Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By FearMe

Проблем с windows

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с windows

    Всичко започна преди няколко дена, когато реших да си изчистя компа, понеже вентилатора на захранването доста бръмчи ... btw не беше прашен вътре ... като затворих капака и го пуснах ми изписа , че не намира хард нз защо ... сигурен съм , че не съм бутнал нищо . изключих го и след няколко часа пак го пуснах .. разгеле, тоя път го разпозна и почна да зарежда windows repair ... след това , като се оправи , започнах да си джиткам нещо в фб и по едно време в най-неочаквания момент мишката замръзна, а междувременно от слушалките се чува едно бучене, и нищо не може да се направи освен да се рестартира ... след рестартирането още при самото зареждане на windows пак заби ... оставих до да се охлади за 15 минути и пак го пуснах ... пак се включи repair-а и след това пак тръгна ... след известно време пак по същият начин замръзна мишката и се наложи рестарт , а след това автоматичен repair .. реших , че проблема е от вентилаторите , защото и без това бръмчат като трактор ... в еверест ми изписа нормални температури , но след като влязох в фб и скайп температурите се покачиха доста от рода на 50c cpu , 44c mb и забелязах че като стигнаха 55c cpu и 47c mb компа заби по същият начин .... очевидно вентилаторите са за сменяне .. отворих му капака , за да се охлажда и температурите драстично спаднаха до 35c mb и 41-42 cpu при нормално натоварване ... през следващите 2 дена цъках skyrim на ултра графика и проблем нямаше ...вчера пускам компа и ....... не зарежда старт лентата и иконите ги няма ... спомням си че като го изключвах последния път force-нах shut down-а понеже имаше няколко приложения отворени , а бързах ... в момента пиша от safe mode , а в нормален режим иконите ги няма , старт лентата не зарежда - долу в дясно където са стартираните приложения единствено я има иконата за звука (not running) и евентуално започва да зарежда аваст , но до там ... никакви клавишни комбинации не помагат ... мишката се движи нормално и мога да маркирам с нея

    1. автоматичния repair въобще не тръгва
    2. нямам запазени точки , за да възстанови системата при последните работещи конфигурации
    3. нямам диск с windows за да го repair-на
    4. преди малко опитах ръчен repair , не помогна, а само влоши нещата понеже вече курсорът се върти ...
    ето малко инфо от autorun

    http://img834.imageshack.us/img834/4953/47067083.png

    плс хелп .. поправимо ли е или да го карам на сервиз тази зима компа прави 3 години и не е преинсталирван windows за сега

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Проблем с windows

    3 години без преинсталация... аз бих започнал от това "слабо място"

    иначе и да го закърпиш с някой repair, несигурността си остава

    (освен ако не си разбутал някой кабел или окъсил нещо с кутията...)
    Vesper одобрява това.

  4. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #3

    Re:Проблем с windows

    Аз бих го отворил отново, премахнал вентилатора с оребрението, сложил нова контактна паста върху процесора, монтирал оребрението с вентилатора(ако работи коректно) и тогава да му търся колая.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Re:Проблем с windows

    Диска дали не е пътник?

  6. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #5

    Re:Проблем с windows

    Както си в safe mode направи един нов акаунт и влез през него. Ако не стане виж горе за преинсталацията и пастата, аз да добавя да обърнеш внимание и на захранването. Какво е?

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    2
    #6

    Re:Проблем с windows

    ATX 400w . Преди 2 дена му смених вентилатора ама тоя некадърник в сервиза му счупи буксата и трябваше да взима ток от дъното ... но това е друг въпрос ... В неделя ще го преинсталирвам . А това за пастата защо е?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Проблем с windows

    За по добър топлообмен между радиатора и процесора

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    3
    #8

    Отговор: Проблем с windows

    Закарай си комп-а на сервиз да мине тестове,от много неща може да е така ,че не бъркай където не разбираш.Безплатен съвет.

  11. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #9

    Отговор: Проблем с windows

    единият файл, който се стартира в autorun ми е доста съмнителен. Нищо чудно и други бацили да има. Но както ти казаха хората преди мен смени контактната паста и си е за преинсталация.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    18
    #10

    Отговор: Проблем с windows

    Здравейте! Компютъра ми от няколко дни без видими причини спря да отваря флаш памет(флашка),същата на друг се отваря нормално.Пробвах с четец на карти също не става.Излиза прозорец ПРОБЛЕМ С ПРЕКИЯ ПЪТ.Моля някой да помогне. Поздрави!

  13. Junior Member Аватара на SoftKey
    Тук е от
    Jun 2006
    Живее в
    Варна/София
    Мнения
    52
    #11

    Отговор: Проблем с windows

    НА всички USB портове ли пробва или само на един конкретен?
    Какво значи проблем с прекия път? - Да нямаш предвид Shortcut?

    Какъв тип файл съхраняваш на паметта?

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 31-08-10, 16:21
  2. Windows XP SP3 проблем
    От black_knight във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 12-01-10, 14:05
  3. Проблем с Windows 7
    От novamen във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 05-10-09, 16:06
  4. Проблем с Windows XP
    От P_o_l_i_c_E във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 06-03-04, 04:00
  5. Проблем с Windows ME
    От Pitar K във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 05-09-01, 20:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе