Резултати от 1 до 7 от общо 7

Избор на аспиратор (абсорбатор)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #1

    Избор на аспиратор (абсорбатор)

    Здравейте,
    ще монтирам кухненски шкафове и трябва да купувам аспиратор.Проблема е,че помещението е общо с хола,т.е. миризмата трябва да се абсорбира идеално,за да не вмирисва останалата част от помещението.Затова искам съвети за мощен аспиратор,който със сигурност ще свърши работа,а не някой боклук,който ще псувам през 5 минути като тръгнем да готвим.
    Имам намерение аспиратора да е телескопичен за вграждане,т.е изтеглящ се,но ако има добри модели тип"свободностоящи",съм склонен и да променя мнението си.
    Така че чакам вашите предложения.Щях да забравя и цената-нека не надхвърля 250 лв или да надхвърля,но с малко.А ако има и по-евтини решения,още по-добре!
    Предварително ви благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #2

    Re:Избор на аспиратор (абсорбатор)

    Аз бих ти препоръчал http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=493

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #3

    Re:Избор на аспиратор (абсорбатор)

    Цитат Първоначално публикувано от root666
    Аз бих ти препоръчал http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=5&i=9&c=22&pid=493
    Благодаря за предложението,изглежда добро!
    Имаш ли лични впечатления или просто съдиш по характеристиките му?

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    174
    #4

    Re:Избор на аспиратор (абсорбатор)

    gagauz,
    Изчисли си необходимия дебит за аспиратора, като умножиш кубатурата на помещението х 10(минимум). Добре е да има и малко запас.
    Моят е с дебит (500м3/ч) в кухнята (~30 м3) и не винаги се справя.
    Най-добре смучат тези с форма на пирамида. Нивото на шум също е от значение.

    Ето и една тема, в която е дискутирано - тук
    Успех !

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #5

    Re:Избор на аспиратор (абсорбатор)

    Казват, че най-доброто при аспираторите е под марката "Faber". Има информация за тях в интернет. Само попитай чичко Google . На мен също ми предстои покупка на такъв уред, но съм много бос в тази област и се чудя какво да правя. След ремонт обособихме миниатюрен кухненски бокс 8 м3, който е свързан с всекидневната 40 м3. Дали да взема нещо по-евтино и с по-малка мощност, като затваряме вратата м/у помещенията при готвене или нещо по-мощно. Отопляваме се с климатик и се чудя, дали топлият въздух, създадена от климатика няма да се изсмуква от абсорбатора прекалено бързо, ако е по-мощен.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Избор на аспиратор (абсорбатор)

    Вземай си аспиратор над 900m3/h и няма да имаш проблеми. Брат ми си взе eurolux(Faber) 1100 кубика за час, като се приспадне съоротивлението. Разбира се аспиратора 90см. Яко смуче. Аз има Таурус 900 кубика 60см и също смуче яко, но е по шумен от фабера. При мен даже на първа степен смуче добре. Аспиратора по възможност трябва да е точно под комина. Дургото е комина да е сметнат правилно иначе каквото и да сложиш няма да смуче.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    1
    #7

    Отговор: Избор на аспиратор (абсорбатор)


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Абсорбатор за тераса
    От paraiso във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 30-09-13, 07:32
  3. избор на фурна, плот и аспиратор за вграждане
    От ivodor69 във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 01-03-09, 20:39
  4. Избор на абсорбатор
    От G_R_U във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-08, 11:43
  5. Въпрос за аспиратор/абсорбатор
    От Dana във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 26-01-07, 13:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе