Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 96

Windows 7 Drivers

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Windows 7 Drivers

    Очевидно е, че ще се срещаме вече с проблеми и радости по новата версия на продукта на Microsoft.

    Моля в тази тема да обсъждаме липсата и наличието на драйвери за периферията, която ползваме.
    Както и проблемите по функционирането на third party софтуер и начините за решаването им.
    Ще се опитвам с течение на времето да систематизирам написаното в този първи пост.

    Моля, да не се коментират качествата на Windows 7 в сравнение на други ОС или версии.
    При условията на това предупреждение, подобни постове ще се считат за тотален офтопик и при първа възможност ще бъдат изтривани.
    Допускат се определени коментари, но това, ако засягат съвместимостта на драйвери от други версии на Windows.


    Липсва драйвер за:
    HP LaserJet III - Link / hihimor @ Setcom / Решение - Link

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: Windows 7 Drivers

    Windows 7 doesn't look or work much differently than Windows Vista. There are performance improvements, and some nice interface tweaks, but overall, it's not a major upgrade. Hardware that works with Windows Vista will work with Windows 7.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: Windows 7 Drivers

    dash, когато цитираш някого, пиши кого.
    Да кажем, цитирам Preston Gralla, дописник на Computerworld от ТАЗИ статия.
    Доколко може да му се вярва ще видим от написаното от него.
    Аз лично имам резерви, поне по статиите, които има в Computerworld. Липсват доказателства. Много думи, малко факти, малко "точности".

    И тук обсъждаме какво НЕ РАБОТИ или КАК ДА ПРОРАБОТИ под Windows 7, а не че
    "Windows 7 не изглежда МНОГО ПО РАЗЛИЧНО от Windows Vista. Има бла, бла, бла, но това не е ЗНАЧИТЕЛЕН ЪПГРЕЙД."
    Ще ми се да обсъждаме the minor upgrade на Windows 7 и с какво можем да преодолеем трудностите, които ни създава.

    "Hardware that works with Windows Vista will work with Windows 7"

    "Will work", ама не.
    Виж в другата тема, а и в тази. Не всичко работи и смятам тук да пишем кое точно не работи и как да го накараме да проработи.
    Така че, стига с "Copy", "Paste", инсталирай, тествай и пиши впечатления. Твои.
    Или ако не са твои, поне да са решения, а не празни приказки неподплатени с практика.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Windows 7 Drivers

    според мен причините да не работи това или онова, а най-вече нещата, които не са работели и под виста, е че чисто и просто интегрираните драйвери са малко и далеч от пълнотата, на която бихме били свидетели в окончателната версия. leak-ната pre-beta най-вероятно ще има минимален набор драйвери, предполагаемо тези, които са трябвали на разработчиците, а не това, което би трябвало на широката публика

    в този смисъл, търсенето на съвместими драйвери ми се струва труд нахалос, защото хората, които биха ползвали 7-цата като основна ОС не биха разчитали на нея абсолютно за всичко, а съм 101% убеден, че всичко, което им липсва, ще присъства в окончателната версия....

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: Windows 7 Drivers

    E ... изоставям идеята за подобна тема, тогава.
    Логично е, въпреки че сийдърите на въпросната последна бета, твърдят, че това е, което ще бъде предоставено на тестерите като продукт.
    А не мисля, че някой ще предостави да се тества кон, за да му видим само дали му е "лъскав косъма".
    Знам ли ...? Сигурно си прав.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Windows 7 Drivers

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    A не мисля, че някой ще предостави да се тества кон, за да му видим само дали му е "лъскав косъма".
    Е в края на краищата това все пак е ПЪРВА БЕТА версия, нормално е почти нищо да няма.
    Друг е въпроса, че явно Микрософт са си сменили PR-мениджъра, защото сегашния му рекламен ход с пускане още преди месец на 'изтекла' версия е доста добър.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Re: Windows 7 Drivers

    Zdr Malone, може да я прекръстиш темата на "Липсващи драйвъри за Виста", предполагам че ще остане активна дълго време ...

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    240
    #8

    Re: Windows 7 Drivers

    При мен на НБ Асус, се оказа че няма дрв. за уеб камерата която под ХР и еверест се познава като USB 2.0 1.3m Webcam.
    Което не е голяма болка, но има проблем и със звука, който е:
    Realtek ALC880(D) @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller
    Вина го вижда, но го определя само като High Definition Audio Controller и работи само цифровия изход SPDIF а на колоните на лаптопа няма звук.
    И други неща ги нямаше в началото но след ъпдейта се намериха, но аудиото и камерата не.
    Не съм търсил в Realtek, нито съм пробвал с драйверите за виста, това си е просто за тест.
    Странното беше как успя да се наниже във всички други компоти които са с ХР и да не му искат парола за достъп до шернатите папки. Влезе си като у тях си...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #9

    Re: Windows 7 Drivers

    при мен се оказа, че няма драйвер за старичкия ми, но верен HP LaserJet III...
    сега обмислям варианта да "извлека" някак си драйвера от Виста...? насъбрал съм разни програмки за бекъп на драйвери, като имам време ще пробвам...

    вярно, че темата може да се промени леко - напр. проблеми с драйвери при Windows 7

  12. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #10

    Re: Windows 7 Drivers

    @hihimor
    Има такава тема

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #11

    Re: Windows 7 Drivers

    Липсва драйвер за:
    HP LaserJet III - Link / hihimor @ Setcom
    уф, инсталира се драйвера за HP LaserJet III ! (вече бях решил да го продавам!)

    просто при инсталацията на драйвера (като се види, че го няма в списъка на поддържаните принтери на HP) се натиска windows update...и се чака! (при предишните опити явно не съм имал търпението да чакам и просто съм решавал че update`а е запецнал...)

    успех с борбата с windows 7!

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Windows 7 Drivers

    определено не съм доволен от бета 7000 (64). 6801 беше значително по-стабилна

    днес отделих повече време на 7-цата, т.е. на новата бета 7000, т.нар. "публична"

    хареса ми:

    1. разпознаването на абсолютно всичко. като се започне от чипсет, аудио, лан, видео и т.н. - всичко работи, при това без никакъв спад в производителността (визирам видеото)
    2. изключителната реакция на nvidia, които имат вече написан драйвер за geforce специално за 7-цата (то това е + за nvidia, не за М$)

    не ми хареса (проблеми, свързани с аудиото):

    1. невъзможността да си закача микрофона отзад, без да съм инсталирал изричните драйвери на realtek. настояваше да е на предния панел и това си е
    1.1. размяната на жаковете за предни 2 с този за микрофона на задния панел
    1.2. не хареса виста-драйверите за аудиото от оригиналния диск. докато изтегля най-новите ми беше прекипяло, така че ще пробвам малко по-нататък с тях
    2. дали заради т.1 или заради някаква вътрешна нестабилност, се скъса да ми бсод-ва с 0х00000124 ("проблем с аудиото")

    ще видим нататък как ще е, засега съм доволен от бързина, но май и при най-малък проблем с аудиото ще крашва. неслучайно споменах 6801, защото там подобен проблем нямах...

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Re: Windows 7 Drivers

    инсталирах win7-32bit.,но който и плеър да пусна(кмплеър,джета,умп)забива компа и не плейва-някаква идея рам-1гб при рестарт на компа го пускам на-safe mode with netwofking-и плеарите тръгват,но резолюцията става максимум 1024на 768,а не 1280 на 800-някаква идея

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #14

    Re: Windows 7 Drivers

    Пробвай от контрол панела има program compatiibility да му зададе6 за км плеара , но поне wmp би трябвало да ти работи. При мен на 7-та ( build 7000 32bit) ми работят всички качени програми - вкл. KM player . 7-та си свали вече 2-3 упдейта и дори днес ми свали и по - нов драйвер за lan-a , който е реалтек ( това от аутоматик упдейта) До сега за 3 дена не ми се е збозвал въобще . Батрията на лапопа при пълен заряд показва 3h40m , което е с над час при екс-пито ( но не съм го проверил) Мн. съм доволен засега

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #15

    Re:Windows 7 Drivers

    Не мога да намеря драйвери за вградена лан карта на дъно Asus A7N8X.От NVIDIA не подържали официално nForce 2 за Виста.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв Windows i Drivers да избера ?
    От sjkjmjnj във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 01-07-10, 20:48
  2. спешна помощ windows 7 drivers
    От albo във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 07-03-10, 21:21
  3. Windows SP3 проблем с drivers
    От Bvlgari във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-09, 07:17
  4. ATI DRIVERS
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-06-05, 16:30
  5. need drivers help!!!
    От CECI86 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-11-02, 19:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе