Страница 46 от 58 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 867
Like Tree115Одобрявам

SONY телевизори 2015

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #676

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от Nikolay35 Виж публикацията
    4K видео клип пуснат на телевизор B от флашка насича,докато същия клип директно от Ютуба върви без проблем.Флашката е A-DATA S102Pro .Възможно ли е USB портовете на телевизора да не са USB 3.0 ?
    Или пък от Ютуба тръгва стрийм,който не е UHD?
    SONY KD-49X8505B - 2014
    You Tube ползват VP9 кодек за компресиране на UltraHD. Сонито поддържа VP8.
    Докато през флашка, предполагам е бил с HEVC, като и трите порта са USB 2.0
    Очилата за този модел са TDG-500P

    SONY KD-55X8505C - 2015
    You Tube ползват VP9 кодек за компресиране на UltraHD. Сонито го поддържа.
    USB 2.0 (x2) • USB 3.0
    Очилата за този модел са TDG-500A

    https://en.wikipedia.org/wiki/VP8
    https://en.wikipedia.org/wiki/VP9

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    76
    #677

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от shepo Виж публикацията
    Аз си взех оригинални очила TDG-BT500A, в момента са намалени на 53лв, мога да кажа че нямам забележки от към картина
    Очилата бяха на 120 лв в Техномаркет допреди няколко дни, като липсваха в Технополис. Сега явно са ги заредили на доста по-ниска цена в Технополиса и Т-маркета веднага изравниха цената...

  4. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #678

    Отговор: SONY телевизори 2015

    В Сони център са 120лв. а в същия Мол ,в Технополис са 59лв. 53лв са ако ги поръчаш онлайн,обаче има към 3лв за доставката,така че е все тая.....
    Днес имаше доста бройки....в Мол Сердика...който иска може да се възползва от намалението...

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    18
    #679

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Да така е, на кутията на мойте пише 119лв цена, дори не ги бяха преетекирали
    Обаче сега имам проблем - не мога да си легна от както ги имам
    Взех ги от мола зад Хилтън на 53 лева, не е само за онлайн поръчки както пише в сайта им

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #680

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Може да е полезно за собствениците на Андроид телевизори
    http://www.vybortv.ru/forum-o-televi....php?f=9&t=645

    https://community.sony.ru/t5/televiz...y/td-p/1965293
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-11-15 в 15:30.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    7
    #681

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Здравейте, благодарение на информацията в този чудесен форум направих добър избор, а късметът ми помогна да направя и добра покупка. И така Сони 55Х8505С е вече в дома ми, здраво закачен за стената. Свързан е с интернет с кабел. Направих актуализация на софтуера. Включих го в домашната мрежа и дори гледах филми като изтеглих KODI. Имам обаче следните проблеми-въобще не чете и разпознава флашките ми в USB входовете. Разбрах че ги чете от Албум, но за жалост не ги разпознава. С вградения видеоплеър пуснах филми от лаптопите в домашната мрежа, но за жалост без субтитри. Моля за отговори на следните въпроси: KODI ли е най-добрия плеър? Как да се справя с флашките ? Вграденият плеър ще чете ли субтитри или е безнадеждно?Моля да ми дадете и съвет за калибровки накартината за телевизонните предавания, да пипам ли тези по дефолт или не?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    28
    #682

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Аз използвам ES File Explorer . Чрез тази програма от (Google play)отварям флашката без никакви проблеми.За филми инсталирай Mx player с кодеците.
    Някъде по-назад в темата май бяха дадени настройки на картината.



    Цитат Първоначално публикувано от любител Виж публикацията
    Здравейте, благодарение на информацията в този чудесен форум направих добър избор, а късметът ми помогна да направя и добра покупка. И така Сони 55Х8505С е вече в дома ми, здраво закачен за стената. Свързан е с интернет с кабел. Направих актуализация на софтуера. Включих го в домашната мрежа и дори гледах филми като изтеглих KODI. Имам обаче следните проблеми-въобще не чете и разпознава флашките ми в USB входовете. Разбрах че ги чете от Албум, но за жалост не ги разпознава. С вградения видеоплеър пуснах филми от лаптопите в домашната мрежа, но за жалост без субтитри. Моля за отговори на следните въпроси: KODI ли е най-добрия плеър? Как да се справя с флашките ? Вграденият плеър ще чете ли субтитри или е безнадеждно?Моля да ми дадете и съвет за калибровки накартината за телевизонните предавания, да пипам ли тези по дефолт или не?

  10. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #683

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Честито и със здраве да си го ползваш!

    Вградения плейър чете субтитри (Encoding: UTF-8, отваряш субтитрите с ноутпад и след това file > save as... и най-долу Encoding го правиш на UTF-8), но според мен са доста дребни. В XDA има кодек за МХ плейър, който чете DTS обаче не знам, кой файл точно трябва да се изтегли. Не знам при X8505С, какъв е процесора. Тука другите колеги ако знаят трябва да помогнат.
    Видео файловете се отварят от Video, снимките - Album, Музиката - Music. Изтегли си ES File Explorer ще ти е доста полезен и той от него може да разглеждаш съдържанието на флашката (само не пускай филми през него независимо с кой плейър).

    Note: Нещо важно да вметна за субтитрите! Когато ги прекодирате в UTF-8 след това трябва да смените името на филма и субтитрите (естествено, трябва да са с еднакви имена) да няма точки, запетаи, символи и т.н.
    Пример: Avengers.Age.of.Ultron.2015.1080p.BluRay.x264-SPARKS, трябва да стане на Avengers Age Of Ultron. Ако не го направите може да плейъра да не разчете субтитрите.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #684

    Отговор: SONY телевизори 2015

    като се инсталира Mx player дали звука е. примерно 5+1 канален или от оптиката излиза двуканален.къде трябва да се търсят тези кодеци за ДТС ако не го чете.Лесно ли се намират.Аз съм с ресъвър и сега изкарвам звука от оптиката и всичко е ок.С панасоник съм.Вече съм решил за Сонито 807,808, или 809С. затова питам Защото сега с Панасоника гледам през медия сървъри защото субтитрите са му малки,но товари комп. на големи формати.55инчовият ще вземам .

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #685

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от novla Виж публикацията
    Не знам при X8505С, какъв е процесора. Тука другите колеги ако знаят трябва да помогнат.
    X1 4K (MediaTek MT5595)
    Key features of MT5595:
    Highly integrated 4K HDTV SoC
    Quad-core CA17/CA7
    4K HEVC/VP9 60 frames/sec decoder
    Quad 2K HEVC/H.264 60 frames/sec decoders simultaneously
    MediaTek’s proprietary ClearMotionTM advantage for up-conversion of low-frame-rate videos

    Worldwide Broadcasting Standards
    ATSC/DTMB/DVB/ISDB Broadcasting
    Ginga/MHEG/MHP Middleware
    Broadband Service (HbbTV)

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #686

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от любител Виж публикацията
    Здравейте, благодарение на информацията в този чудесен форум направих добър избор, а късметът ми помогна да направя и добра покупка. И така Сони 55Х8505С е вече в дома ми, здраво закачен за стената. Свързан е с интернет с кабел. Направих актуализация на софтуера. Включих го в домашната мрежа и дори гледах филми като изтеглих KODI. Имам обаче следните проблеми-въобще не чете и разпознава флашките ми в USB входовете. Разбрах че ги чете от Албум, но за жалост не ги разпознава. С вградения видеоплеър пуснах филми от лаптопите в домашната мрежа, но за жалост без субтитри. Моля за отговори на следните въпроси: KODI ли е най-добрия плеър? Как да се справя с флашките ? Вграденият плеър ще чете ли субтитри или е безнадеждно?Моля да ми дадете и съвет за калибровки накартината за телевизонните предавания, да пипам ли тези по дефолт или не?

    Sony X850C LED TV Calibration Settings

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    като се инсталира Mx player дали звука е. примерно 5+1 канален или от оптиката излиза двуканален.къде трябва да се търсят тези кодеци за ДТС ако не го чете.Лесно ли се намират.Аз съм с ресъвър и сега изкарвам звука от оптиката и всичко е ок.С панасоник съм.Вече съм решил за Сонито 807,808, или 809С. затова питам Защото сега с Панасоника гледам през медия сървъри защото субтитрите са му малки,но товари комп. на големи формати.55инчовият ще вземам .
    Кодека за MX player e: Arm v7-neon(neon.1.7.32.rev1.zip) от тук:http://forum.xda-developers.com/apps...pport-t2156254
    Този пост е редактиран от iveto; 30-11-15 в 11:14.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    59
    #687

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    като се инсталира Mx player дали звука е. примерно 5+1 канален или от оптиката излиза двуканален.къде трябва да се търсят тези кодеци за ДТС ако не го чете.Лесно ли се намират.Аз съм с ресъвър и сега изкарвам звука от оптиката и всичко е ок.С панасоник съм.Вече съм решил за Сонито 807,808, или 809С. затова питам Защото сега с Панасоника гледам през медия сървъри защото субтитрите са му малки,но товари комп. на големи формати.55инчовият ще вземам .
    DTS/DOLBY Support doesn't meant that you will get true multichannel audio output. In MX Player it will be downsampled to 2.0 (stereo) since Android doesn't support multichannel audio output
    Андроид не поддържа 5+1 изход

  16. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #688

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Цитат Първоначално публикувано от polopki Виж публикацията
    DTS/DOLBY Support doesn't meant that you will get true multichannel audio output. In MX Player it will be downsampled to 2.0 (stereo) since Android doesn't support multichannel audio output
    Андроид не поддържа 5+1 изход
    Това конкретно за Андроид ТВ платформата ли?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #689

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Малко лоши новини за някои - забавяне.

    Sony Support

    Превод
    Последна информация за актуализации на фърмуера и ъпгрейди за Android телевизори Sony - 30 ноември

    30 ноември, 2015

    На 12 октомври е пусната актуализация за Android телевизори от Sony, за определени функции или услуги, които са изчезнали или не работят, както е планирано. Ние бихме искали да споделим с вас последния статус относно изпълнението на тези подобрения.

    Ние внимателно следваме обратна връзка от нашите клиенти чрез различни медии и наш основен приоритет е да се осигури стабилна работа на Android телевизори от Sony.

    Ето защо ние подготвяме актуализация на фърмуера за подобряване на стабилността и цялостното изпълнение на тези телевизори. Следните въпроси, които са съобщени при нас, също ще бъдат разгледани:

    Реактивност инфрачервено дистанционно (IR)
    Черен екран понякога се появява, когато телевизорът е включен
    Черен екран се появява от време на време със звук, когато телевизорът е изключен
    TV рестартира при превключване от един канал на друг
    Нашата цел е да реши тези проблеми чрез актуализация на фърмуера, която ще бъде на разположение до 08 Декември 2015.

    Затова, въпреки че работим неуморно, за тези подобрения, някои функции ще бъдат активирани по-късно от предварително обявените срокове. Това се отнася, по-специално, записването на USB HDD и PIP / PAP.

    Ние планираме да приложим USB възможност за запис на HDD и PIP / PAP преди 29 Февруари, 2016.

    Ние бихме искали да представим нашите искрени извинения за закъснението и да ви благодарим за търпението.

    И накрая, ние ви предлагаме да посетите нашата статия за бъдещи услуги или да се регистрирате, за да получите информация за бъдещите актуализации на тази реклама. Вашите лични данни ще бъдат използвани, за да се предостави информация за помощ, и в никакъв случай няма да използват или съхраняват за търговски цели.
    http://www.sony.fr/support/fr/article/77125




    и оплаквания от X8505С
    https://community.sony.fr/t5/televis...e/td-p/2052329
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-12-15 в 23:10.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #690

    Отговор: SONY телевизори 2015

    Здрвейте...някой може ли да помогне с някакви настройки на кртината за sony55s8505c....и ако може някакво мнение струва ли си парите този телевизор...благодаря предварително;-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 58 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung Телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1121
    Последно: 02-01-16, 08:17
  2. LG телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 467
    Последно: 02-01-16, 08:02
  3. Panasonic телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 677
    Последно: 02-01-16, 07:49
  4. Philips телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 426
    Последно: 02-01-16, 07:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе