Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51

Проблем след рестарт на Windows XP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #16

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    Compare здравей !
    Имам питанка! Операционната система която се опитваш да слагаш каква е ? Инсталационно ЦД със уиндоус или просто DVD с image файл на готово инсталирана операционна система заедно с драйвери и софтуер ? Дай ми моля те колкото се може повече инфо за да може да съм/сме ти полезен/полезни с нещо.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #17

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Compare здравей !
    Имам питанка! Операционната система която се опитваш да слагаш каква е ? Инсталационно ЦД със уиндоус или просто DVD с image файл на готово инсталирана операционна система заедно с драйвери и софтуер ? Дай ми моля те колкото се може повече инфо за да може да съм/сме ти полезен/полезни с нещо.
    Здравеи Stenly,
    Инсталиращо CD с Windows XP е едното ,инсталирвал съм от него поне 30 пъти
    проблеми или каквото и да е било е нямало ,другите са интернетски с Update от април !Инсталирвам и Dreiver за график картата и без и със тях проблемите са едни и същи !
    Незнам какво точно инфо ти трябва ако може малко да конкретизиращ въпросите си да мога по точно ясно и конкретно да отговоря .
    Малко по горе съм посочил и конкретен File с цялата информация за Windowsа (Hardware,Software ...)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #18

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    А къде ти е Repair CD-то за лаптопа? с него става най-бърже и безболезнено
    Иначе пак ти казах - пиши не повече от 4 до 6 думи в изречение, и след това или слагай запетайка, или почвай ново.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #19

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    А къде ти е Repair CD-то за лаптопа? с него става най-бърже и безболезнено
    Иначе пак ти казах - пиши не повече от 4 до 6 думи в изречение, и след това или слагай запетайка, или почвай ново.
    С него пак се получава така!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #20

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    Замръзва докато не натиснеш Ctrl+alt+del?
    мрежовия кабел влючен ли е? ако не натискаш тия клавиши, след 10-15 минути не се ли стартират всички програми?
    Копирането с вгадения Тъчпад ли се дъни или ползваш външна мишка?

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #21

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    предполагам , че можеш да влезеш в биоса , забрани му повечето от устройствата като PCMCI, USB (може да останеш без тъчпад), Lan, ако има опция за speedstep или cool and quiet забрани и нея . Жалко, че съм нямал много общо с лаптопите на HP и не мога да ти дам много инфо , за това ще караме на приципа проба/грешка.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #22

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Замръзва докато не натиснеш Ctrl+alt+del?
    мрежовия кабел влючен ли е? ако не натискаш тия клавиши, след 10-15 минути не се ли стартират всички програми?
    Копирането с вгадения Тъчпад ли се дъни или ползваш външна мишка?
    Замръзва докато не натиснеш Ctrl+alt+del? -Да, седи си замръзнало докато не натисна Ctrl+alt+del
    Ако не натискаш тия клавиши, след 10-15 минути не се ли стартират всички програми?- Не
    Mрежовия кабел влючен ли е?-Да
    Копирането с вгадения Тъчпад ли се дъни или ползваш външна мишка?Настолен компютър Външна мишка ползвам
    !

    Сигурно е станало някакво недоразумение става въпрос за настолен компютър !!

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #23

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    Оооооо щом става въпрос за настолен комп , пробвай наистина да спреш всичко що е периферия от биоса. И кажи дали проблемите продължават. Може някой драйвер да се опитва да инициализира някой си хардуер и от там да се получава проблема , аз преди време имах страхотен зор с един скенер на HP , в момента в който го изключиш и на всеки 5 минути машината започва да зависва за 5 секунди ........а скапаният драйвер през това време си търсил скенера.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #24

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    и първом извади мрежовия кабел

    а си писал и следното:
    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    Лeптопа ми седи под краката ми за 1800€ от 6мс по сервизите HP !
    което подвежда. Казах ти да пишеш бавно, тук норма няма.

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #25

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от Compare
    .....
    http://www.uploadpower.com/de/download.php?id=44D746531
    Това е и информацията на PC-то
    при мен линка не работи.

    освен това е на шибан дойч(Deutschland, deutschland - uber alles )



    добавено

    дръпнах го рипорта - сега ще го мисля ...

    добавено2

    евереста има опция и на български да направи инфото..

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #26

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    отговарям с ново мнение - само и само да е по-ясно всичко.

    значи, реда е следният:

    1. инсталираш ОС(за предпочитане начисто, още по за предпочитане е с формат на системният дял).
    2. инсталираш ето този драйвер http://driver.sis.com/utility/ide/ide204a.zip
    3. рестартираш
    4. инсталираш ето този драйвер ftp://download.asrock.com/drivers/SiS/VGA/VGA_XP_2K_ME_98_741(3.54).zip

    пак рестартираш

    5. понеже видях в отчета, че имаш и външен(USB) харддиск(ама не казваш кой SP използваш) .., може и това да инсталираш ftp://download.asrock.com/drivers/SiS/USB/USB_ME_98(104).zip(това отпада, щото е за 98/Ме).

    6. видях също и, че най-вероятно използваш 40-жилен кабел за вътрешният ти харддиск(става ясно от това, че активният му UDMA режим е АТА33, вместо АТА100) - не е зле да провериш кабела(ама може и кабела да си е наред, а проблема да е просто от липсата на драйвера от точка 2).

    ами това е общо взето..

    успех!



    добавено

    пропуснах драйвера за звука ftp://download.asrock.com/drivers/SiS/Audio/C-MEDIA_XP_2K_ME_98(UDA038_build03L).zip .. - него може и за най-накрая да го оставиш

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #27

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    Добре как да нямам Dreiver-и ,след като в Dreiver Manager няма нищо нередно

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #28

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    Не разбрах дали тества с изключен мрежов кабел, както те посъветва Black Adder

    Пробвай следното:
    1) Отварящ Explorer и за адрес пишеш: "%windir%\Prefetch" (без кавичките). На този адрес ще видиш (много) файлове. Изтрий ги всичките. (Няма страшно windows ще ги създаде отново, след като рестартираш)
    2) Start>>run>> (пишеш в полето и после натискаш "ОК") sfc /purgecache
    3) Вкарваш инсталационно CD и Start>>run>> (пишеш и после натискаш "ОК") sfc /scannow
    4) Вадиш мрежовия кабел и рестартираш.

    После слагаш кабела и идваш тук да кажеш какво е станало.


    П.П.
    Това, че Device Manager не показва питанки или удивителни, означава, че Windows e разпознал всички намерени устройства и е инсталирал драйвери за тях. Няма гаранция, че това са най-подходящите драйвери. В общия случай най-добре е да инсталираш ръчно драйвер за устройствата, от сайта на производителя. Ако не го направиш, в най-честия случай ползваш драйвера на Майкрософт (който е във Windows) и получаваш проблеми и ниска производителност.


  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #29

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    compare, хвърляш тук 10 човека в мъки

    попитах те кратко и ясно
    FearMe: сложил ли си драйверите от диска за дъното?
    compare: сложил съм за видеокартата

    вградената ти видеокарта е само едно от нещата по дъното. има още много, затова хората са сложили специален диск за тези, които не разбират кое какво е поотделно

    black adder: А къде ти е Repair CD-то за лаптопа?
    compare: С него пак се получава така!

    после се оказва, че говорим за настолен комп. след като говорим за настолен комп, какви ги дири диска на лаптопа ти в него?! в бензинова кола нали не наливаш нафта? . дискът за настолния компютър се използва САМО в настолния компютър! дискът за лаптопа се използва САМО в лаптопа!

    хайде сега изпълни нещата, които са ти написани, ама ТОЧНО както са описани, после да няма пак уточнения, и докладвай

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #30

    Re: Проблем след рестарт на Windows XP

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    compare, хвърляш тук 10 човека в мъки

    попитах те кратко и ясно
    FearMe: сложил ли си драйверите от диска за дъното?
    compare: сложил съм за видеокартата



    вградената ти видеокарта е само едно от нещата по дъното. има още много, затова хората са сложили специален диск за тези, които не разбират кое какво е поотделно

    black adder: А къде ти е Repair CD-то за лаптопа?
    compare: С него пак се получава така!

    после се оказва, че говорим за настолен комп. след като говорим за настолен комп, какви ги дири диска на лаптопа ти в него?! в бензинова кола нали не наливаш нафта? . дискът за настолния компютър се използва САМО в настолния компютър! дискът за лаптопа се използва САМО в лаптопа!

    хайде сега изпълни нещата, които са ти написани, ама ТОЧНО както са описани, после да няма пак уточнения, и докладвай
    Как какви ги дири !?Каквато работа върши на лептопа такава върши на настолният компютър, аз разлики не откривам дали ше е на лептопа или на настолният компютър !Ти какви разлики намираш !?При мен вървеше близо 6 месеца без никакви грешки и проблеми !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 04-09-11, 20:36
  2. Рестарт след рестарт по време на POST
    От IMonev във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 01-02-11, 15:49
  3. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  4. Спиране на компютъра след рестарт
    От cipollini във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 09-10-09, 09:53
  5. Отговори: 2
    Последно: 17-06-08, 17:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе