Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #1

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Здравейте. От два дни имам проблеми с бързината на машината. Като стартирам Win XP всичко се зарежда адски бавно, въпреки че Page File и CPU usage са на около 105Mb и 2-5% съответно. След внимателно наблюдение на поведението на компютъра установих, че всички проблеми произтичат от постоянното въртене на хард диска. Онзи ден докато се ровех в Интернет дочух познатия звук от моментно изключване на хард диска. Понякога, макар и рядко, се случва хард дискът ми да "увисне". Това става когато не е добре закачен или болтовете му са притегнати малко повече от необходимото. Става дума за 30Gb Maxtor DiamondMax, 7200rpm, 2Mb cache, който, както знаете, е изключително капризно устройство. По принцип винаги внимавам да не притягам болтовете на харда за да не го повредя, но този наистина е адски капризен. Прекъсването трая около 10-15 секунди, след което харда отново "оживя". Имаше още 3-4 прекъсвания и тогава най-накрая реших да изключва компа и да проверя болтовете. В резултат на това сега хард дискът върти дълго време, бави цялата машина, оттам скача и CPU usage и системата като цяло е *МНОГО* тромава. А преди не беше така. Правих дефрагментация на диска и не помогна. Сканирах за вируси и такива не бяха открити. Бавенето започва от момента на зареждането на Win XP - компа дори не успява да просвири интро звука без да насече!!! Мой приятел ми каза, че понякога неговия Windows ставал адски тромав и лагвал по същия начин, но дали проблемът е само софтуерен? Чакам мнения... Весели празници на всички!




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #2

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Duron 750MHz (7.5 x 100), 128Mb PC133 SDRAM, 30Gb Maxtor ATA133 (работи на ATA100 обаче), 7200rpm, 2Mb cache, GeForce 2 MX200 32Mb, захранване 230W и т.н.



    Нищо не съм променял в BIOS-а. Защо искаш да го reset-на на default настройки?

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    на такава машина не можеш да очакваш хр да хвърчи, но предполагам, че зарежда и се държи по-бавно от обикновено



    1. pagefile 105mb е мноооого малко. ако си го задавал ръчно - вдигни го поне на 500

    2. провери си дали не ти прави проблеми вентилатора на процесора.... от загравяне може да ти насича така....

    3. затягането на болтчетата на харда не влияе върху него, защото ги затягаш в корпуса, а не по плочите [:D].

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #4

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    newuser като за начало те съветвам да си изтеглиш и пуснеш някоя програма от калибъра на PowerMax (от сайта на Maxtor),с което да направиш подробен scan на повърхността на диска, за да изключиш възможността от bad-сектори или други хардуерни проблеми по диска.





    Иначе малко offtopic и аз напоследък понякога при по-голямо натоварване на диска чувам подобни звуци, наподобяващи временно прекъсване работата му(рязко намаляване на оборотите, като при спиране, и след това отново набиране на нормалните обороти), но за не-повече от 1-2 секунди. Диска ми също е Maxtor, но 80Gb DiamondMax, 7200rpm, 2Mb cache. Aко имате идея какво може да предизвика подобни смущения по диска, моля да помогнете. Трябва да отбележа също че захранването ми е 300W, noname, а биоса със същите настройки преди това около година е работил безпроблемно с друг хард-диск. За първи път чух този специфичен звук, когато закачах като втори диск към същото PC един 105 Мб-ов хард диск...

    Имам сериозни съмнения че проблема ми има нещо общо с оня 105 Мб-ов боклук...

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by newuser


    Duron 750MHz (7.5 x 100), 128Mb PC133 SDRAM, 30Gb Maxtor ATA133 (работи на ATA100 обаче), 7200rpm, 2Mb cache, GeForce 2 MX200 32Mb, захранване 230W и т.н.



    Нищо не съм променял в BIOS-а. Защо искаш да го reset-на на default настройки?

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">Е как нянма да върви бавно със 128мб рам. Много ясно че няма да спира да вътри диска. Като искаш да си с WIN NT поне сложи win2000 ама това ХР неможе да върви нормално с толкова малко памет.

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Айде стига бе! XP съм го въртял на Duron 750 със 128МВ RAM повече от година и никога не ми е чегъртало така че чак пък да насича музичката в началото на Win-а..даже като се замисля нищо не ми е насичало []...пък и той казва, че до сега му е работило нормално...защо го баламосвате?



    Братле, ако можеш преинсталирай та поне да елиминираш вероятността проблемът да идва от прекалено задръстване на ОС с разни драйвери и др. боклуци

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #7

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    laMARTIN, по-склонен съм да се съглася с теб. Досега компа ми не правеше такива проблеми. Всичко си беше наред докато преди 3 дни не стана това с прекъсването. Това със задръстването, което ти предполагаш е възможно, но защо стана толкова внезапно?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Първо пробвай със Ad-aware и Spybot - Search & Destroy да ти изтрие лайната защото при мен имаше влчене от такива лайна. А и има вариант да ти се е скапшало дъното. Като преинсталираш това поне ще се разбере.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #9

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Изключвам варианта това да се дължи на adware боклуци защото ZoneAlarm-а ми е настроен да блокира всякакви shitz от тоя род. Изобщо съм забравил що е това popup и т.н. Какво искаш да кажеш с това, че може да ми се е скапало дъното?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #10

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Бе дъното чак.... едва ли.

    Обаче вместо да използваш Powermax който и без туй ти изтрива цялата информация от харда по - добре провери за лоши сектори и ако няма - си форматирай С:.... И почни отначало. Ако пак не стане, тогава вече сигурно има хардуерен проблем. Що се отнася до насичането на музиката - и при мен го има, мисля че е проблем, свързан с някой драйвер, съмнявам се в един на a4tech и в този на nvidia, но това не е свързано с никакви усложнения в скоростта при мен. Може при теб да не е точно така все пак, но ти казвам. Иначе пауърмакс е откична програмка ама не избързвай с нея. Прилича ми повече на софтуерен проблем - конфликт между програмки или дявол знае какво. При мен се получаваше това положение, когато зарежа и след това достъпвам недозаписан файл, но тогава експлорера дърпаше яко от процесора... Виж дали имаш restore point от 25-ти или преди това, ако нямаш, пусни скандиска, опитай да разкараш ненужните програми, преинсталирай или подмени драйверите, ако имаш такава възможност, ако не стане, форматирай и преинсталирай и ако пак не стане, пусни Powermax или върви на доктор Поне това бих направил аз при твърде общото описание на проблема.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by newuser


    Изключвам варианта това да се дължи на adware боклуци защото ZoneAlarm-а ми е настроен да блокира всякакви shitz от тоя род. Изобщо съм забравил що е това popup и т.н. Какво искаш да кажеш с това, че може да ми се е скапало дъното?

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">Абе пробвай с ad-aware и spybot. Едното не заменя другото. Малки програмки са и нищо не пречи са се пробва. А за дъното искам да кажа че точно дъннната платка може да е повредена но като чели това е малко вероятно но нищо не се знае. Ако след преинсталация има същия проблем значи имаш със сигурност хардуерен проблем(повреда по хардуера)

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    60
    #12

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Точно преинсталация на Winboze не ми се прави, ама взе да става адски досадно това забавяне. Изключил съм всички shares. Отначало подозирах, че Symantec Antivirus Realtime Protection е виновна за постоянното въртене на харда, но не е така. Сега например дискът не се върти и всичко изглежда съвсем наред. И все пак нещата са ясни - компютърът се натоварва дотолкова, че дори не може да просвири смешния интро звук от зареждането на XP без да насече. А преди всичко си беше OK и нямах подобни оплаквания. И понеже машината ми е dual boot (чудя се защо го инсталирах този Millenium, само дисково пространство ми заема...) реших да пробвам как се движат нещата под Win ME. Чудя се дали да се радвам, дали да се ядосвам. Под ME-то компа не дава никакви признаци на занижено бързодействие. Преди се ядосвах, че ME върви по-бавно от XP, а сега XP лагва нечовешки..

  16. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #13

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Интересно ми е каква е логиката и взаимовръзката на затегнатите болтове и работата на харда? Ясно е, че причината е другаде.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #14

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    провери да нямаш случайно един процес scvhost ама не svchost защото има разлика повечето хора не правят никаква разлика

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #15

    Ужас! Компютърът ми стана адски бавен!

    Според мен това ми звучи най като софтуерен проблем с самото ХП вземи го преинсталираи само с репаир и има шанс да се оправи някои път просто с времето хп то се сбозва , а след като казваш че нищо не си пипал по биоса и МЕ то си върви ок значи си е от хп то ( офтопик МЕ за мен е най-тъпия вин които някога е излизал изобщо не ме кефи и в сравнение дори с 98 е по зле поне това е мое мнение , доридиректно го затрий да не ти заема място )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външен хард-адски бавен трансфер,помощ
    От tanatos във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-05-11, 20:58
  2. Отговори: 3
    Последно: 06-02-07, 20:09
  3. Upload в data.bg - адски бавен
    От Cko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 14-01-04, 12:22
  4. Много стана бавен WinXP
    От Cko във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 01-04-03, 21:02
  5. Отговори: 13
    Последно: 21-01-03, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе