Резултати от 1 до 7 от общо 7

кофти проблем със звука

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #1

    кофти проблем със звука

    Имам кофти проблем със звука. Основното е че реално звуковата карта и прележащите и драиавери са инсталирани но иконкато в систем трей-я не се появява... което от своя страна води то това че под уиндовс и приложения като ICQ, Word... и всички уиндовс-ки звуци липсват. Когато се пусне Winamp или някакъв видеоплеър обаче всичко е наред... Преинсталирах с различни драйвери, но нищо не се получи.. Доколкото виждам основния проблем идва от това че във Sound and Audio Devices във таб Voice устройството (звуковата карта) липсва. Посочвам я от дроп-доун менуто давам Aplly, OK само че настройките не се запазват...
    Във менюто Audio всияко си е наред...

    Системата работи под Windows XP SP2, звуковата карта е ESS 1869 (on-board). До преди няколко дни всичко си е работило нормално...

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: кофти проблем със звука

    Деинсталирай сегашните драйвери на звуковата карта, след това отвори Device Manager и виж дали още се показва като аудио устройство; ако я има, деинсталирай я и от там.
    Отиди на сайта на производителя на дъното, свали си оттам последните драйвери и виж дали можеш да ги разархивираш с някой архиватор. След това стартирай съветника за добавяне на нов хардуер от Control Panel, кажи му, че имаш диск и му посочи папката с разархивираните драйвери.
    Кажи модела на дъното, може да има нещо специфично.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: кофти проблем със звука

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Кажи модела на дъното, може да има нещо специфично.

    Според мен няма какво да е специфичното, след като звуковата карта е вградена.

    Glowndark, слагал ли си скоро някакви ъпдейти на "XP"-то от сайта на M$ - по-точно такива, касаещи звуковата карта?
    Инсталирани ли са драйвърите на дъното (на същият диск са и драйвърите за звуковата карта).
    Виж си и настройките в BIOS-а - дали са на "Enabled" за звуковата карта.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re: кофти проблем със звука

    Дъното е Compaq Deskpro EN Series SFF 03ECh малко друдно ще намеря драивери за него на сайта на производителя защото в момента такъв няма...

    Относно упдейтите, лично аз не съм слагал нещо ново, макар че търсих на саита на M$ но не можах да намеря...


  6. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #5

    Re: кофти проблем със звука

    Виж дали ще намериш нещо на тази страница.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: кофти проблем със звука

    С тази комбинация такъв здрав съм го ял...
    Оказа се, че ХР не желае да разпознава ISA карти, дори такива фирмени, като Creative AWE Gold64. Но за 2003 прикачените драйвери стават. В readme-то пише, че са взети от 2000, не знам дали ще си пробачкат и за ХР.
    Но пък какво ти пречи да опиташ?

    Форумът ми заявява, че не мога да прикача архива (101568 bytes) Прати ми мейл, за да ти върна отговор с атачмънт!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re: кофти проблем със звука

    Проблема е решен...
    между другото не съм казал че катрата е ISA е on-board...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Много кофти проблем :(
    От mytoy във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-15, 21:51
  2. Кофти проблем с USB
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 15-09-09, 18:02
  3. Кофти проблем
    От Emo1988 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 13-04-09, 20:09
  4. Кофти проблем с мрежа
    От ManiMani във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 29-11-07, 14:10
  5. Много кофти проблем с SP1
    От Whiskey във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 09-07-04, 09:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе