Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 99

WinXP на MSI лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #1

    WinXP на MSI лаптоп

    Здравейте,

    Преди няколко дена закупих 1 лаптоп от техномаркет - MSI EX705X 227BG. Без операционна система е...
    Опитах се да си инсталирам WinXP (лицензиран) но когато започне синия boot екран и зареди всичките драйвери и изпише съобщението "Setup is starting windows..." в долната част на синия екрана, забива за 5 сек и после изкарва нов син екран с някаква хардуерна грешка ...

    Пробвах после и с някакви други нелицензирани версии на Windows XP но никаква полза ... резултата е същия. В биоса прегледах нещата, но честно да ви кажа толкова орязан биос не бях виждал...

    Та пробвах с Windows Vista и всичко мина успешно ... инсталацията завърши, windows-a си тръгна и няма проблем...

    Някой сеща ли се как мога да избегна този отвратителен син екран с тази грешка така че да мога да инсталирам XP и да махна тази отвратителна виста...

    Благодаря много от сега

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Creator ... в рамките на шегата бих ти отговорил:
    "Проблема с "някаквата грешка" се решава с "онова" решение".
    Няма как да ти отговорим за решение, като не знаем какъв е проблема.

    Ако се облегнем само на предположения, първото което бих ти препоръчал е да потърсиш SATA драйвери за лаптопа ти, след което да ги "добавиш" в дистрибутива си, използвайки NLite.

    Много написано има по темата, по това как се прави това, така че започни първо с драйверите на точния модел.

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от CreatoR
    Здравейте,

    Преди няколко дена закупих 1 лаптоп от техномаркет - MSI EX705X 227BG. Без операционна система е...
    Опитах се да си инсталирам WinXP (лицензиран) но когато започне синия boot екран и зареди всичките драйвери и изпише съобщението "Setup is starting windows..." в долната част на синия екрана, забива за 5 сек и после изкарва нов син екран с някаква хардуерна грешка ...

    Пробвах после и с някакви други нелицензирани версии на Windows XP но никаква полза ... резултата е същия. В биоса прегледах нещата, но честно да ви кажа толкова орязан биос не бях виждал...

    Та пробвах с Windows Vista и всичко мина успешно ... инсталацията завърши, windows-a си тръгна и няма проблем...

    Някой сеща ли се как мога да избегна този отвратителен син екран с тази грешка така че да мога да инсталирам XP и да махна тази отвратителна виста...

    Благодаря много от сега
    Проблема е в драйвера за харддиска. Писали сме, но явно ти е убягнало. Има няколко решения на проблема. Едно от удачните е да си направиш ЬП компилация с драйвер за харда. Звучи страшно, но не е.
    За да не обяснявам в подробности решението, защото, да си призная ме мързи, а и някъде беше много детаилно описано, ще потърся линк към постъпково решение на проблема и ще го постна по-късно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    114
    #4

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    @CreatoR, виж в биоса на IDE Configuration и смени AHCI на IDE. Трябва да изглежда по подобен начин.


  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Така е, първо се правят към 2 настройки в биоса, но той спомена, че биоса бил "постен", което ме кара да мисля, че може и да няма тези 1-2 настройки.

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #6

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Проблема е, че не записах каква беше грешката която ми изписваше, въпреки това и аз мисля, че е от харда. Още като го купих пуснах тестове на паметта, процесора, всичко е ок. Ще поровя във форума днес за да видя какво пише за Nlite, не съм я ползвал до сега, но предполагам не е страшно.

    Ако някой намери директен линк ще е супер.

    В биос-а нямам тази опция за САТА-та . Прекалено орязан е, едва ли не има само меню за boo priority-то, което страшно много ме учуди... но все пак това е MSI .

  8.  
     
  9. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #7

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Проблемът ти е ,че ти трябват SATA драйвери за харда.Едният вариант е ако имаш функцията ACHI в биоса-избираш нея,както ти е предложил @loafer.Вторият вариант е - изтегляш си SATA драйвери за твоето дъно и ги вграждаш в инсталационен WindowsXp чрез програмата nlite.Тя е безплатна и из форумите можеш да намериш ръководство за работа с нея на български.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    nLite FAQ
    Автор: [Rado]

    EDIT:
    Интересно, в самия сайт на производителя очевидно SATA драйвери за Windows XP е мръсна дума. [ЦЪК]
    И на порталната си страница прекалено ентусиазирано ме убеждават, че те препоръчват Windows Vista.
    Нещо не ми допада този начин на налагане на определена ОС.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #9

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Интересно, в самия сайт на производителя очевидно SATA драйвери за Windows XP е мръсна дума. [ЦЪК]
    И на порталната си страница прекалено ентусиазирано ме убеждават, че те препоръчват Windows Vista.
    Нещо не ми допада този начин на налагане на определена ОС.
    Споко, това е щот М$ така искат. И си плащат за това.
    А иначе истината е съвсем друга - много неща си вървят нормално, въпреки че пише обратното. То и за моето дъно пише, че не върви с Win98, ама на! - бича си с 98 на шест!

    Та совите не са това, което бяха.

  12. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #10

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Има готов SP3 тук https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=121447&hit=1 , държи се доста прилично по мои наблюдения.

  13. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    808
    #11

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Цитат Първоначално публикувано от periel
    Има готов SP3 тук https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=121447&hit=1 , държи се доста прилично по мои наблюдения.
    Пробвах го, но не става... същата история - син екран с грешка.

    За сата драйвер за този лаптоп, който съм купил не можах да намеря нищо в сайта на MSI...

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    4
    #12

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    CreatoR, а пробва ли първо да ъпдейтнеш БИОС-а и след това да инсталираш XP-to?
    Това тук: http://global.msi.com.tw/index.php?f...5&prod_no=1514
    не е ли за твоя БИОС? Пиши ако успееш да пребориш проблема.

  16. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #13

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Има готов SP3 тук https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=121447&hit=1 , държи се доста прилично по мои наблюдения.

    Пробвах го, но не става... същата история - син екран с грешка.

    За сата драйвер за този лаптоп, който съм купил не можах да намеря нищо в сайта на MSI...
    това е така, защото в тази разработка няма точно твоите драйвери.Първо си ги намери, а после си ги интегрирай с nlite.SATA драйверите не са универсални за всички, а са конкретни за всяко дъно.Не търси само на сайта на MSI.

  17. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #14

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Понеже спомена, че вече си качил Виста, мисля, че можеш да качиш и ХР, като втора ОС и да махнеш Виста-та после внимателно ръчно.

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Re: WinXP на MSI лаптоп

    Опитавал съм Ru-boy, не се получава downgrade дори и във вариант 2 OS на различни логически устройства.
    Няма ли драйвер в дистрибутива, опцията за инсталиране не е активна. Това през работеща Windows Vista.
    Не съм правил някакви сериозни опити, доколкото си спомням съм опитвал на три машини, все преносими, така че опита ми е до там.
    Ако някой го е правил с успех, нека сподели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Лаптоп DELLIspiron 1564 drivers winXP
    От slave във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 15-04-10, 09:32
  2. Лаптоп AMILO PRO v2060 - WinXP Setup
    От anton4444 във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 31-10-06, 22:32
  3. Замяна на WinXp Pro с WinXp Home
    От skaishev във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-06, 09:29
  4. WINXP BG
    От Ofink във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 17-10-03, 19:27
  5. WinXP e луд!!!
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 15-04-03, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе