Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44

Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #31

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #32

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    breiii, благодаря. Днес направих full test с програмата Powermax - никакви грешки, всички тестове са OK. След това заредих Fail-Safe настройки в BIOS-а. Общо взето без резултат, така че отново заредих Optimized defaults. Като цяло общото състояние на диска се подобри, но не е това, което беше преди. Днес ще си преинсталирам Winboze, пък дано всичко се оправи...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    60
    #33

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    newuser немога да разбера защо плюеш Winа и пак си го слагаш - сложи си Novell, Linux те ще ти оправят проблема с харда.

    Като всичко си е вървяло защо не направиш Restore point от предишен ден.

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #34

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Gaza не подхващай спора Windows vs Linux, моля те!!!

    Освен това Restore point с нищо няма да помогне

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    10
    #35

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Ako problemut e softwere-en to,izviniavai za vuprosa ama zashto si izbral

    WindowsXP,ane Windows98.

    Toi mai shte ti vurvi podobre.

  7. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #36

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Това със затягането съм го наблюдавал по много хардове.

    Виж дали ти контактува добре захранването на харда, щом чуваш звук като от спиране на харда.

    На твое място бих отделил време и бих направил всичко начисто, нов партишън, ново XP и след това един имидж на на XP+ основните програми ( за да може да си оправяш такива проблеми за 2 минути ). Със 128рам системата е бавна и и трябва малко за да се забави съвсем. Някои ще ме оплюят че препоръчвам преинсталация но това е най-лесният и бърз начин за отстраняване на такъв тип проблеми( Естествено след преглед на системата за по явни проблеми ).

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #37

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Бе аз не съм техник, ама щом пауърмакса дава, че всичко е ок, вероятността проблема ти да е в харда рязко намалява... Ресторето е добър вариант ама ти най вероятно вече нямаш такова... Инак според мен чиста преинсталация и дебнеш къде ще закучи.... Ако закучи отначало - я дънце, я нещо друго не е в ред. Преинсталирай според мен. Тъй или инак, не мисля, че ако ти подменят харда, ще ти запазят софтуера....

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    3
    #38

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Проблема му според мен не е със софтуера.

    Аз имам почти същата конфигурация но със Maxtor 40Gb 7200 2mb

    на Win 98se.

    Всичко работеше добре до един момент и от тогава диска започна да върти много и pc-то работи адски бавно. Направих fdisk format и преинсталация на win98 -два пъти- не помогна. Правих scandisk i defrag n-пъти - нияма bad- сектори. Не съм пипал нищо по bios-a.

    Сложих диска на подобен компютър - пак работи бавно. Свалих няколко тестващи програми -казва че вичко е наред но резултатите за скоростта на диска са много ниски.Диска е разделен на три части и нтересното което забелязах при тестване с "DskSpeed" е че:резултатите за C и D примерно са "Overal score 45" а за Е "Overal score 3600", т.е. бвни са само дяловете C и D.

    Защо така - нямам на идея.


  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #39

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Не мога да отхвърля 100% вероятността за хардуерен проблем,но пауърмакс не е програма за тестване на скоростите на харда,а за хардуерни проблеми с него от всякакъв род....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    20
    #40

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Здравейте всички !!

    Незнам да ли ще стана банален ако кажа че и аз имах същия проблем като вашите ( с прекъсването на харда ). И аз съм с макстор на 40 Гб 7400 (работя на дурон 1100, 128 ДДР 333, ГеФорс 2 МХ400 с чипсет на ВИА). Направи ми го 10-15 пути но не си дадох зор защото си имам и бад, а и сега ще си копувам още един на 40.

    Както и да е.

    При мене се оправи...

    Отворорих си компа не за да видя какъв е проблема а защото вентилаторите ми се разбрамчаха, и реших да го изчистя.

    Разкачих абсолютно всичко всичко, дори и дуното си извадих.

    След това проблема не ми се е появявал.

    Е имам малко голямо забавяне при отваряне на папките на виндовса но сам 100% сигорен че е от софт... . По принцип работя с уин2000.

    Досега с него не сам срещал хардуерен или софтуерен проблем.





    Надявам се че ще си изведете някакви изводи от това, не сам чел сичките мнения и незнам до каде сте стигнали с дискусията, затова извинявайте ако се повтарям с някой.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    13
    #41

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Здравейте

    Да ви кажа и аз имам подобен проблем с вин експи...

    Като работя с вин 2000 компа ми се държи горе-долу добре, ама като мина на експи направо се сбозява...

    А иначе конфигурацията ми е супер, само дето не мога да я усетя... също така не мога да ъпдейтвам от сайта на майкрософт... дайте идея как да го излъжа че да успея да ъпдейтвам... и още един въпрос... ако сложа вин 2003 ще тръгват ли всички приложения както под вин 2000 и експи?

    благодаря предварително

    чао засега

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #42

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Проблемът при мен е решен. Пълна преинсталация на Win-а днес и всичко е на 6. Компа е като ракета сега. Няма забавяне, всичко си е както преди, че и по-добре [:P].

  16. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #43

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    е да ти е честит новия windows съвет от мен направи си снимка с нещо като norton ghost за да не се мъчиш другия месец пак

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #44

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Е като направя image какво ще стане? Аз и ръчно мога да си правя backup на ценните неща. Интересува ме как евентуално мога да запазя и програмите и техните настройки. Прочетох нещо по този въпрос, но не беше кой знае клко изчерпателно, тъй че моля ако някой има идея да ми каже с коя програма става и какви са резултатите, надеждна ли е и т.н. Доколкото знам чрез "снимка" се прави snapshot на системата и после данните могат да се възстановят, но това е всичко . Ще бъда благодарен ако някой ме просветли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Външен хард-адски бавен трансфер,помощ
    От tanatos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-05-11, 20:58
  2. Отговори: 3
    Последно: 06-02-07, 20:09
  3. Upload в data.bg - адски бавен
    От Cko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 14-01-04, 12:22
  4. Много стана бавен WinXP
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-03, 21:02
  5. Отговори: 13
    Последно: 21-01-03, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе