Резултати от 1 до 9 от общо 9

Защо Windows се забавя толкова...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #1

    Защо Windows се забавя толкова...

    Взех си ново дъно с NForce2 на Soltek обаче системата започна да работи по-бавно отколкото със старото KT266A дъно.Windows-а е инсталиран на ново и първо беше 98 ,а после качих 2000. Качил съм най-новите драйвери за дъното и видео картата обаче като почна да копирам нещо под 2000 мишката започва да насича и се забавя работата като цяло и дори winamp-a насича ,а преди това не го правеше. Игрите също взеха да вървят по-бавно. Под 98 имам включено DMA ако има някакво значение. Системата е с Атлон 2000+@2400+,GEFORCE 2 MX-400, 256МВ. Като цяло винаги правя едни и същи настройки на системата и всичко си ми е вървяло добре обаче с това ново дъно всичко върви гадно.

    Имате ли някакви идеи от какво може да се получава това. Да не би да има някой драйвер който трябва да се качва допълнително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #2

    Защо Windows се забавя толкова...

    Ако има някакви нови драйвери (съвсем вероятно), то би трябвало да са лесно достъпни в Интернет. Иначе какво друго ти остава освен да анализираш къде ти се губят ресурси както аз го правих до вчера (виж темата ми по-надолу, по която си писах почти сам []). За съжаление, за тънките неща просто няма как да се даде съвет, просто трябва да се гърчиш и да си търсиш дефекта сам (без лоши чувства)... Е, разбира се, ако някой наоколо е имал същия проблем би било супер... Иначе сваляш си няколко програмки за наблюдение на основните ресурси (процесор, памет, диск, видео) и дерзаеш...

    <center>Успех!</center>

  4. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #3

    Защо Windows се забавя толкова...

    Щом чак мишката се забавя значи ти се губи процесорно време.

    Аз имам подобно дъно, но съм с ХР. Когато го инсталирах за предпоследен път ), в началото работеше добре а после прогресивно започна да се забавя. Винаги съм с последните ъпдейти на дрв. и биос. Не можах да го оправя докато не го преинсталирах(начисто).

    Не знам дали при теб не идват проблемите от някой останал от 98 драйвер..

    А всъщност с колко памет си?!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #4

    Защо Windows се забавя толкова...

    Паметта е 256.

    Двата вин-а са качвани след формат на харда и самостоятелно а не заедно, така че нямат връзка един с друг.


  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #5

    Защо Windows се забавя толкова...

    пробва ли да си ресетнеш optimized defaults в биоса. Разгледай часта там за кешовете и дали прави shadow на биоса в паметта

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #6

    Защо Windows се забавя толкова...

    Не съм ресетвал биоса понеже не съм пипал нищо вътре с изключение на USB-то което изключих. Биоса има включен shadow както и видео картата. Днес отрих и още нещо. На 3DMard2001 видео картата прави с около 500 точки по малко на 2000 отколкото на 98 а доколкото знам трябва да е обратното.

    Някой знае ли какво точно означава SpinRetryCount като параметър на харддиска и дали е опасно да е с голяма стойност защото при мен SMART ми го дава като 97 от Worst 100. Това може ли да означава че харда се разваля.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #7

    Защо Windows се забавя толкова...

    скивай сега ...,



    ако имаш записвачка.... :



    запиши си важните за теб файлове и скачай на ХР !



    ако ти е легален 2000-то - гледай да го продадеш на някой ...



    аз ще ти дам ХР - да си го сложиш - имам да издавам няколко от фалирала фирма, ама отстъпка няма ..... - естествено можеш да изп. алтернативни източници ......



    за контакти : на майла

  10. DJ
    DJ е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    622
    #8

    Защо Windows се забавя толкова...

    "Smart"-а - А, ето тука може да ти е проблема - изключи го това "нещо" - и от биоса, и ако имаш някаква програмка за следене и нея я махни - аз си бях слагал веднъж... нещо такова и направо ми спираше за 1-2 секунди всичко!

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #9

    Защо Windows се забавя толкова...

    SMART опцията я няма в биоса, а това съм го видял с програма която бях инсталирал преди няколко дни и отдавна я няма и не може да е тя проблема.

    Качих WinXP и засега всичко върви добре но пък е гадно че 2000 не става защото ми харесва повече.

    Благодаря за помоща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Защо 60" LG струва толкова малко?!
    От FearMe във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 02-03-14, 09:57
  2. Отговори: 13
    Последно: 21-10-08, 19:40
  3. P3 защо е толкова скъп
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 19-12-03, 14:59
  4. Защо ми се скапват CD-RW-тата толкова бързо?
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 18-10-03, 01:02
  5. Защо Windows XP мутира :) ?
    От lamerko_ във форум Windows
    Отговори: 21
    Последно: 20-06-03, 12:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе