Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 220
Like Tree8Одобрявам

Сравнение на инвертори работещи на 220V с COP>5

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #16

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Може да са го оразмерили за по-северни страни.VAH модела го дават до 6,3 КВ и -20 градуса, на някои даже и до -25 градуса.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #17

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Да, VAH е с по-висока максимална мощност и до -20*.
    Само VA е с 5,5 kW максимална мощност и до -15*.
    VAH се води Nordic модела, но VA си е нормален. Само дето и на VA минималната му е същата като на VAH.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #18

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    И мен ми се струва, че FD25VA за да работи като инвертор, трябва за поддържане да не са необходими по-малко от 1,5 kW. Т.е. или трябва да се слага в малко по-голяма стая от нормална 9-ка (но не съм сигурен, че и това е решение, понеже пък номинала му е 3,2), или да цепи на по-високи градуси.
    Странното е, че сервизното на този модел е доста постно. За моделите на МХИ и Тошиба има какви ли не подробности вътре, а тук не. Опитах се да намеря графика на зависимостта на отдаваната мощност/COP от външната температура и такава няма. Иначе му дават работа до -15, както и на другите два.
    Хубав климатик, но ми се струва, че са го осакатили малко.
    http://v-clima.com/download_tech.php

    на 184 стр.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Благодаря, това е доста подробно сервизно.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #20

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Според мен машината се представя доста слабо на -10 градуса - става дума 25-ицата.Само 1,92 КВ за 21 градуса ми се струва малко, иначе КОП-а е висок, но топлоотдаването е много ниско.10 SAVP-E има 3 КВ топлоотдаване при -15 градуса.Е вярно, че КОП-а е по-нисък - около 2 и нещо.Пък и чудно защо таблицата е до -10.Надолу не е ясно какво става, макар и това да са върхови постижени якато стойности.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #21

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    MHI SRK-ZGX:


    Toshiba RAS-B*SKVP-E:
    [img width=800 height=526]http://img101.imageshack.us/img101/2188/toshibadaiseikaink5.jpg[/img]

    ME FD-VA:


    PS: има една интересна таблица на стр. 180 (179) в ръководството, дадено от jori - http://v-clima.com/download_tech.php
    Там също се вижда, че отдаваната мощност на ME не пада под 1,5 kW. Потреблението обаче пада малко под даденото като минимално в документациите - 480 W. Това сигурно се дължи на температурните характеристики, но нека знаещите коментират.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #22

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Ето нещо интересно - http://webshop.bauer-energi.no/PDF/T...r%20HE9GKE.pdf .

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #23

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Поредните некоректно проведени опити.Подобни данни заводите производители дават за постоянни обороти на компресорите - номиналните обороти за различни външни температури.А не както тук Панасониците тръгват на номиналните обороти с висок СОР , а всички други климатици тръгват на максимални обороти с високо топлоотдаване но с по нисък СОР.Трябва да се отбележи обаче ,че по новите модели на Panasonic E9EKEB и особено HE9-12GKE и XE9-12eke са подобрени конструктивно и се представят доста добре при ниски външни температури.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #24

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Да, ама в тези тестове не участват въпросните модели, които разнищваме Иначе съм ги гледал и друг път.
    А аз продължавам да недоумявам защо е толкова висока минималната мощност на FD-VA Прави ми впечатление, че го намирам все по сайтове на северните страни най-често. Освен това, моделът го няма на http://global.mitsubishielectric.com.../room_air.html

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #25

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    темата е интересна ,ще я следя отблизо .. друг въпрос който искам да повдигна е как се изменя КОП с промяната на оборотите на компресора и ако минималната консумация е да речем 200 вата а минималното топлоотдаване 500 вата КОП е 2.5 на минимална мощност на климатика ? повечето машини имат подобни данни .. според мен КОП е логично да се вдига при по ниска мощност тъй като топлообменниците ще се явят големи за необходимата малка мощност ,това би следвало да повиши ефективността .. но може компресора да понижава ефективността си при ниски обороти с по големи темпове

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #26

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Ето пример с MHI 25ZGX.
    Минимално топлоотдаване 500 W, минимална консумация 90 W -> COP = 5,55 или малко се е вдигнал при минимална мощност спрямо 5,08 при номинална мощност.
    Я обаче при FD25VA:
    1500/480 = 3,125! Пада! Не ми е ясно какво става..
    При Тошибата се задържа на ниво 5 и при минимална мощност.
    Затова ми се струва нещо шантаво това FD-VA моделче.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #27

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    според мен просто не се пресмята така .. а и консумация от 90 вата е нереална 2та вентилатора само са около 60-70 вата .. според мен минималната е поне 150 вата на който и да е климатик
    HRS9 одобрява това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #28

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Не вярвам фирма като MHI да си измисля данните. Да, 90 W може да е в режим само на обдухване, знам ли. Интересно наистина какво става с COP при много ниско топлоотдаване.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    51
    #29

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Не съм правил опити с малки климатици но темата с СОР при ниски обороти на компресора е наистина
    доста интересна .Ако може някои с такъв климатик да замери с амперклещи разхода при минимално натоварване преди да спре компресора и изходящата температура от вътрешното тяло ще съм му благодарен .На моя съм му зака4ил един ампермер но при работа само на вентилаторите(вътрешен на най слаб) не от4ита нищо .
    Минимална консумация при работещ компресор. 2Амп.=440W

    Погледнах данните на Sanyo EX28U . Вътрешен вентилатор 25 W  Външен 35 W
    общата им консумация при минимално натоварен компресор би трябвало да е 20-25W

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #30

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Миналата година valen1 направи много добро сравнение на няколко модела, за което му благодаря. Ще си позволя да го копирам тук:
    Mitsubishi Heavy Industry SRK25ZGX-S
    1. Нищо не може да се каже за размера на външният топлообменник, защото не е показан, нито има данни за него в документацията. При Panasonic например са посочени размерите на двата топлообменника в документацията. Но по цифрата на COP-а при този модел можем да съдим че са добри.
    2. Има expansion valve.
    3. COP на машината 5,08. По документи работи до -15 градуса, като при -15 COP-а му спада също до към 60 %. Моделът на Mitsubishi е по-икономичен от Toshiba по данните от таблиците. Toshiba, обща консумация на отопление, вътрешно + външно тяло 630 вата. Mitsubishi средната е 590 вата.
    4. Няма заглушители по линията на фреона. Има филтър на фреона за твърди частици.
    5. Toshiba е по прецизна като работа машина. Защото има на вътрешното и външното тяло общо 7 броя температурни сензори, следят се повече параметри за да може машината да настрои по-точно своята работа. При Mitsubishi са 5 броя.
    6. Въздушният поток, кубични метри на час при Toshiba 620, по-слабо ще се усеща присъствието на климатика. Mitsubishi са го дали 12 кубични метра на минута или 720 на час.

    Toshiba RAS-B10SKVP-E
    1. Дву-редов топлообменник на външното тяло. Колкото по голям на площ по-добре.
    2. Има expansion valve. На схемата е написан като Pulse motor valve (PMV), по нататъка в таблиците вече е написан като expansion valve, функцията което изпълнява е същата. Регулира изпарението на фреона в зависимост от много променливи които се следят от електрониката, като скорост на компресора, стойностти на температурата от датчиците, според заложената програма за управление в софтуера.
    3. COP на машината 5,08. По документи работи до -15 градуса, като при -15 COP-а му спада до към 60 % и става 2,04. Което означава че при -15 градуса има коефицент на трансформация такъв какъвто имат евтините климатици при +7 градуса.
    4. Два броя заглушители на шума по линия на фреона, един филтър на фреона за механични частици.
    6. Няма отделно поставен нагревател нито пише по този въпрос нещо в документацията. Забелязах че при Mitsubishi electric и Mitsubishi heavi също няма и слагат само на по-големите машини, външен нагревател.
    5. Специфика при монтажа: Минималният тръбен път не може да е по-малък от 2 метра. Може ако разстоянието между двете тела е по-малко да се направи една навивка на пакета зад климатика.

    General ASHA12LCC
    1. Има expansion valve, това е много добре.
    2. Едноредов топлообменник на външното тяло. За да се компенсира разликата от дву-редовия топлообменник в случая, климатикът ще бъде по ефективен като потребление на електроенергия ако компресора не работи много на 100 %. Положителното е че имаме expansion valve, той отговаря за ефективната работа на машината, и това че имаме едно-редов топлообменник не е проблем. Монтираме инвертори на Mitsubishi electric, последни модели с висок COP и те сащо са с едно-редов топлообменник.
    3. Няма нагревател на компресора.
    4. Има два броя заглушители по линията на фреона. Има два броя цедки за твърди частици от двете страни на expansion valve, за да не попадне някоя там.
    5. Дават го да работи до -15 градуса. COP 3,87. Това е възможно благодарение наличието на expansion valve.

    Panasonic XE12EKE
    Това което виждам по тази документация е:
    1. Компресорът е абсолютно същият модел както на NE12GKE Nordic.
    2. Има expansion valve както NE12GKE Nordic.
    3. По документи работи вече до -15 градуса като COP-a му е малко по-слаб от NE12GKE Nordic.
    4. Има дву-редов топлообменник на външното тяло.
    5. Има нагревател на компресора.
    6. Няма заглушител по линията на фреона, което не е важно за работата му като машина, той служи да не се чуват звуци причинени от движението на фреона по системата.

    valen1, би ли могъл да направиш такова нещо и за тогава несъществувалия още модел на ME - FD25VA.
    Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVD PIONEER DV-220V
    От outoflimit във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-12, 01:17
  2. Отговори: 1
    Последно: 22-10-11, 10:12
  3. Сравнение на инвертори 18 или 5kw хладилна мощност в режим на отопление
    От d_imige във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 28-05-11, 22:48
  4. Toshiba - на 100 или 220V
    От Toshimoto във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 50
    Последно: 19-11-10, 22:25
  5. Powered by 220V
    От rozovata pantera във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-03-02, 08:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе