Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 52
Like Tree1Одобрявам

Дали имам лоши сектори?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #16

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Мисля да пробвам един low level format да видим дали ще се промени нещо....

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #17

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Здравейте отново приятели.
    Явно тази година ми върви на скапани хардове, защото новичкия хард (Сийгей 1,5 ТБ) закупен на 04 април сдаде багажа само след 2 месеца работа (
    Незнам как ги правят новите хардове, защото старите Макстори имам 80 гб и 320 гб на по 5-8 година и нямат никакви проблеми...
    Симптомите са: забиване на вина, след рестарт черен екран само с курсор последващ тест със Мхдд и хоп лош сектор още в началото, нататък не си направих труда да го чакам.
    Понеделник ще го нося в магазина да го сменят, но преди това реших да възстановя системата чрез Гхост на един друг хард диск който предварително бях разделил горе долу на същия размер (около 200 Гб) но нортона ми исписа грешка - явно не може да възстановяа на различен хард диск.
    Реших да клонирам дяла ( с Euseus disk clone) от разваления диск и да го прехвърля на другия диск, след 3 часа чакане и рестарт вина не боотва??!! а като погледна всички файлове и папки са копирани.
    Не мога да разбера къде е проблемът...
    Между другото здравия диск имаше само един дял, та се наложи с MiniTool Partition Wizard Home Edition 7.8 да го разделя на 2 дяла, след разделянето имах дял 800 гб C: и 200 ГБ D:, сменях буквите, защото на голямия дял имам архив, но въпреки това най отгоре си стои пъро дял D: след това дял C: и двете са Primary а C: е active.
    Как мислите защо не боотва?

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Според мен не бутва защото бутващата информация е на "С", нищо че системата ти е на "D".

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #19

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Здравейте приятели, моите неволи със хард дисковете продължават
    След като през месец Август ми замениха 1,5 ТБ Сийгейт със 2 ТБ, изглежда пак започнаха проблемите.
    Първо вина увисна и се чу някъв стържещ шум, след рестарт пуснах ХдТуне и веднага ми показа това:
    HDTune_Health_ST2000DM001-1CH164.png

    Опитах се да пусна MHDD но ми дава грешка (Error с червено).
    Как мислите дали е заминал диска?
    Да го пращам ли на сервиза?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #20

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Цитат Първоначално публикувано от ilhanbg Виж публикацията
    Здравейте приятели, моите неволи със хард дисковете продължават
    След като през месец Август ми замениха 1,5 ТБ Сийгейт със 2 ТБ, изглежда пак започнаха проблемите.
    Първо вина увисна и се чу някъв стържещ шум, след рестарт пуснах ХдТуне и веднага ми показа това:
    HDTune_Health_ST2000DM001-1CH164.png

    Опитах се да пусна MHDD но ми дава грешка (Error с червено).

    Да го пращам ли на сервиза?
    задължително. Този хард е пътник. но сега им вдигни малко хубав скандал. Ами ако имаше ценно инфо и няма къде да го пазиш - какво правиш?
    Как мислите дали е заминал диска?

    Отделно и шпиндела му се мъчи. Поискай да ти го заменят с Toshiba

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #21

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Предишния път като има вдигнах скандал ми казаха, че е нормално да има брак от около 1%
    Нз при вас как е, но това ми е третия диск за тази година...явно им е по изгодно да правят лоши дискове и впоследствие да ги заменят отколкото да намалят брака.
    Дискът е купуван от stealtech дали ще ми го заменят за Toshiba?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #22

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    а на кой да вдигне скандал и защо?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Цитат Първоначално публикувано от ilhanbg Виж публикацията
    Предишния път като има вдигнах скандал ми казаха, че е нормално да има брак от около 1%
    Нз при вас как е, но това ми е третия диск за тази година...явно им е по изгодно да правят лоши дискове и впоследствие да ги заменят отколкото да намалят брака.
    Дискът е купуван от stealtech дали ще ми го заменят за Toshiba?
    ами нещо не ми се връзва диск на 849 4аса и със скапана зона B - критичен проблем и почти мъртъв диск , да не говоря за данните.
    това не може да е нов диск . може да е "refurbished" но не и нов.
    на мен за 1мес. ми се скапаха 4 ssd ( 2x OCZ , 1x A-data, 1 x Samsung ) харда и от тогава само intel & Kingston ( сори , но парен каша ....... ) но от старите хард-ове засега да чукна на дърво нямам никакви грижи. който го взема нов , си е перфектен.

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #24

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    не е лошо и да си провери захранването, щото на мен един Seasonic P-660 Platinium ми беше скапал 2 сигейта и едно хитачи. Мреха един по един, докато ми писна и се заех с въпроса, по сериозно. Оказа се, че идва точно от захранването.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #25

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    не е лошо и да си провери захранването, щото на мен един Seasonic P-660 Platinium ми беше скапал 2 сигейта и едно хитачи. Мреха един по един, докато ми писна и се заех с въпроса, по сериозно. Оказа се, че идва точно от захранването.
    И аз тово това направих - купих "CORSAIR VS series 450W" но проблемите не изчезнаха, даже се задълбочиха...
    След като тази седмица 2ТБ Сийгет замина в сервиз, реших да купя един ВД 1 ТБ този път от Блу (синя) серия.
    След като го вързах и започнаха проблемите.
    Зареждам хиренса, там с Партишън визарт хоум едишън следва разделяне, давам аплай уж вс е наред, но дяловете ги няма...
    Пробвам чиста инсталация на Вин- а тръгва и стига до едно положение и спира.
    Закачам стария диск зеления ВД, зареждам си вин-а от него, но синия не се вижда, единственно се вижда с партишън софтуер...
    Същото положение е като сложа синия ВД във кутия и го свържа - вижда се само с партишън софт.
    Днес вързах камерата да сваля снимките и хоп пак проблем, от 100 снимки се виждат само 5-6 и ми дава грешка, след няколко рестарта пак същото.
    След всичко това се оказва, че компа вече може да работи само с един диск - зеления и един 320 гб стар сийгет
    С "новите" имам само ядове, между другото като взех новия син диск ми направи впечатление че е по-лек. Сложих го на везаната излезе 420 грама, другия пак същия размер (1 ТБ Вд) Обаче зелен се оказа 620 грама - уж "зелен" пък повече желязо!.
    В този ред на мисли, остава виновника да е вече старичкото 3-4 годишно дъно на което 4 ядренния проц и големите (и новите) хардове му идват повечко....
    Как мислите приятели, дали виновникът може да е дъното?

    - - - - - - - - - -

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    те в повече не му идват, ами може да им пуска неправомерно ток и бай-бай....

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #27

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Цитат Първоначално публикувано от ilhanbg Виж публикацията
    Как мислите приятели, дали виновникът може да е дъното?
    еми на дъното има два важни елемента. Единият се нарича чипсет, а другият сата контролер. Може би има някакъв проблем със сата контролера. Което логически изклучвам, тъй като имаш проблеми и с камерата, която предполагам я връзваш на порт юсб. Ако е така. Според мен, явно проблемът ти е в чипсета. Ако искаш напиши марката и модела на дъното, за да потърсим често срещаните проблеми, спрямо него.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #28

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    намирисва ми на калпаво захранване като цяло

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #29

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Прилича на деградирал SATA контролер. Вземеш дисковете и ги качваш на друга машина за тест, ако са ОК, значи дъното е за смяна, ако не работят значи има проблем при теб, който мори дисковете. Контакта занулен ли е? Дисковете са свързани директно към захранването, виждам, че имаш 4 сата конктора, така, че не би трябвало да ти е проблем. Какво имаш включено към USB?

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #30

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    еми на дъното има два важни елемента. Единият се нарича чипсет, а другият сата контролер. Може би има някакъв проблем със сата контролера. Което логически изклучвам, тъй като имаш проблеми и с камерата, която предполагам я връзваш на порт юсб. Ако е така. Според мен, явно проблемът ти е в чипсета. Ако искаш напиши марката и модела на дъното, за да потърсим често срещаните проблеми, спрямо него.
    Дъното е ASUS P5KPL-VM

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    намирисва ми на калпаво захранване като цяло
    Захранването е само на 1 месец и се води добро..

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Прилича на деградирал SATA контролер. Вземеш дисковете и ги качваш на друга машина за тест, ако са ОК, значи дъното е за смяна, ако не работят значи има проблем при теб, който мори дисковете. Контакта занулен ли е? Дисковете са свързани директно към захранването, виждам, че имаш 4 сата конктора, така, че не би трябвало да ти е проблем. Какво имаш включено към USB?
    Вземам "синия" слагам го във кутия и го връзвам чрез усб на лаптопа - няма проблеми.
    Същата процедура на компа - под вин диска не се вижда.
    Стартирам EaseUS Partition Master - диска си е там, но незнам защо под вин го няма.
    Компа се захранва от UPS .
    Пробвал съм всички усб портове и проблемът е същия.

    - - - - - - - - - -

    След свързване на фотоапарат Sony WX5 всички файлове (снимки и видео), които са на карта се виждат под вин.
    След свързване на фотоапрат Canon EOS 600D виждат се само няколко снимки от поне 100 които са на картата.
    Същия канон свързан към лаптопа няма никакви проблеми....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 19-01-12, 09:35
  2. Дали може да имам проблем с Sony PS3 от USА ?
    От startus във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-11, 17:06
  3. Отговори: 0
    Последно: 01-04-09, 11:21
  4. Проверка за лоши сектори на HDD
    От Novia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 03-10-06, 00:34
  5. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 02:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе