Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

XP Home отворени фаилове ?Само за специалисти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Re: XP Home отворени фаилове ?Само за специалисти

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    според мен бързия формат е едно безусловно триене
    нормалния формат е както описа @FearME
    ммм...почти вярно

    бързият формат не е "безусловно" триене, а наистина форматирането само на FAT-а, но не с 0, а пак както аз съм го описал

    "безусловното триене", или т.нар. "unconditional format" е форматиране, при което НЕ СЕ ПАЗИ информация за предишното "разграфяване" на диска и unformat по обикновения начин не е възможен. иначе при всяко форматиране се пази информация за предишното състояние на диска и е възможно unformat-ване

    P.S. извинявам се за може би прекалено образното обяснение, но мисля, че така ще е най-разбираемо и за не-специалисти, които биха се зачели в темата

  2.  
     
  3. silverfox
    Guest
    #17

    Re: XP Home отворени фаилове ?Само за специалисти

    @fanta orange - питам, защото видях, че се бъркаш. А специално твоя вариант на форматирането не го знам честно казано и FearMe малко ме обърка. А то няма нищо сложно.
    Има само една единствена разлика между full и quick format и тя е в проверката за грешки (surface test). Единственият вид форматиране със загуба на данни е low level format.
    Ако FAT се напълни с нули то просто след това няма да има FAT. Ами при NTFS?
    A FearMe, това с
    "кутийките" не са на същите места като предния път. по този начин с повечко късмет могат да се избегнат физически дефекти по диска, като те не се излекуват, а просто остават по "чертичките" на разграфяването, а не в самите "кутийки"
    освен че го чувам за пръв път ами и ми звучи леко нелогично - да се избягват грешки по диска на късмет ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    66
    #18

    Re: XP Home отворени фаилове ?Само за специалисти

    напротив, напълно логично е и вярно...а и на всичкото отгоре образно....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: XP Home отворени фаилове ?Само за специалисти

    FearME
    Виж какво пише във формата на Windows
    за Quick !

  6. silverfox
    Guest
    #20

    Re: XP Home отворени фаилове ?Само за специалисти

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    не мисля че съм сбъркал,казах 0,и това означава празно,нямам желанието да давам урок,,попитаха ме отговорих,отговорът за вас не е правилен,някой ще настоява,че е грешно,добре,ми ще си извадя старите учебници,ще ги сканирам,и ще ги лепна като скриншот.
    Kазвайте от сега,за да слизам в мазата да ги търся
    Не се обиждай, ама не се сдържах да отговоря:
    Значи 0 е празно... да не би тогава FF да е пълно? Учебниците по информатика за училище съм забелязал, че са носта повърхностни и освен това на места неточни. Та неслучайно попитах за NTFS. Казваш, че при FAT таблицата се запълва с нули. Как стои тогава въпроса с NTFS. Да не би цялата MFT (Master File Table) да се запълва с нули? Това си е доста място - 25% от големината на partition-a, ако е новоформатиран. Ако partition-a e 100GB, quick format-a ще отнеме повече от 1/2 час.

  7. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #21

    Re: XP Home отворени фаилове ?Само за специалисти

    Според мен много по-важно от вида на формата е преди това да дадеш делит партишън и криейт партишън.Така може да си сигурен че не са останали никакви л...а.

  8.  
     
  9. silverfox
    Guest
    #22

    Re: XP Home отворени фаилове ?Само за специалисти

    Format върши същата работа - гарантирам ти, независимо дали е full или quick. Само ако искаш да не остане нкаква възстановима информация използваш low level format или wipe програма. Изтриването и създаването на нов partition няма да заличи данните. В случая предполагам, че под "л...а" имаш предвид вирус - т.е. и format е достатъчно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Устройство за изключване на климатик при отворени прозорци
    От spiritfolio във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 31
    Последно: 19-04-11, 16:14
  2. Отговори: 1
    Последно: 24-12-09, 20:40
  3. Сканиране за отворени портове?
    От parazit във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 25-03-05, 19:41
  4. Въпрос за отворени портове
    От sclera_bg във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-04, 17:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе