Rumzeiss; 30-01-23 в 14:32.
    vynsente одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1395

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе