Резултати от 1 до 8 от общо 8

Изчезна ми диска! Помагайте!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #1

    Изчезна ми диска! Помагайте!

    Проблемът е следния: Компютъра е с процесор Атлон 1600+ 256 рам диск 40 гигабайта, разделен на две.

    На първия дял е инсталиран вин98 с фат 32, на втория вин ХР сервиз пак 2 с NTFS.

    Вече за втори път в последните две седмици изчезва втория диск. Вижда се с партишън меджик но като устройство *.. от вин 98 не се вижда - нормално не поддържа NTFS. Под линукс (лайф сд кнопикс) се вижда нормално и има достъп до информацията само за четене.

    Вин ХР тръгва до екрана с червея и толкоз.

    Предишния път го оправих с формат и сетъп, но ми омръзна. Ако някой знае друго решение да помага.

    Благодаря предврително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Изчезна ми диска! Помагайте!

    www.google.com / ndd.* ( нортон диск доктор )

    ще оправи проблема

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #3

    Изчезна ми диска! Помагайте!

    napravi gi i dvata na fat32

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #4

    Изчезна ми диска! Помагайте!

    Той единия не се вижда от никъде освен от Кнопикс лайф сд.

    Всъщност ndd. наистина оправи работата и вече няма проблем.

    Разминах се без формат и сетъп.

    Благодаря на mr.TECHNO за съвета.


  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #5

    Изчезна ми диска! Помагайте!

    minkov,



    рисетни си BIOS, че пак ще ти го направи този номер при някое стартиране на компа.

    а иначе рисета става за 2 мин. заедно с настройките дето ще ги направиш после.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #6

    Изчезна ми диска! Помагайте!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">minkov,



    рисетни си BIOS, че пак ще ти го направи този номер при някое стартиране на компа.

    а иначе рисета става за 2 мин. заедно с настройките дето ще ги направиш после.



    <div align="right">Originally posted by Zaphod B*-*27/09/2004*:* 17:42:41</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Това не ми говори нищо, но пък съм доста смел, така, че след малко разяснения ще свърша и тази работа. Тъй, че ако може дай малко разяснения какво означава това и как се прави.

    Благодаря предварително.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Изчезна ми диска! Помагайте!

    значи, извинения дето не съм ти прочел внимателно поста.



    няма смисъл да рисетваш(бях решил, че си с 2 диска, а ти си с 1 разделен на 2 партишъна).



    а bios се рисетва с един джъмпер на дъното, намира се обикновено до батерията.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #8

    Изчезна ми диска! Помагайте!

    Reset на BIOS-a се дава като влезеш в него и дадеш на Load Setup Defaults. Това е.Ако не искаш а отваряш кутията. макар че има доста начили а си те ресет-не биос-а. С порграма става пак. Ено време еин приятел праваше програма за ДОС с програмата debug.exe(!) за това с биос-а. Фен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изчезна дял
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 05-10-09, 12:57
  2. Изчезна ми интернета
    От Niakoi във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 04-12-08, 21:50
  3. Help, изчезна звука на swf-ите
    От ivantcho във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 07-07-05, 10:37
  4. Изчезна ми E:\
    От OvErRiD3 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 30-08-04, 20:41
  5. Изчезна ми jpg формата
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 23-01-04, 20:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе