Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #1

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Здравейте,

    Значи, ситуацията е следната - имаме клуб. Инсталирали сме от 3 месеца ХР. Съответно е активиран (всичко се налага да е легално, защото се опарихме веднъж). Сега обаче ще сменяме машините с по-мощни. И ... изчетох целият нет и така и не разбрах как при такава ситуация може да се инсталират ПАК същите копия на ХР. Да не изреждам за всички следени хардуерни устройства, колко ъпгрейда на какви компоненти се разрешават (бих ви дал интересни линкове, но не съм сега на моето РС), но в крайна сметка недоумявам - как ще стане, за да не ни резне Micorosft, защото от една гледна точка - все едно ХР-то е краднато и се инсталира на други машини, а на практирака - собственика е един ???

    Май единственото смислено е да се прехвърли старият HDD на новите машини - смята се за вид ъпгрейд и ще бъде разрешен процес на реактивация, но и това е мнение на различни коментатори.



    Вие как мислите, че може да се осъществи тази операция и всичко да си е легално. Или поне да може да се осъществи реАктивация на ХР.



    Чакам с нетърпение мненията ви, за които съм ви предварително благодарен.



    С уважение

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #2

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Ето и интересни линкове по темата, но за съжаление - доста противоречиви.

    Няма да ви затрупвам с информация, само най-важната (според мен)

    http://www.extremetech.com/article2/0,3973,11222,00.asp

    и доста интерсно - целият алгоритъм за съставяне на идентификационното ID на машината, кодирането му, декодирането му, продуктовото ID:

    http://www.licenturion.com/xp/fully-licensed-wpa.txt



    Надявам се някой да може да внесе малко яснота по въпроса в тази ситуация



    С уважение

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Ами защо не се обадиш на Microsoft Bulgaria и да ги попиташ за правния проблем как да го разрешиш?

    А иначе съм чувал, че при проверка проверяват само дали имаш фактура за виндовс. Едва ли ще седнат да ровят с какви сериини номера е инсталиран!?

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #4

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    MS Bulgaria, ги плюят всички, DPetrov е пресен пример в темат за 98.



    Добре какъв е проблема да си ги преинсталираш на чисто с корпоративната версия? Нали имаш лицензите?



    При инсталация на ХР, има един .ини файл в директориите, в който само смяната на 2 цифри ти правят инсталацията "корпоративна" и не иска активация.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #5

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Да, това за корпоративната версия мисля че съм го чел, но ме разберете - вече сме имали "срещи от 3-ия вид" с НСБОП. Не ми се рискува с такова явно несъответствие.

    Въпроса е принципен. Да сменяш 2-3 хардуерни компонента и след това реактивация - добре, ами смяна на целият компютър?

    Други идеи ?



    С уважение

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #6

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Няма ли някой поне мнение ??

    Едва ли само аз съм се сблъскал с този проблем ??

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #7

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Не е съвсем легално, но си мисля, че ще стане по-лесно, отколкото да се разправяш с Microsoft. Просто си има начини за преодоляване на 30-дневното ограничение за активация. Ъпгрейдваш, преинсталираш и после "прецакваш" активацията. Нали веднъж вече си активирал лицензните си копия - кой ще ти гледа дали си правил ъпгрейд или не?! А ако не можеш да се справиш с ограничението на активацията, пиши на e-mail или ICQ - има ги в профила ми.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #8

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Благодаря за идеята

    Предпочитам тук да го обсъдим, за да има полза за четящите

    Това ми е минало през главата, но нали знаеш, че положението е басурдно (с МС).

    Можеш ли да си сигурен, че активацията (и преслушването на хардуера за установяване на "вида" ъпгрейд или "кражбата") се задейства само като щракнеш на иконата Активация ? Не съм много сигурен ! Нали все пак някога, някой отчита, че си направил ъпгрейд и се задейства процедурата за реАктивация (или блокиране на копието, зависи от случая). Възможно е като идея да се блокират в рутъра портовете на Microsoft.com и да се избегне връзката (както са описани в един от линковете, които съм дал) но това не предодвратява блокирането на копието локално ??

    Май в крайна сметка ще трябва да взема машините и да пробвам.

    В крайна сметка "легалните" вариянта са 2:

    1.Инсталирам същото копие на нова машина и каквото сабя покаже

    2.Заменям диска от старата машина с инсталирано активирано копие на ХР на новата машина и (според МС) следва безобидна реАктивация



    Очаквам вашите мнения



    С уважение



    ПС.Ако реша "на живо" проблема или поне стигна до еднозначен отговор ще ви информирам своевременно

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #9

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Ето ти вариант, без да блокираш портовете на Microsoft: изключваш PC от връзката с интернет, докато го инсталираш и "излъжеш" активацията. После закачаш мрежата. Би трябвало да стане. А програмата, за която ти казвам, ако правилно си спомням, работи от startup дискета. Зареждаш ОС от нея, "лъжеш" Windows-a и после като рестартираш - няма да иска реактивация. Това съм го правил веднъж, когато 30-дневния срок беше изтекъл, вечерта нямаше никой на hotline на Майкрософт-България, а беше спешно. Не мисля, че е кой знае какво нарушение - нали все пак си платил легалното си копие?!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #10

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Да, вероятно работи с файла с активацията (keeper of the keys както се казваше на страницата) и предполагам че не е трудно да се намери из И'ента този вид "крак" но нали е ясно, че става въпрос за легално решение. Защото този сериен номер на Windows-а може да бъде блокиран при съмнения за кражба, и след това разправиите стават големи. Все пак прати ми програмта на е-мейла, за да я поразгледам. То стана егаси и абсурдното положение - да не можеш да си разполагаш със собствеността катко пожелаеш. "Клиента купува правото за ползване, не интелектуалната собственост - тя остава притежание на издателя" (б.а. тълкувание на наболелият проблем с лиценза на Win'98 от лица на BSA). С други думи - ако си купиш Мерцедес, ти си плащаш, че я караш, но тя не е твоя и Мерцедес може да ти я вземе по всяко време, в случай че реши например, че дизайна й не е бил добър ???



    Уф, това не е по темата, ама ми писна покрай този бизнес все да сме в безизходица..



    Други коментари и съвети са добре дошли, 10 глави мислят по-добре от 2.



    С уважение

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #11

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Не се притеснявай - няма серийни номера. Дай си e-mail -а или пиши на моя, за да ти пратя програмките.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Topper... занимаваш се с глупости. Инсталирай си всичко на ново PC и си го преактивирай онлайн. Не си длъжен да се съобразяващ с MS... при положение че си затрил XP-то на другото PC никой нищо не може да ти каже... А от MS, следят ако има много PC-та с един и същи номер (пък и ти няма да ги държиш двата включени едновременно).



    Иначе ако си сложиш програмки за дезактивация.... нарушаваш Licence Agreementa, да не модифицираш кода на Операционната система.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #13

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Благодаря за съвета, до петък ще го направя

    А че не съм длъжен да се съобразявам - не ми се иска е по-правилно, ама съм принуден

    От MS не следят на колко РС-та има един и същи номер - следят машината, на която си инсталирал определено копие.

    Много теории станаха, ще пробвам на практика и ще видим

  17. Novice
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    2
    #14

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Не ми е ясно как ще ме проследят?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    116
    #15

    Инсталация на WinXP и reActivation - ще стане ли ?

    Ами много просто Румене - компютърът ти (или по-точно WinXP) сам им рапортува.

    Миналата вечер направих един експеримент:



    1.Изключих мрежата на РС-то

    2.Подмених следните компоненти (за да надвиша разрешеният брой ъпгрейднати) - HDD,Video,LAN,2 banks RAM

    3.Рестарт...

    4.Познайте какво стана - поиска незабавна реактивация !



    Тъй че изходът (като не броя разправия с hotline support, защото в MS България не са от този свят) май остава само "легален пълен ъпгрейд" като сложа HDD-то на нова машина.



    Това ще го пробвам събота-неделя, пък ще ви информирам какво ще стане



    С уважение



    Edited: Върнах старите компоненти, но това не отмени реактивацията, тъй че я направих. Според "умниците" от MS сега 120 дена няма да мога да правя ъпгрейд освен на "приемливи компоненти в ограничен размер" (разбирайте RAM 2 банки или една LAN Card). Иначе процедурата се усложнява и доколкото си спомням - не става автоматично през И'нет, ами... пак hotline ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 27-07-08, 21:33
  2. "Син екран" по време на инсталация на WinXP
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 30-05-06, 18:23
  3. Отговори: 4
    Последно: 05-10-05, 15:14
  4. Отговори: 0
    Последно: 11-08-05, 17:21
  5. Отговори: 5
    Последно: 01-07-04, 20:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе