Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 220
Like Tree8Одобрявам

Сравнение на инвертори работещи на 220V с COP>5

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #166

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    естествено ,по добрия компресор има по широк работен дизпазон това си личи и от високия клас машини на 100 волта ... флагманите на Национал и Тошиба имат минимална консумация от около 75 вата ,при което топлоотдават около 500 вата ... между другото масово машините на 100 волта имат около 500 вата минимално топлоотдаване ,което е много по добре от 1300 ... сега при тия температури навън от 3те ми климатика само тоя на 100 волта работи като инвертор

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #167

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Има логика в обяснението дадено в отговорите на тези фирми, че хладилната система се нуждае от някаква минимална скорост за движение на фреона, за да може да се увлича маслото, което се движи с фреона и да се връща обратно в компресора.

    Обаче е интересно при японските модели как е решен този проблем. Пълна сервизна документация на върхов японски климатик би отговорила на различни въпроси, които в момента са без отговор.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #168

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Имам нужда от помощ в разчитането на тази табличка. Нещо не е направена много добре, явно при превода е разместена, но нямам английския вариант на сервизно за FD-VA. При -15* и вътрешна 20* (средната графика) коефициента 0,47 ли ще е? И какви са тези пунктири - по тях ли трябва да засичам или по плътните линии? Трябва ми коефициента при -15, -10, -5, 0 и 5 градуса.
    [img width=800 height=480]http://img379.imageshack.us/img379/744/fdcapacitypx8.jpg[/img]

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #169

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Най-после е готово. Сравнение на едни от най-добрите модели за европейския пазар:
    [img width=800 height=458]http://img396.imageshack.us/img396/237/sravneniedx0.jpg[/img]
    * данните за мощността на Fujitsu при падане на температурата са на база максимални стойности, което не е много коректно, но само това е дадено в сервизната документация. При всички други, процентите са при номинал.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #170

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Интересна таблица! Кои редове обаче, си ги взел от документациите и кои, си ги смятал ти?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #171

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Всичко е от документациите, COP и EER при min и max съм ги смятал. %-тите са на база графики и таблици, дадени в документациите. Просто съм засичал по тях.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #172

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Деян-страхотна работа си свършил като обем.Но таблицата поражда у мен доста въпроси.Ето например един важен-непрекъснато защитаваш тезата,че двойния външен топлообменник е по-добър по отношение на КОПа при ниски температури.Какво ще кажем,ако погледнем и сравним мощностите при -10 и -15 на ASYA и останалите?Защо спада е по-малък?Същото важи и за Тошибата?Моето мнение е ,че редовете нямат значение,защото с едноредов ,но с повече тръби,по-тънки, и повече ламели също се постига добър топлообмен.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #173

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    На ASYA-та единствено не съм убеден в коректността на данните за спада на мощността, тъй като за разлика от всички други марки, те са се направили на големи и са дали таблицата с максимални мощности.
    Иначе си напълно прав, и аз недоумявам защо при двете Тошиби няма разлика, дори тази с едноредовия при -15 губи по-малко от мощността си (която е и по-малка де).
    Възможно ли е SKVR също да е с двуредов? Тъй като сервизното е общо за SKV-E и SKVR-E, възможно ли е снимката да е от SKV-E? Ако някой има SKVR, може да провери на място.
    Можете да погледнете тук:
    http://www.toshiba-aircon.co.uk/tech...%2007036-1.pdf

    А най-добре ако някой има SKVR да погледне какъв му е външния топлообменник.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #174

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Линковете не работят,а с долния Гуги Хром даже блокира на два пъти. Деан-защо на тошибата мощността при +7 гр е само 75-80 %? При колко гр. е 100%

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #175

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    За горната таблица-според мен трябва да гледаш плътните линии,пунктирите май са теоретичните стойности,а плътните са реалните

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #176

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Линковете не работят,а с долния Гуги Хром даже блокира на два пъти. Деан-защо на тошибата мощността при +7 гр е само 75-80 %? При колко гр. е 100%
    Линкът работи, PDF-ът е тежък, отваря го по-бавно от други PDF-и със същия размер, не знам защо. Опитай да го запазиш на харда и тогава да го отвориш.
    Как при +7* ще е 75-80%? Това е при +5*, писал съм го. При +7* стойностите са номиналните - 100%.

    А ако в таблицата за FD пунктираните са теоретични, а плътните - реални, то тогава ще трябва да коригирам данните за FD. Ще изчакам още коментари за тази графика.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    90
    #177

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Имам преки наблюдения върху следните три модела относно минимална и максимална консумация

    HITACHI RAS/RAC-D10EX2 - 3.4кв номинал КОП 4.28 - мин.160вата макс.1300вата

    SANYO SAP-DK22T на 100 волта - 2.5кв номинал, COP-5.28 - мин.180вата макс.1400вата

    MITSUBISHI HI SRK 20 ZG-S - 2.7кв номинал КОП 4.35 - мин.350вата макс.1500вата

    Както вече коментирах със deian явно май всички мицута не само посоченото в началото Mitsubishi Electric FD25VA не могат да паднат под 350вата независимо че за моят модел както и за ZGX серията е дадено минимално потребление от 90вата. От посочените дани се вижда и една друга зависимост колкото е по висока максималната мощност толкова е по висока и минималната.
    Замерванията съм ги правил оня ден при положителни външни температури, от прочетеното във форума разбрах че с падането на температурите намалява и консумацията на климите и може би при температури под нулата Мицуто да падне и под тези 350вата но не ми се вярва, а и да е така няма смисъл защото на мен вече топлозагубите ще са ми по големи.

    Знае ли някои как да изчисля колко киловата реално в момента ми отдава климатика като измериме входящата спрямо изходящата температура на въздуха и се вземе в предвид дебита на вентилатора. След което като знам колко ми харчи в момента климатика да изчисля КОП-а

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #178

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Деан- за Тошибата става още по-зле-какъв е този суперсрив в мощността от 20-25% за някакви си 2 гр разлика ,и то при положителните 5 и 7 гр? Сега като погледнах и таблицата ти за FD,виждам същото при 4,5 гр.Ебати марковите клими?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #179

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Ами да, това е по документации, не си го измислям.
    2* разлика и 20-25% надолу за Тошибите. Докато двете Мицубишита се държат на 97% - доста прилично. И Дайкин ще да е там, но просто няма данни за +5*.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #180

    Re: Сравнение на инвертори с COP>5 на 220 V

    Vanko68 - и за немарковите клими е същата графиката - но забележи, мери се при 20С вътрешна, вентилатор на High, даден тръбен път и сума ти още неща (очевидно описани и стандартизирани).  От -4 до +5 е 5%, а от 5 до 7 е 25%. Обаче говорим за Capacity Variation, не за СОР и нещо си там. И аз не знам защо за 2-3С е такава драстична разликата. Дали маслата нещо се сгъстяват или нещо там става, но при тия градуси на всички R410A е така. Просто на Дайкин и Мицибуши или ги премълчават или нещо си там... Няма как да е иначе.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. DVD PIONEER DV-220V
    От outoflimit във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-12, 01:17
  2. Отговори: 1
    Последно: 22-10-11, 10:12
  3. Сравнение на инвертори 18 или 5kw хладилна мощност в режим на отопление
    От d_imige във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 28-05-11, 22:48
  4. Toshiba - на 100 или 220V
    От Toshimoto във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 50
    Последно: 19-11-10, 22:25
  5. Powered by 220V
    От rozovata pantera във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 16-03-02, 08:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе