Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

За и против ъпдейтите на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #16

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Много нови програми го искат, като софта за MP3 player-те например.И не можеш да кажеш на хлапето че не може да си качва музика само щото не искаш да ъпдейтваш. Отскоро съм с легална Vista Busines у дома срещу $5, да само 5 и е легална! И естественно я ъпдейтвах щото я имам отдавна. НЕ включвам на ауто но проверявам от време на време.

  2.  
     
  3. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #17

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Моето решение за офиса е WSUS. Горещо го препоръчвам.
    Филтрираш и одобряваш ъпдейти за различните М$ продукти (най-накратко казано).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #18

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Първи впечатления от премахването на ъпдейтите: компа става доста бавен , някои елементарни операции отнемат минути вместо секунди. Все още не съм забелязал нещо фрапиращо. Поиска няколко задължителни рестарта. И понеже не съм залепнал за въпросния комп имам още около 40-50 за премахване.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #19

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    WSUS си е по учебника но първо трябва да изтестваш преди да пуснеш въпросния ъпдейт

  6. VPM
    VPM е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    159
    #20

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Minava6t, разбира се!
    Компютрите за WSUS-а си ги строяваш в групи, а одобряването го правиш за всяка група поотделно. Добре замислено.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #21

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1
    В Control Panel/Security Center и после в ляво Change the way security center alerts me. Там има 3 отметки, които като ги махнеш и се маха съобщението колко много си изложен на риск, след което си изключваш автоматичните ъпдейти от Control Panel/System. Може да деактивираш и сървиса от Control Panel/Administrative tools/Services
    ...
    @Delta1: Respect!!! 10х! To било на един поглед вляво разстояние, ама койда чете..... То и по кър да се влачиш... се трябва да ти се набоде в очите!
    @Minava6t: Отде я изровичка тая легална Виста с/у $5-пет??? . Бих желал да видя фактурата, дето трябва да пише тая цена! Да не би да е 5! - пет факториел долара??? Или пък за да напишеш едно пет на твойта клавиатура трябва да натиснеш клавиш 2 пъти??? Къф е тоз нов номер на китайката???

    И за втори път моля - ако някой знае линк към нещо подобно на аутопатчъра - да постне !

    П.С. 5!=1.2.3.4.5=120

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #22

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Като станеш студент на Foothill College например ше разбереш как става , но за да не удължаваме излишно постинга ей ви линка и си поръчвайте на воля    http://www.foothill.edu/ctis/MSDN.php и номера си е точно на M$ angel да ги поживи

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #23

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от Minava6t
    Като станеш студент на Foothill College например ше разбереш как става , но за да не удължаваме излишно постинга ей ви линка и си поръчвайте на воля http://www.foothill.edu/ctis/MSDN.php и номера си е точно на M$ angel да ги поживи
    @Minava6t: Това, което си придобил не е закупен от теб лиценз, а подарък от чичко ти Били!!!
    Почти съм готов да се обзаложа, че в ЕУЛА-та пише, че имаш право да го ползваш до момента до който си студент в прочутия Foothill College
    Щото ти $5 си ги платил като стойност на СD-то носител, а не лиценза, както си пише на сайта, линк към който си дал:
    If your are going to pick up your software CDs in person:

    1. Be prepared to pay $5 for each CD to cover our handling costs.
    2. Fill out this form requesting the software.
    3. You will be notified by e-mail when your CDs are ready (a few days).
    4. Pick up your CDs in room 4201. Please bring cash only to pay for the CDs upon pickup.
    Така че информацията ти е меко казано подвеждаща.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #24

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Драги ми приятелю, излишно разтягане на локуми. Никого не съм подвел защото никога не съм твърдял че съм платил $5 за вилата или самолета на Били. Също така те не са за CD,и не защото Vista се разпространява на DVD, а защото те са най-вече за труда на колегите от колежа да ми направят копието на въпросното DVD. А в ЕУЛА-та пише че мога да го ползвам поне докато един от двама ни се гътне - Били или аз. И понеже аз няма да съм, ще чакам чичко Били да се гътне. Не че му желая злото, напротив - да е жив и здрав още дълго време да ни радва. Аз лично харесвам повече Windows пред Linux. А и много други потребители също, бих казал преобладаващата част.  И за да няма повече спекулации имам правото да си купя до 2 копия от всеки от там присъстващите продукти и всяко от тях мога да инсталирам на до 2 домашни РС.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #25

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от Minava6t
    Драги ми приятелю, излишно разтягане на локуми. Никого не съм подвел защото никога не съм твърдял че съм платил $5 за вилата или самолета на Били. Също така те не са за CD,и не защото Vista се разпространява на DVD, а защото те са най-вече за труда на колегите от колежа да ми направят копието на въпросното DVD. А в ЕУЛА-та пише че мога да го ползвам поне докато един от двама ни се гътне - Били или аз. И понеже аз няма да съм, ще чакам чичко Били да се гътне. Не че му желая злото, напротив - да е жив и здрав още дълго време да ни радва. Аз лично харесвам повече Windows пред Linux. А и много други потребители също, бих казал преобладаващата част. И за да няма повече спекулации имам правото да си купя до 2 копия от всеки от там присъстващите продукти и всяко от тях мога да инсталирам на до 2 домашни РС.
    Драги Minava6t, мезависимо от това че не сме приятели и с надежда че ще ми простите слабостта която питая към локума, си позволявам да Ви задам следните два въпроса:

    1. Какво е това EULA и може ли да го видим някъде (става въпрос за линк към конкретното споразумение)?
    2. Какво общо има дискусията с Linux ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #26

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Част от отговорите са на линка най отдолу на страницата ако си си направил труда да погледнеш. Другото тук: http://msdn2.microsoft.com/en-us/academic/bb250608.aspx

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    223
    #27

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    За тези, които са си омазали win-a с ъпдейт, номера на грешката в event log-a е: ID-10-T

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    120
    #28

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    спрял съм всякакви ъпдейти,когато всичко се "омаже",следва преинстал и после пак....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #29

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Никакви ъпдеити!!!!!!!!!! Никакви вратички нема да оставям на ЦРУ!!!!!!!! Ако незнаете чичко Бил и ЦРУ са дупе и гащи!!! около 90% от ъпдейтите са вратички за разузнаване на гаднярите!!!!! И на'ште полицай ги слушам си измислили закон да ни преглеждат електронните пощ..... ЩО ЗА БЕЗОБРАЗИЕ!!! Ако напиша на комшията, да си затвори кокошките, че ми газат в градината, НСБОБ ще ме затворат за сутеньорство ама това е за друга тема...

    Никакви ъпдеити и само PROXI-та

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #30

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    като чета и си мисля, че някои хора изпадат в крайности, даже в параноя....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За и против за надуването с Цо2
    От Trayan Savov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 14-04-14, 10:01
  2. gzip - за и против
    От Bibi във форум Програмиране
    Отговори: 8
    Последно: 13-04-07, 10:27
  3. Отговори: 11
    Последно: 31-12-06, 15:46
  4. Barebone pc - за и против?
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 17-07-06, 09:38
  5. За и против Plextor
    От Vankata12 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 14-12-03, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе