Страница 1 от 14 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 199
Like Tree163Одобрявам

Panasonic xz12skew спря работа при -19

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #1

    Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Здравейте. С огорчение намерих машината безжизнена тази сутрин. До около 1 през нощта работеше, но ставайки сутринта го заварих в спряло положение. Външното тяло изобщо не тръгва да върти, а вътрешното само си обдухва с перката. Има ли начин този боклук да заработи или винаги ще е така при -20 направо да спира да работи. LTто в другата стая работи като животно, а този умрял.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Е те 2те машини не могат да се сравняват .. за каквото си платил това получаваш
    mkukas одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #3

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Ясно, но в друго жилище имам и един Carrier, който също е до -15, но и на -20 бачка без проблем и топли, а този е направо мъртвец. Та никакъв шанс ли няма този боклук да тръгне, да викам ли техници или е безмислено?

  5. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #4

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от KUM4o Виж публикацията
    Ясно, но в друго жилище имам и един Carrier, който също е до -15, но и на -20 бачка без проблем и топли, а този е направо мъртвец. Та никакъв шанс ли няма този боклук да тръгне, да викам ли техници или е безмислено?
    Пусни си друго отопление не го мъчи --- панасоник той толкова си може съжалявам ,че те е оставил на студено и при мен беше така имах подобен шит кофите с вряла вода и мъка мъка , но се погледнах отстрани и си казах абе аз да не съм му роб и решението беше взето, прекрасен климатик е , но не е за ниски температури ..
    А и кариера си е почтиии тошиба.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    78
    #5

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Сега ходих при баба ми и дядо ми те се отопляват с газ, но кариера е в хола. На -21 машината стартира и започна да бълва жега, тия панасоници са ебати боклуците. Сега се върнах при Панасоника гледам перката му върти на външното тяло и вътрешното духа топло, но до кога не знам.
    Този пост е редактиран от KUM4o; 08-01-17 в 09:10.
    Alexi, justify и hawai76 харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #6

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от KUM4o Виж публикацията
    Сега ходих при баба ми и дядо ми те се отопляват с газ, но кариера е в хола. На -21 машината стартира и започна да бълва жега, тия панасоници са ебати боклуците. Сега се върнах при Панасоника гледам перката му върти на външното тяло и вътрешното духа топло, но до кога не знам.
    Колега, панасоникът ти спира при -15 заради електронна защита с цел машината да не навлиза в рисков режим на работа. То затова ти е написано в спецификациите, работен диапазон -15!
    Що не си взе пак Кариер....-а Панасоник?!...Лесно е да се каже.."е...и и боклуците"....-но е трудно да си признаем, че не питаме и четем достатъчно- преди покупка!
    KING-T, svetlio1, ivan74 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от KUM4o Виж публикацията
    Сега ходих при баба ми и дядо ми те се отопляват с газ, но кариера е в хола. На -21 машината стартира и започна да бълва жега, тия панасоници са ебати боклуците. Сега се върнах при Панасоника гледам перката му върти на външното тяло и вътрешното духа топло, но до кога не знам.
    Еми Етереите са летни машинки, защо не си взе нордик? В темата за панасониците е писано много, даже е споменавано, че изключват при около -17°.
    centurionX одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #8

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Добре ,аз съм от Русе и знаете тука какви са температурите .Имам два Панасоника . Единият е Е9LKE-3 ,а другия е на 9 години E9GKE ,който го дават до -5гр.
    Защо никои от тях не се е изключил при външна температура от -15, - 20?Подържат 22 гр. и двата без проблем.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Щото са от старите модели.И аз имам на вилата една дърта MSG 12 HR Мидейка, официално май беше до -7, ама си работи.Е, не като япончето, ама върши някаква работа в големите студове.
    KING-T, tanatos и its large харесват това.

  12. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #10

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T Виж публикацията
    Добре ,аз съм от Русе и знаете тука какви са температурите .Имам два Панасоника . Единият е Е9LKE-3 ,а другия е на 9 години E9GKE ,който го дават до -5гр.
    Защо никои от тях не се е изключил при външна температура от -15, - 20?Подържат 22 гр. и двата без проблем.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    Къде видя градски - 20 в РУСЕ човека ти говори за минус 19 такива още нямаме в Русе

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    То студа тепърва идва към нас ,в момента се вдигна даже на -8 тука гледам утре го дават -17,който е с Панасоник да си купи една духалка ( аз имам, но от както нямам Панасоник не съм я вадил от мазата ).
    Този пост е редактиран от avenger; 08-01-17 в 13:46.
    Mega и hawai76 харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #12

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от KING-T Виж публикацията
    Добре ,аз съм от Русе и знаете тука какви са температурите .Имам два Панасоника . Единият е Е9LKE-3 ,а другия е на 9 години E9GKE ,който го дават до -5гр.
    Защо никои от тях не се е изключил при външна температура от -15, - 20?Подържат 22 гр. и двата без проблем.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
    Така...в тази връзка ще се опитам да обясня няколко неща:

    -При новите модели...-от 2013..насам софтуерът обезпечаващ работата на машините на Panasonic е меко казано " презастраховане". Целта е да се постигнат добри резултати в не-много широк температурен диапазон- за сметка на това добра енергийна ефективност. Разбира се...това е за сметка на комфорта. Чести дефрости и превантивно изключване на компресора при температури по-ниски от -15 градуса. Аз съм с етереа 12-ка от 2014-та модел. Има си кусури....свързани с горенаписаното, но не съм оревал форума...!
    На фона на недостатъците....-все пак преди да го купя се бях запознал с възможностите му....-и той се представя така, както са и очакванията ми. Работи в соц-панел без изолация и отоплявам апартамента с него. Топли ме и това ми е достатъчно. Поздрави на всички...-наслаждавайте се на хубавите моменти през настоящата 2017-та!!!
    dodo_pv и KING-T харесват това.

  16. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #13

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Имам 9-ка NKEW , страхотна незабележима работа при он офф, редки дефрости и не съм имал проблеми и при -20. Жалко, че новите модели имат такива проблеми.
    Jack Krauser одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    то студа тепърва идва към нас ,в момента се вдигна даже на -8 тука гледам утре го дават -17 .. който е с панасоник да си купи една духалка ( аз имам но от както нямам панасоник не съм я вадил от мазата )
    Еми аз чакам за по-сериозен студ да тествам моя как работи, ама няма. По-ниско от -11° не ще да пада.
    При -10 моя го тествах на максимална мощност - развъртя до 1,4 киловата. При коп около 2,5 това прави отдавана мощност ~3,5 киловата. Напълно си покрива заводските показатели. Даже удря дайсекаите в земята по показатели.
    За тези пари толкоз. Какво повече да искам?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #15

    Отговор: Panasonic xz12skew спря работа при -19

    Аз не съм казал ,че сега е толкова.Плюс това тези климатици не са от вчера и са работили при тези температури без проблем ,които съм споменал.

    @centurionX точно това ме интересуваше.Благодаря за мнението ти.

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 14 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Спря да топли 14 EH!
    От valentin1000 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 16-02-12, 21:08
  2. Panasonic CS/CU-E12DKE - както си работеше и изведнъж спря
    От vfilipov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 218
    Последно: 18-12-10, 23:09
  3. И моя Panasonic CS/CU-E12DKE спря да топли
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 40
    Последно: 13-01-10, 09:48
  4. Panasonic CS/CU-E12GKE - странно поведение на работа
    От HunterBG във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 20
    Последно: 18-01-08, 23:08
  5. ICQ спря - вие имате ли ?
    От Zaphod B във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 06-10-04, 22:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе