Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

За и против ъпдейтите на Windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #1

    За и против ъпдейтите на Windows

    Бърза справка показва че около 150 ъпдейта заемат над 600МБ!!! В М$ въобще не ценят потебителското дисково пространство. Предприемам деинсталиране на всички и после инсталиране на SP3. Да видим какъв ще е резултата....

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    не слагам никакви ъпдейти и досега не съм имал нито един проблем, свързан с липса на "критичен" ъпдейт

    и SP3 не бих си сложил, докато не бъде напълно официален

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #3

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Аз съм си изключил автоматичните ъпдейти, не понасям да правят нещо въпреки желанието ми. Качвам чисто WinXP SP2. Ако установя някакъв проблем и има пач за него на сайт на М$ и преценя, че си струва, само тогава бих го инсталирал.
    Като излезе официално SP3, ще излезе и WinXP SP3

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #4

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    На мен няколко пъти ъпдейтите са ми омазвали уиндоуса и после ми се е налагало да ги деинсталирам всичките защото не знам точно кой е проблемният

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #5

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    И аз имам съмнение относно ъпдейтите доколко са ефикасни за нашите "лицензирани" Уиндулси. Боря се с един проблем http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35325.0.html и май вината ще я прехвърля на ъпдейтите, защото се прояви едновременно на два компютъра с изпълнени ъпдейти.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #6

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Против съм автоматичните ъпдейти. Веднъж си направих експеримента на прясно инсталиран Вин да ги разреша и стана такова мазало, че докато не изтрих повечето от тия дето се бяха качили беше жива мъка. Оттогава - ги забранявам.
    В къщи не съм преинсталирал от повече от 15 месеца ОС, но съм разрешил ъпдейти "само в събота в 3.оо часа", (т.е. по време, когато компа е 100% изключен) и то само заради това да не ми плаче през 5 мин., че съм изложен на риск. Ама.. пак се качват без да питат гадините..., досега са се качили към 120 !... Не ми се занимава да ги махам, (по-точно ме мързи, а най-точно - нямам време)... Само за януари са ми кацнали 3 бройки...
    Жалко, че забраниха аутопатчера.
    Апропо - сигурно има нещо подобно все пак. Ако някой има линк - да постне.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #7

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    Против съм автоматичните ъпдейти. Веднъж си направих експеримента на прясно инсталиран Вин да ги разреша и стана такова мазало, че докато не изтрих повечето от тия дето се бяха качили беше жива мъка. Оттогава - ги забранявам.
    В къщи не съм преинсталирал от повече от 15 месеца ОС, но съм разрешил ъпдейти "само в събота в 3.оо часа", (т.е. по време, когато компа е 100% изключен) и то само заради това да не ми плаче през 5 мин., че съм изложен на риск. Ама.. пак се качват без да питат гадините..., досега са се качили към 120 !... Не ми се занимава да ги махам, (по-точно ме мързи, а най-точно - нямам време)... Само за януари са ми кацнали 3 бройки...
    Жалко, че забраниха аутопатчера.
    Апропо - сигурно има нещо подобно все пак. Ако някой има линк - да постне.
    В Control Panel/Security Center и после в ляво Change the way security center alerts me. Там има 3 отметки, които като ги махнеш и се маха съобщението колко много си изложен на риск, след което си изключваш автоматичните ъпдейти от Control Panel/System. Може да деактивираш и сървиса от Control Panel/Administrative tools/Services


    По темата. Първата ми работа като си преинсталирам windows-a е да изключа автоматичното обновяване. През периода до следващото преинсталиране не качвам никакви ъпдейти.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Едно от първите неща които изключвам след инсталация е автоматичния ъпдейт и секюрити центъра.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #9

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    И аз ги изключвам , особенно у дома. Изключвам и известяванията за грешки и всички досади. Но това е тест за служебните РС, където рано или късно ще трябва да го приложа. Но преди това трябва да го тествам поне в общи линии. Затова очаквам и евентуални впечатления от вече направилите инсталацията.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    76
    #10

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Извинявай Фанта но говорим не за СП2 а за ъпдейтите след нея и както уточних става въпрос за служебни компове.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #11

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Аз пък по-рано изобщо не ъпдейтвах, а компа правеше маймунджулъци, може би от вируси, но след последната преинсталация си ъпдейтвам и нямам проблеми от тези ъпдейти, за сега.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #12

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange

    Извинявам се публично ,за това,че показах в по горният си пост колко съм недоволен от Майкрософт,като обясних подробно
    какви са ми действията спрямо тяхната насрана политика.
    Това е сега трябва да си доволен.

    -- off-topic --

    Аз пък съм доволен от Microsoft и най-отговорно заявявам, че не предприемам каквито и да било действия не само срещу насраната, но и срещу напиканата им политика

    Въпреки това разбирам фанта-та и му пожелавам след всякакви действия да пийва повечко бира и да не зима нещата навътре


  16. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #13

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Ъпдейтвам си, не автоматично, а периодично по мое усмотрение.

    PS. Досадните напомняния за изключения ауто-ъпдейт се изключват точно с 1 клик от секюрити центъра

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #14

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Да живее SP1

    Още съм си с него, проблеми с бозата нямам - инсталация преди година и половина, максимален рекорд на ъптайма - 60 дена, нещастно прекъснат от скапаното Енерго при спиране на тока. То май и на тях им беше рекорд два месеца да не спрат тока.
    Но скоро ще се наложи да се ъпдейтва, защото една програма при инсталацията невистово реве, че й трябва SP2.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re: За и против ъпдейтите на Windows

    Аз съм твърдо за ъпдейтите. Всичките ми компютри (и операционни системи) които имам се ъпдейтват автоматично и никога съм нямал проблеми, никога не съм разбирал хора които си спират ъпдейтите заради WGA защитата на Майкрософт и после роптаят колко тъпи и безполезни били ъпдейтите. Ама всеки си има мнение по въпроса и компютър за който да се грижи

    П.С. Да поясня , ползвам легални Windows.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. За и против за надуването с Цо2
    От Trayan Savov във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 14-04-14, 10:01
  2. gzip - за и против
    От Bibi във форум Програмиране
    Отговори: 8
    Последно: 13-04-07, 10:27
  3. Отговори: 11
    Последно: 31-12-06, 15:46
  4. Barebone pc - за и против?
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 17-07-06, 09:38
  5. За и против Plextor
    От Vankata12 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 14-12-03, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе