Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 52 от общо 52

Дали имам лоши сектори?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #46

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Здравей колега отново
    Пуснах Гхоста да възстанови дяла - вина пак не тръгна, след това зададох от биоса " дефолт" и запали (преди това имаше лек клок).
    В момента съм на компа всичко е ок - засега.
    1. Не можах да открия къде е това AHCI
    2. Разместих кабелите.
    3.Този диск (зеления) преди няколко дни ми даде бад сектор - сега след тестове с хдтуне и хдд скан - няма.
    4.Преди захранването беше някакво 400 В мисля Кодеген.
    Преди месец заедно със захранването купих и кулер за процесора - доста обемно с медни пластини, то беше с паста, директно го сложих - темп на проца около 40 градуса - при товар около 50-55.
    Сега ще пусна мемтест

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #47

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Хм... това дъно не позволява клок. Освен това тези процесори стигат максимум +30%. Да се надяваме, че е било от клока.
    Сега ти гледах дъното и БИОСА, режима за дисковете е в MAIN меню, имаш опция IDE configuration. Дават го три режима, Enhanced, Compatible и Disabled. Ако пак има проблем, опитай да зададеш Compatible (ако е зададен и не тръгва, тогава размести отново кабелите за данни).
    Така лекувах моят труп (asrock 945P), няма оправия, просто временно решение. Съществува вероятност старото захранване да е видяло сметката на дъното, но това е само теория. Лошото при захранвания от типа на кодеген и подобни нему, е че може да работи без грижа, а може и да убие нещо ей така. Затова винаги когато човек си купува машина е добре да си вземе що годе читаво захранване и прилична кутия, заслужава си.
    Провери за всеки случай и паметта, да не би тя да прави номера, макар, че не ми се вярва, но нека сме сигурни.
    Опитай да не гасиш машината, а да я пращаш в sleep, не че има гаранция, че ще тръгне после, но при мен работеше за известно време.
    Лошите сектори или ги има или ги няма, щом се появяват и после изчезват, явно има проблем в комуникацията с дъното. Няма как изведнъж да си изсипят 500 броя, трябва да си ударил диска в земята при това на нов диск...
    За да следиш дисковете си, ти препоръчвам да инсталираш HDD Sentinel (има я по тракерите), тя ще се зарежда с прозореца и ще стои долу в трея, ще ти показва температурите на дисковете и тяхното здраве, много полезен инструмент.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #48

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    На тва дъно от няколко години беше боцнато едно 2160 колкнато на 10%.
    В началото на тази година вина не зареди, "реапирнах го" пуснах мхдд и се оказа че има лоши сектори.
    Купих 1,5 ТБ Сийгет. Зеления го форматирах на ниско ниво, след това мхдд не откри лоши сектори само 1 бавен.
    Впоследствие 1,5 започна да се държи по съшия начин (като зеления).
    Отиде на сервиз- замениха го с 2 ТБ.
    2 ТБ заби веднъж, чу се някакво стържене, мхдд не тръгна, но хд туне му даде грешки в "хеалт".
    В момента е на сервиз.
    За да не остана само с кекавия зелен диск, веднага купих чисто нов ВД син.
    Там абсолютно същите проблеми - само, че при него не се откриват проблеми от тестващите програми (тези бавните 500 сектора са на стария зелен диск)....
    Мислех да не го гася, но след задаване от контрол панела да ми гаси компа след 2 часа на неактивност, компа не изгасва.
    Т.е може би угасва някои път но това трае 1-2 дни.
    След няколко дни компа не иска да заспи, като отида в настройките пак са се променили на " никога" много странен проблем....
    С две думи нещо ми променя настройките за заспиване от 1-2 часа на " никога"
    Този пост е редактиран от ilhanbg; 17-12-13 в 12:27.

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #49

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    дъното не може да развали хард диск. Може да казва, че той е зле,, като то самото е зле. Захранването само може да прецака диска...

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #50

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Мхъм, можеш да вдигнеш PCI шината по честота и гледай сеир какво се случва.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    323
    #51

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Махнах клока.
    Пуснах и новия диск който беше спрял снощи- сега работи.
    Пускам Хд Туне професионал - дава ми само грешка в кабела и на двата диска.
    Бад сектори и здраве няма проблеми.
    Започвам да си правя изводи, че най-вероятната причина е клока на 4 ядрения проц, защото на стария 2160 нямаше такива проблеми.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #52

    Отговор: Дали имам лоши сектори?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    дъното не може да развали хард диск. Може да казва, че той е зле,, като то самото е зле. Захранването само може да прецака диска...
    Ей това е проблема, тръгне ли да деградира, край...


    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Мхъм, можеш да вдигнеш PCI шината по честота и гледай сеир какво се случва.
    Не ми се вярва, всеки знае, че не е добра идея

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 19-01-12, 10:35
  2. Дали може да имам проблем с Sony PS3 от USА ?
    От startus във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-11, 18:06
  3. Отговори: 0
    Последно: 01-04-09, 12:21
  4. Проверка за лоши сектори на HDD
    От Novia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 03-10-06, 01:34
  5. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 03:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе