Резултати от 1 до 14 от общо 14

Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #1

    Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    Някой ако може да обясни защо след като се ъпгрейтна до SP-3 Уиндоуса ми придоби размер от почти 4 Gbt,което супер много ме учуди и притесни защото е в партиция от 8 Gbt.Спрях систем ристора и темповите файлове ,но с малък ефект.Ако може за съвет как да поразчистя диска без да обезглавявам Win-а.
    Предварително благодаря!
    P.S.-,а на ноутбука ми самата директория на Уиндоуса изчезна!C:\windows не се вижда!Ноутбука работи , като потърся директорията сърча я вижда ,но в самият диск не се вижда

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    чак 4 гиги ми е странно, но принципно всяко слагане на SP върху вече инсталиран windows се води update и записва маса неща в едни папки в самия windows, които са свързани с евентуалната деинсталация. принципно не би следвало да има проблем да се изтрие това-онова, но не съм се занимавал да проверявам до какви евентуални проблеми би довело

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #3

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    А мога ли да сложа върху сегашния си WinXP по-нова версия вместо да зареждам ъпдейти и по-добре ли ще бъде така?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    зависи какво рабираш под "слагане на по-нова версия". принципно слагането на по-нов SP не се води "update", така че със инсталирането на SP3 реално си сложил "по-нова версия". другият вариант е да инсталираш ВЪРХУ сегашния windows такъв с вграден SP3, но това няма да промени коренно нещата. най-добрият вариант е нова инсталация на въпросния windows с вграден SP3

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #5

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    Ясно - пак мерси!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    177
    #6

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    сега .. аз не мога точно да разбера какво питаш ? но ако те притеснява това че нямаш свободно място ,тогава се опитай да преместиш swap файла си на другия дял, това е най-бързия начин за увеличаване на дисковто пространство, най-сигурния затова че няма да загубиш данни и най-простия.
    успех

  8.  
     
  9. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #7

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    най-добре е да си инсталираш windows-а със вграден последен сървиспак и да му изключиш ъпдейтите.Те само увеличават обема на вече инсталирания windows, а в действителност в повечето случаи това са допълнителни подобрения за IE, outlook и т.н. ненужни приложения. .Лично аз съм изключил отдавна windows update и windows-а ми работи много добре.

  10. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #8

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    А при надграждането SP3 да те е питал да запази ли в резерва старите системни компоненти? И изобщо затрил ли си старите restore points, че под ntfs да ги докопаш не е толкова просто колкото "Спрях систем ристора и темповите файлове"?

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    C\Documents and Settings\user name\Local Settings\Temp-изчисти съдържанието на Temp
    После с асистента за почистване премахни точките на System Restore и нещата трябва да се оправят

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #10

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    В папка \Windows\ има едни скрити папки, имената на които започват с "$" - ако смяташ да задържиш service pack-а (т.е. да не го деинсталираш), спокойно може да ги изтриеш всичките.
    Също така да вметна, че всеки update за Windows, който инсталираш, създава по една такава папка - там е uninstall информацията му. Ако смяташ да го задържиш, изтривай папките.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #11

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    Цитат Първоначално публикувано от Tormentor
    В папка \Windows\ има едни скрити папки, имената на които започват с "$" - ако смяташ да задържиш service pack-а (т.е. да не го деинсталираш), спокойно може да ги изтриеш всичките.
    Да само тези фолдъри са ми 680 Mbt

    C\Documents and Settings\user name\Local Settings\Temp-изчисти съдържанието на Temp-това беше едно от първите неща,които направих+TEMP в самият Windows

    Само да добавя ,че Уйндоуса ми е на почти 2 години и компа си бачка екстра.Вируси др. простотии няма.Може би е най-добре да спра автоматичните ъпдейти!
    И накрая какъв е начина да преместя swap file в друга партиция?Не съм го правил до сега!

  14.  
     
  15. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #12

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    В My computer\Properties\... се указва на кой диск да се разположи и колко голям да бъде.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #13

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    И още: \WINDOWS\SoftwareDistribution\Download - е тука триеш всичко. Ако не си ги изтрил вече, би трябвало да ти се отвори доста място.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #14

    Re: Win XP SP-3 защо е толкова голяма инсталацията

    Благодаря на всички отзовали се!

    Позачистих всичко за ,което ми написахте и в момента "спечелих" около 1,2Gbt ,което въобще не е зле!Отново благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Защо 60" LG струва толкова малко?!
    От FearMe във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 02-03-14, 09:57
  2. Защо има такава голяма разлика в цената на SHARP AY/AE XP12HR
    От valjeval във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 5
    Последно: 30-06-10, 19:11
  3. P3 защо е толкова скъп
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 19-12-03, 14:59
  4. Защо Windows се забавя толкова...
    От Delta1 във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 13-11-03, 02:02
  5. Защо ми се скапват CD-RW-тата толкова бързо?
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 18-10-03, 01:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе