Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 44

Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #16

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    ru-boy, логиката е в това, че дори при най-лекото притягане на диска той не ще да работи и BIOS-а не го засича. Вместо Maxtor 6AE35T7 се изписва нещо от рода: Ma$tor 6%32$#2432$$$$ и дава boot failure. MAKAPOB, нямам такъв процес. Както казах, сканирането за вируси със Symantec Antivirus с последните дефиниции даде отрицателен резултат. Продължавам да стеснявам кръга на възможните причини за намаленото бързодействие, докато чакам Internet Explorer-а да ми се стартира...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    12
    #17

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Пусни един Scandisk под DOS и ще се оправи. ако и така не стане преинсталирай с format на C: ако и тогава не се оправи sorry мои човек ама ти е заминал харда

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    12
    #18

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Пусни един Scandisk под DOS и ще се оправи. ако и така не стане преинсталирай с format на C: ако и тогава не се оправи sorry мои човек ама ти е заминал харда

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Интересно ми е каква е логиката и взаимовръзката на затегнатите болтове и работата на харда? Ясно е, че причината е другаде.



    <div align="right">оргинално мнение на ru-boy</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Може и да има такава:

    Проблема може да е не в самия диск, а в платката на контролера:

    1. Прекъсната писта

    2. Студена спойка

    3. Лошо запоен конектор

    4. Дефектен SMD елемент

    Тогава малко огъване или усукване на платката (или температурни промени) водят до проявяване на дефекта. При охлабване се самовъзтановява. Много трудно откриваем дефект... Гадост...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #20

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    ACORP 7KMM1 (V/A KM133). Ако се окаже, че дискът е заминал ще искам читав от Most Computers, защото все още е в гаранция!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #21

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    kafka, казвам ти, че въобще не съм пипал настройките на Win-а, не съм инсталирал нови програми, всичко започна от само себе си! Нямам hibernate, а тази функция powerdown не ми е позната, но ще видя какво е положението с нея. Мога да ви кажа волтажите от Health Status менюто в BIOS-а, както и температура на процесора и дъното, скорост на въртене на вентилатора и т.н. За волтажите не знам, но температурата не е по-висока, отколкото е по принцип.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #22

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Не съм си имал скоро работа с Maxtor, но от всичко най-тревожно ми изглежда това прекъсване за което говориш. Ако нямаш активирани никакви Power save функции в BIOS-а или Win XP-то не би трябвало да се променя скоростта на въртене на диска - при никакъв случай. Ако имаш включени такива функции - изключи ги, те не само нищо не пестят но са и ВРЕДНИ (говоря за HDD-то). А изобщо по въпроса и на мен много ми прилича на скапан Уиндоус - оправя се само с чиста преинсталация. Чудо ще направиш ако минеш без това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #23

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Ще ви бъда благодарен, ако ми дадете някакъв BG сайт с чист Win XP + SP1. Казвам чист и имам предвид да е без backdoors и т.н. Явно към преинсталация отиват нещата...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #24

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Ма не, и на мен верно ми е чудно какво още чакаш - вече 5 дена пишеш по този форум, досега да беше произвел нови платки за компютъра... Разкарай програмките една по една и освободи място на C:, макар че сигурно имаш. Смени драйвърите. В msconfig имаш опцийки за диагностично стартиране на Уиндоуса. Пусни някое скенерче за регистрите. Разчисти и архивирай ненужните файлове. Дефрагментирай. Пусни пак scandisk. Като не ти се преинсталира, направи му Repair, Линукс ти го предложи вече. Ако не стане - форматиране и преинсталация. Опитай по този път. Без да ти е видял гърлото, рецепта на око никой не може да ти изпише....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #25

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    D3BEPP, има толкова много заредени services. Откъде да знам кои са за махане и кои не? Кажи някакъв сайт с чист Win XP Pro + SP1, ама да е сигурно че няма backdoors. Thanks.

  13. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #26

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Newuser, я кажи, ти като си пренатягаш редовно болтчетата на харда дали случайно не си го правил и докато РС-то е било включено? А да си докоснал случайно някоя платка? Преди няколко години по подобен балъшки начин си повредих един диск - прсто го пипнах и от тогава като започна един тормоз - ужким работи ама не съвсем, и току запецне на някой файл. Ако речеш да преинсталираш, преди да го направиш, пусни един Format, ама от BIOS-а да видим какво ще рече - при мен тогава се форматира повече от 12 часа и до никъде не стигна, да видим при теб как ще е!

    Успех!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #27

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    laMARTIN, да, въртял съм болтовете на харда, докато е бил включен, но никога не съм докосвал нищо друго освен болтовете! Не съм пренатягал болтовете, както и не съм го изпускал. Просто съм отхлабвал леко и затягал болтовете, защото понякога са ми били необходими 30 минути (!) за да успея да вкарам харда в релсите. Каквото и да говориме, Most Computers са ми дали не особено читав диск и се чудя дали не е време да отида и да им кажа, че този диск не функционира преди да ми е изтекла гаранцията. И какъв ще да е този format от BIOS-а? Sorry, невеж съм наистина .



    P.S. Ако знаеш нещо за чист Win XP Pro + SP1 /msg me.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #28

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">laMARTIN, да, въртял съм болтовете на харда, докато е бил включен, но никога не съм докосвал нищо друго освен болтовете! Не съм пренатягал болтовете, както и не съм го изпускал. Просто съм отхлабвал леко и затягал болтовете, защото понякога са ми били необходими 30 минути (!) за да успея да вкарам харда в релсите.

    <div align="right">оргинално мнение на newuser</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    А дали въпросните болтове не са докоснали нещо? Например шина, в края на платката... И тогава въпросната шина е дадена на маса с всички произтичащи от това последици. И ония от Мост не са балъци и отворят диска и си викат: "Опсс, тук някой е навивал под напрежение до скъсване и четвърт оборот обратно?!? "

  17. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #29

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Не го шашкайте човека БЕ, не виждате ли че е newuser

    Приятел аз също мисля че диска ти отдавна е за смяна, но доколкото имам опит със сервиза на мост, с такъв дефект(променял обороти от време на време)няма да ти го приемат...

    Помисли за ДРУГО решение, но диска ти определено е за смяна .

    Още един съвет:

    Не разправяй и там за болчета, винчета и тнт.

    Успех!



    П.П. Рязка промяна на оборотите може да се получи и от хлабав или разбит захранващ куплунг - провери го!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #30

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Ако това стане ще оповестя публично, че Most Computers са мошеници, защото от самото начало дискът си беше адски капризен. Все пак и аз не съм извънземен и знам как да занеса диска до вкъщи без да му изпотроша всички вътрешни чаркове... Чудно ми е само защо този дефект не се прояви, когато навивах болтовете, а когато кротко си сърфирах в нета и дискът ми спря? Още веднъж ви приканвам да ме светнете откъде да си изтегля чист Win XP + SP1 (без backdoors, trojans, etc.)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външен хард-адски бавен трансфер,помощ
    От tanatos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-05-11, 20:58
  2. Отговори: 3
    Последно: 06-02-07, 20:09
  3. Upload в data.bg - адски бавен
    От Cko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 14-01-04, 12:22
  4. Много стана бавен WinXP
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-03, 21:02
  5. Отговори: 13
    Последно: 21-01-03, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе