Страница 16 от 29 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 427
Like Tree61Одобрявам

Philips телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #226

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от soon Виж публикацията
    Този модел има рядко качествена картина! Пробвай с друг CAM Module

    Съгласен съм. И аз съм със същия модел телевизор като на колегата и съм адски доволен от картината. Не съм забелязал качеството й да е спаднало с последните ъпдейти, нито пък имам повече бъгове от обичайното.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #227

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Philips пусна нова iOS-Version на App MyRemote. MyRemote HD (iPad-Version): Version 4.40.
    Download: MyRemote, MyRemote HD
    Внимание: Тези приложения не функционират с Android TV моделите. За Android TV има отделна.
    Download: Google Play, iOS (iPhone, iPad HD)
    karambam одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #228

    Отговор: Philips телевизори 2015

    karambam одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #229

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Днес при проверка за нов софтуер на Филипс 40PUS6809/12 ми излезе съобщение за наличен нов софтуер и тн. Пускам обновяване през интернет,започва да се сваля и тн. дава ми на екрана ,че трябва да рестартирам телевизора,но след рестарт ми излиза номера на старата версия на софтуера. След няколко опита се актуализира. На сайта им седи за сваляне старият софтуер,но в бележки за версията е дадена информацията за промените на най-новата версия от 29 май.Заснемане.JPG

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    35
    #230
    Цитат Първоначално публикувано от krasio_79bs Виж публикацията
    Днес при проверка за нов софтуер на Филипс 40PUS6809/12 ми излезе съобщение за наличен нов софтуер и тн. Пускам обновяване през интернет,започва да се сваля и тн. дава ми на екрана ,че трябва да рестартирам телевизора,но след рестарт ми излиза номера на старата версия на софтуера. След няколко опита се актуализира. На сайта им седи за сваляне старият софтуер,но в бележки за версията е дадена информацията за промените на най-новата версия от 29 май.Заснемане.JPG
    И аз актуализирах, но рисетнах ТВ-то и е със последната версия и засега всичко е наред

  7. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #231

    Отговор: Philips телевизори 2015

    И за 42PFT6309 има нов софтуер, но аз не можах да се справя! Правил съм му 2-3 ъпдейта досега без проблем, а сега правих 5-6 безуспешни опита-просто не намира файла! ...Пробвах с Фат 32...с Фат, форматирах и с телевизора.Гасих го и от контакта. Флашката е 4гб. - празна!?

    Пп...Няколко дни по-късно гледам Филипс пуснали ъпдейта с нова дата! ...Инсталирах го нормално, предполагам в тях е била причината....!?!
    Този пост е редактиран от karambam; 08-06-15 в 20:55.

  8.  
     

  9. Lokoto
    Guest
    #233

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Здравейте,
    Имам ТВ - 40PUS6809/12. След последния ъпдейт version:012.003.046.128, на някой програми, основно HD, започна телевизора да ми се рестартира. Рядко е, но е неприятно. Някой имал ли е такъв проблем? Каква е причината и може ли да се отстрани?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #234

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Е ,не можах да се сдържа , за което се извинявам ... , та -
    причината се казва ТПВижън (Филипс уж) и се отстранява като не си купувате техни недоразумения наречени телевизори , до доказване на противното ...

    Относно проблема - пробвай с връщане на първоначални настройки , но май ще се наложи да чакаш следващ ъпдейт ,който (евентуално) да оправи нещата ...
    karambam и Vladimir3177 харесват това.

  11. Lokoto
    Guest
    #235

    Отговор: Philips телевизори 2015

    @svetlio1 : Интересна е ехидността на забележката ти, но не си напълно прав, а и предложението ти не показва какво да е познание по софтуера...
    Въпреки това ти благодаря, защото ме накара да не се съглася с теб.

    Решението, поне временно е, когато се ъпгрейдва да се направи "студен рестарт":

    " After upgrading your TV, it is necessary to perform a "cold start". This means that, after the TV is running again (after the update), shut down the TV, wait 1 minute (till all components are shut down), and unplug the TV from the mains (pull power cord) for 2 minutes before starting again."

    Превода, поне,както за го разбрах е:
    "След ъпгрейдване на вашия телевизор е необходимо да се направи"студен старт". Това означава, че след като телевизорът заработи отново (след актуализацията), изключете телевизора, изчакайте една минута (докато всички компоненти се изключат), и изключете телевизора от електрическата мрежа (издърпайте захранващия кабел) в продължение на 2 минути, преди да го пуснете отново."
    Идеята е да се изтрият всички останали кеш данни и стари регистри, преди презареждане на телевизора. Връщането в първоначалните настройки, без "студен старт", отново няма да направят пълни промени в системата.
    svetlio1 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #236

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Lokoto Виж публикацията
    а и предложението ти не показва какво да е познание по софтуера...

    .
    Напълно вярно - нямам тв Филипс и няколко пъти се "разминавам" с купуването на такъв (както и Сони между другото , но там причините са други) , точно заради подобни глупости и недомислици , като творението изсипано в тях и наречено софтуер . Имам и съм имал всякакви марки тв , но такова "изискване" не са имали . Интересно ми е тая "инструкция" беше ли изписана преди да натиснеш бутона за инсталиране на новия софт или я намери , след като се "омазаха" нещата ? След като има такива "изисквания" за нормална/правилна работа на тв при ъпдейт ,то би трябвало да предупреждават някъде в самата процедура преди да се извърши тоя ъпдейт ?

    п.п. То това май важи за всички вече ,че като гледам и собствениците на Самсунг не са очаровани от последните ъпдейти - току виж и там вкарали подобно "изискване" ...

  13.  
     
  14. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #237

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Без да познавам софтуерните специфики на моделите, бих ви препоръчал една "методика", до която съм стигнал опитно. Изпитал съм я на TV, DVD, тунери и не съм имал проблеми.
    Не претендирам за авторство, защото мисля, че я бях прочел в някакво ръководство за ползване на Pioneer.
    1.Backup на конфигурации, канали и въобще всичко, което може да се запази на външен носител.
    2.Преди update - soft reset до фабрични, default или както там ги е кръстил производителя, настройки.
    3.След успешен update - отново soft reset.
    4.Cold restart за поне 2 минути, както препоръчват и от Philips.
    5.Връщане на потребителските настройки от backup-а т.1
    6.Проверка на всички функции за проблеми, влошаване на звук, картина, функционалност.
    7.При забелязани проблеми - повторение на т.2 до т.6
    8.Наслаждавайте се на устройството, а не му търсете кусури!
    Аз така си развалих удоволствието от ползването на няколко уреда.
    Shmi, svetlio1, Lokoto и 1 други харесват това.

  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    13
    #238

    Отговор: Philips телевизори 2015

    hristoslav2 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    17
    #239

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Привет!Нов съм и се надявам да съм уцелил мястото в темите…
    Доста изчетох преди време относно софтуерните проблеми с тези телевизори,но въпреки всичко благодарение на Вас си купих 40 PFL 5527 преди време заради картината и цената съответно. Предава супер,ъпдейтнат е до последно и няма абсолютно никакви проблеми.Бавните менюта и СМАРТ изобщо не ме интересуват…После купих и един 4007 на тъщата… Мина известно време и ме присърбяха ръцете и естествено, по време на „Черния петък“ тази година - 47 PFS 7109 – Жената ме навика, но щерката(5г.) гледа в захлас и спря да говори, след час и на жената и мина и тя се захласна – тоз Амбилайт + тъмнина + подходящ филм направо им взе акъла(по-уютно им било)Голям кеф начи… След няколко дневни настройки по мое усмотрение кефа стана още по-голям… Прибавям Амбилайта – не ми се говори…КРАСОТА… Всичко си работеше супер до момента на ЪПДЕЙТА (бях с 12.003.006.128) – КОЕТО РАБОТИ – НЕ СЕ ПИПА, но пък след 3 години безпроблемна работа на предните 2 броя си мислех,че ще ми се размине… ДА, АМА НЕ…Картината някак си се размаза,което май не би трябвало да се случи – АМА СЕ СЛУЧИ, а и четох, че и при други се е случвало (съчувствам ви)!!! Започна да дава така, все едно процесора ли кое там не знам не може да се справи – абе отвратително… На HD-та пак размазва на някои моменти – едни ореоли около емблемите на каналите,по надписите…,насича нещо – ОТКАЧАМ…
    Изчаках ТЪРПЕЛИВО до последния ъпдейт от преди няколко дни, ноооо – ПАК БОЗА …
    И ПАК ОТКАЧАМ…
    ТВ-то трябва да предава КАРТИНА, а не да се плюе по СМАРТ проблеми и бавни менюта – хич не ми дреме за тях…За това и взех този,въпреки приказките на всички колеги и приятели, а аз им викам цели 3 години, че ПО-ДОБРИ ОТ „Филипс“ НАМА … - НА ТИ СЯ дет се вика…
    В спалнята имам Самсунг Б550,щерката в детската на един Вестел обикновен гледа и всичко е по хубаво да го ……….
    Разкачих всичко..,нулирах картината и звука…(фабрични настройки),настроих – пак същото…
    Четох в темата за нулиране,но нещо не разбрах,тъй като при мен има друго подреждане - настройки ТВ/общи настройки/и фабрични или преинсталиране на ТВ и не знам кое точно е СОФТ РЕСЕТ..
    Та МОЛЯ ЗА ПОМОЩ със съвет..,линк към нещо ли,кво ли и аз не знам вече…
    Гледам филми от лаптопа на него, но не мога да открия тооолкова съществена разлика от преди и не знам какво да правя…
    Доставчика ми е Булсатком.
    Предварително БЛАГОДАРЯ!


  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #240

    Отговор: Philips телевизори 2015

    Не си сам, такива проблеми с промяна на първоначалната картина споделят много хора, които имат различни марки телевизори. Напоследък се забелязва при Samsung, Sony, Panasonic и Philips. За LG до сега не съм чувал за такива тъпи ситуации с ъпдейти които поправят "уж" някакви бъгове, но пък развалят най-важното - картината. Имам чувството че софтуера се пише централно за всички марки ... може, би в Китай?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 29 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonik TX-L42ET5E vs. Philips PHILIPS 40PFL5507K
    От sasa във форум Philips телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 21-09-12, 18:42
  2. PHILIPS 32PFL4606H или PHILIPS 32PFL5606H?
    От taralion във форум Philips телевизори
    Отговори: 38
    Последно: 25-05-12, 11:27
  3. Избор на LCD - PHILIPS 37PFL4606H или PHILIPS 37PFL5405H
    От dodido във форум Philips телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-11, 08:22
  4. Philips 40PFL5605H или Philips 40PFL5625H
    От mrezata във форум Philips телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 24-02-11, 09:56
  5. системи за домашно кино-PHILIPS HTS-6100/12,PHILIPS HTS-8100/8140
    От maddog9 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 24-09-09, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе