Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Как да разкарам суап файла на WinXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    Как да разкарам суап файла на WinXP

    Като правя имидж на партишън с Norton Ghost има опция за триене на суап файла на Уиндоуса, но това не работи с NTFS, как да разкарам суап файла на XPto?
    Още един въпрос, нещо четох, че ако се изключи опцията за hibernate на уиндойса автоматично се печелят 2GB пространство (разбирай размера на RAMa) има ли нещо вярно?

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    да, при включена опция за хибернейт, уиндоуса заделя размер от диска който е колкото оперативната ти памет и там записва моментното състояние на паметта преди да се изгаси. колкото до суапа, ползвай максималната степен на компресия и макар ,че е по-бавно , мачка доста сериозно , вчера правих имидж на 7цата си , от 15 гигабайта заето място , ми направи имидж под 5 гигабайта.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #3

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    Маха се с десен клик на MyComputer - Properties- Advanced , Performance - Settings, Advanced, Virtual Memory - Change.
    Иначе програми като Acronis True Image мисля че изобщо не го включва (особено стартирана по boot диск). А нивото на компресия е добра екстра, но при слаб процесор, препоръчителна е средната компресия, че за макс - отиде няколко часа...

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    Може да преместиш суап файла в партишън, на който не се налага да правиш имидж. По този начин хем не е нужно да го спираш, хем няма да влиза в имиджа...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    ако рама ти е повечко ( над 2 гб ) можеш да си направиш swap в рама
    просто избираш no paging file и готово.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #6

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ако рама ти е повечко ( над 2 гб ) можеш да си направиш swap в рама
    просто избираш no paging file и готово.
    Нищо не разбрах. По дефиниция, swap файлът е виртуално разширение на RAM паметта. Как така swap в RAM-а?

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ако рама ти е повечко ( над 2 гб ) можеш да си направиш swap в рама
    просто избираш no paging file и готово.
    Суап в рама се прави като си заделиш виртуален дял от рама ( с програма) и на суап-а кажеш да се шири в дяла. А да се спре пеийдж файла въобще не е препоръчително.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    вчера правих имидж на 7цата си , от 15 гигабайта заето място , ми направи имидж под 5 гигабайта.
    чакай, ти още ли си с RAID 0?
    Щото при мен не става под Vista

  11. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #9

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    Може да преместиш суап файла в партишън, на който не се налага да правиш имидж. По този начин хем не е нужно да го спираш, хем няма да влиза в имиджа...
    Това много добро решение, но още по-добро ще е ако го преместиш на дял който не на същия твърд диск. Идеята е, че по този начин се постига максимална бързина в работата с твърдите дискове. А иначе много добра идея е преди всяка снимка на системния дял да почистиш с няколко програми ненужните файлове (някои от тях имат опцията за която питаш) и после да направиш дефрагментация на системния дял и чак тогава снимката му.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    чакай, ти още ли си с RAID 0?
    Щото при мен не става под Vista
    Оооо да и се чудя как толкова време съм карал без райд .И с 7цата и с Вистата успях да си направя имидж с Norton Ghost 11.5 (част от Hiren's boot CD ver.9.8)

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Оооо да и се чудя как толкова време съм карал без райд .....
    мда, сега си представи, с 4 или 6 харда, как ще изглеждат нещата!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #12

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Суап в рама се прави като си заделиш виртуален дял от рама ( с програма) и на суап-а кажеш да се шири в дяла. А да се спре пеийдж файла въобще не е препоръчително.
    Би ли се аргументирал защо не е препоръчително говорим за ХР? Аз до сега не съм видял ХР да използва повече от 1-1.5ГБ рам без да се използват по-сериозни програми. Аз лично съм си го изключил и според мен работи доста по добре.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    Лично аз не съм изключвал суап файла , но навремето се зачетох по форумите на MSDN и там хората обясняваха, че все още има програми които съхраняват временни файлове вместо във темп директорията във суапа и това би довело до грешка при изключен суап. Дали е вярно или не , не мога да кажа. Щом при теб работи , значи не е вярно. Пък и от друга страна , ДДР2 паметта е толкова евтина ,че въобще не трябва да мислим за суапа.



  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    stenly има право, някои програми, или игри, ползват суапа, и без него, не могат изобщо, да работят

  18. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #15

    Re:Как да разкарам суап файла на WinXP

    до сега само фотошоп доста стара версия ми е пищяла, че нямам суап, но си работеше. За програмите като им трябва да правят файлове си ги слагат в темп папката. А такива които си пишат временните сметки по дикса е според мен програмистка грешка да използва толкова бавна памет, но това са си мои твърдения неподкрепени с нищо. Може би наистина си трябва такъв файл, но аз предпочитам да не ми стърже харда.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 19-02-07, 20:27
  2. Отговори: 12
    Последно: 31-07-06, 09:37
  3. Сливане на два файла
    От gogocuk във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-05, 16:19
  4. Как да разкарам SuSE-to
    От parazit във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 28-02-05, 23:54
  5. Идея как да разкарам рекламите от ICQ 2003b
    От Kayso във форум Общ - софтуер
    Отговори: 52
    Последно: 15-12-03, 21:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе