Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 99

WinXP на MSI лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    10
    #16

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Наскоро се борих със същия проблем. При търсене на SATA драйвери в за моя модел попаднах на форум, в който
    проблема за мен се реши по-просто. http://forums.pcper.com/showthread.php?t=444831.
    От http://downloadcenter.intel.com/Prod...=2101&lang=eng си свалих копие на дискета (бутон F6 по време на
    инсталация на Windows), която с nLite вградих в моя дистрибутив (има за 32 и 64 битови ОС) и инсталацията мина успешно.
    Предполагам, че тези драйвери са универсални, но само за Intel платформи (ако бъркам, нека някой по-сведущ по въпроса
    ме поправи).
    Да се надяваме, че съм бил полезен.

    EDIT : Моя лаптоп не е MSI (да не подведа някой angel ). SATA драйверите от дискетата не са ли универсални ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #17

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Hammer
    Да се надяваме, че съм бил полезен.
    Не, не си!
    Даваш решение за Intel базирани системи, а въпросният лаптоп е с чипсет на ATI.


    Ето и моето предложение:
    1. Свали си последния ATI Catalyst: http://game.amd.com/us-en/drivers_ca.../integrated-xp
    2. Разархивирай сваления пакет (по подразбиране е в c:/ATI/SUPPORT........), но откажи инсталацията!
    3. Вгради вече разархивираните драйвери на южния мост (South Bridge Driver) във WinXP инсталация, посредством nLite.
    Дотук, това можеш да направиш на произволен компютър.
    4. Инсталирай модифицираната WinXP инсталация на лаптопа, като форматираш дяловете.
    5. Модифицирай ATI Catalyst драйверите, които са вече разархивирани в c:/ATI/SUPPORT........, с този модификатор и както е указано тук: http://www.driverheaven.net/modtool/
    6. Инсталирай модифицирания вече ATI Catalyst пакет.
    7. Инсталирай останалите драйвери.



    EDIT:
    Всъщност, не съм сигурен - на Malone линка показва ATI, докато линковете в БГ показват Intel за този модел.

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #18

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Сложих биос-а за winxp и се оправи . Сега няма проблем когато тръгне setup-a на winxp.

    Явно този биос, който е бил фабрично към лаптопа е бил компилиран за vista и за това гърмеше онзи син екран.

    Благодаря на всички, които помогнаха.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    4
    #19

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Ахаааааааа, виждаш ли приятелю едно от най-елементарните решения, което аз ти предложих се оказа вярно... просто някой път си мислиме че проблема е зверски сложен, а той е далеч по-лек.
    Поздрави и да си го ползваш с кеф!

    Добавено: CreatoR, а успя ли да подкараш всички работи с драйверите, които дават на сайта на MSI? Wireless-а тръгна ли ти?


  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #20

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от CreatoR
    Сложих биос-а за winxp и се оправи . Сега няма проблем когато тръгне setup-a на winxp.

    Явно този биос, който е бил фабрично към лаптопа е бил компилиран за vista и за това гърмеше онзи син екран.

    Благодаря на всички, които помогнаха.
    Имал си късмет да има биос за ХР, но аз сега се боря със MSI VR630X, който няма биос за ХР.

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #21

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Ако някой открие биос за MSI VR630X за ХР, моля да не се стеснява и да сподели информацията.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    въпрос - защо биоса да е за XP
    Под дос не можеш ли да го флашнеш ?

    http://global.msi.com.tw/index.php?f...5&prod_no=1650

    Един хирен , и копваш afudos, bin/ром i autoexec фаила
    и после пускаш autoexec !

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #23

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Мисля че става, но реших проблема по друг начин.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    19
    #24

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Здравейте, ru-boy би ли споделил как става инсталирането на винХР на MSI VR630X, благодаря...

    ---------------
    С хирен не става защото нито една програма от него не тръгва....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    12
    #25

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    ab52, вчера, цял ден се борих с един MSI VR630X. Първо се опитах да инсталирам ХР, но ми излезе син екран. Разбрах каква е работата и реших да сложа Виста. Oбаче... При опит да инсталирам VIsta Ultimate след час и половина ми излезе съобщение, че не може да се инсталират всички компоненти на системата. Взех диск с VIsta Home Premium и след час и нещо пак същата работа. Инсталацията забива и ни напред ни назад. В крайна сметка флашнах биоса до версия 1.0H и най-спокойно си инсталирах ХР. СЛожих драйверите и всичко си тръгна както трябва(включително и блутута, защото някъде един човек имаше проблеми с подкарването му).

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    19
    #26

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    При мен с Виста всичко тръгна нормално, след инстал използвах драйверите които са в диска, който е с лаптопа. Оставил съм дял за винХР и когато имам възможност ще опитвам....

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #27

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Никой не коментира Виста-та, с нея проблем няма, коментираме тук ХР!!!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    19
    #28

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    ru-boy, по-горе си написал че си решил проблема, ами кажи как го направи, нали затова сме тук , за да си помагаме...

  17. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #29

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Реших го според ситуацията, затова ме е срам да кажа. Обикновенно, като има проблем, минавам като тайфун през него и го отнасям по възможно най-елегантния начин.
    В случая, не търсех техническо решение и затова не съм го споделил. Аз споделям всичко, не си пазя знанията за себе си, освен онези дето вредят.
    Просто убедих клиента, че Виста-та е чудесно творение на софтуерната индустрия и ще работи по-добре на лаптопа му и т.н. все лъжливи глупости.
    Просто нямах техническо време да се занимая с въпроса, а и той определено не знаеше какво иска и не правеше разлика между двете ОС.
    Затова прецених, че е удачно да упражня ораторските си възможности и чара си и го убедих, че Виста-та е супер ОС, което е груба лъжа!
    Така реших въпроса, затова не го споделих.

  18. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #30

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Реших го според ситуацията, затова ме е срам да кажа. Обикновенно, като има проблем, минавам като тайфун през него и го отнасям по възможно най-елегантния начин.
    В случая, не търсех техническо решение и затова не съм го споделил. Аз споделям всичко, не си пазя знанията за себе си, освен онези дето вредят.
    Просто убедих клиента, че Виста-та е чудесно творение на софтуерната индустрия и ще работи по-добре на лаптопа му и т.н. все лъжливи глупости.
    Просто нямах техническо време да се занимая с въпроса, а и той определено не знаеше какво иска и не правеше разлика между двете ОС.
    Затова прецених, че е удачно да упражня ораторските си възможности и чара си и го убедих, че Виста-та е супер ОС, което е груба лъжа!
    Така реших въпроса, затова не го споделих.
    Случвало ми се е многократно, и аз така постъпвам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Лаптоп DELLIspiron 1564 drivers winXP
    От slave във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 15-04-10, 09:32
  2. Лаптоп AMILO PRO v2060 - WinXP Setup
    От anton4444 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-06, 22:32
  3. Замяна на WinXp Pro с WinXp Home
    От skaishev във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-06, 09:29
  4. WINXP BG
    От Ofink във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 17-10-03, 19:27
  5. WinXP e луд!!!
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 15-04-03, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе