Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 135
Like Tree29Одобрявам

"Японския" клуб на SETCOM!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #106

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Не говорим за спорт , а за комфорт и не за камиони , колега . Все пак и аз съм завършил ВМЕИ , спец ДВГ , нищо лично , само споделям .

    Нещото се ремонтира , ама не от всеки гаражен майстор , а колко струва като части и труд ... няма да кажа , че някои може да получи инфаркт .
    радвам се, че има колега тук Иначе какво да кажа, според въпроса и отговора- уточнявай си въпроса и не се коркай излишно ако някой каже нещо повече.
    за комфорта всеки го разбира различно, някои без автоматик не могат да карат, други иска да усещат скоростния лост и така за всичко можем да си чешем езиците безкрай, а истината е че всеки сам избира какво да кара. не пожелавам на никой да ремонтира съвременен автомобил, било с обикновен автоматик или още по- лошо- с двоен съединител. Факт е, че този начин на смяна на предавките е измислен преди Втората световна война, но работещ прототип се появява края на 80 те- вид показател за технологичните проблеми, които са решени, за да се направи уреда работещ. За пример обикновен маховик, двумасов, излиза около 2000 лв и се сменява на 150 000, какво остава за друго! затова писах по- горе никой няма интерес и не прави годни за ремонт коли, идеята е да изкарат 200- 300 000 км и айде нова, продължаваш лизинга и си все по- заробен. А гаражните майстори не ги пренебрегвай(ако не са самоуки специалисти и самозванци) има много грамотни хора и са за предпочитане пред надувките с татуси и обички ( не мога да ги разбера мъже ли са, жени ли са) в сервизите, които освен да сменяват всичко с ново за безумни пари друго не знаят, а пък ако им изключиш компира ще те гледат като живи цял ден!

    някой се похвали с нова тойота, да му е честита и много да го радва! ама не мога да разбера защо за ситроена и пежото викат , че са свирки, а тойотата не е, нали се правят в един завод в Чехия? или за Аутлендъра и Кроссера? че те до 2008 всичките ги правеха в Япония, в завода на Митсубиши? Сузуки е от Унгария, Нисан стана рено, че и с форд се уйдурдисаха в Испания в Щатите разни производства се изнесоха, малко са оригиналните самурай предимно Субару. по правило най- доброто се произвежда и си остава в Япония и ако някои иска такова, да се учи на десния волан
    justify одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #107

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Похвално за новата кола , а реното какво за скрап ли ..?
    Нямам претенции да знам всичко , особено по ремонта и то на нещо , което се ремонтира на по специални места . само казвам, че имамидея кое какво е и просто питах нещо да се върнем в темата . Просто ей така .
    Aaaa , дърто ренде още е тук. Да ти кажа честно , като гледам новата японка, с тези пластмаси навсякъде, някак си рендето ми се струва по-здраво

    Teodor Bogdanow Много си прав за пежото и ситроена - и те са toyota - и двигател и скоростна кутия , само ламарианта и логото са старите. То само като ги видиш и приличат външно на Aygo.

    Ако някой иска оригинална, може да си я вземе и от Англия- там също ги правят Японките.

    Относно вида на кутията , харесва ми автоматик, но без проблем си карам и ръчна. Рендето а автомат, тойотата с ръчна - и да го кажа честно - зимата предпочитам "ръчката"
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 14-10-13 в 09:31.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    46
    #108

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    За зимата -зимни гуми( работещи, а не карани през лятото!), 4х4, много внимание(разбирай ниска скорост, голяма дистанция и гледане с 4 очи) и късмет

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #109

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    Цитат Първоначално публикувано от Teodor Bogdanow Виж публикацията
    За зимата -зимни гуми( работещи, а не карани през лятото!), 4х4, много внимание(разбирай ниска скорост, голяма дистанция и гледане с 4 очи) и късмет

    М-да. А най-добре зимата въобще да не се кара.
    Mr.TECHNO одобрява това.

  6. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #110

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    Civic sedan 1994 B16A2

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    8
    #111

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    последните ми два мотора бяха Хонда CBR .... имах ги 2005/ЦБР Ф3/ 2007/ЦБР 919 РР/ е хонда си е хонда стремеж към съвършенство ЖАЛКО че новите им модели са с ****** европейско мислене да се печели от резервни части не е като старите им модели .... горе - долу Безпроблемни и елементарни )

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    1
    #112

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    дайте мнение за Suzuki Swift 1.3i 2011г.

  10. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #113

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    Здр. искам повече инфо за Toyota Prius 2010-3генерация.Ако можете помагайте. Мнения и впечатления

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #114

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    Вече съм с цели 3 япончета:

    8042453V.jpg

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #115

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    Да забия още един "пирон" в клуба - Хонда Сивик хибрид , дърта, от 2004, ама като нова , карана само в немко и тук , някакви си 2000км за една година . Ударих сделка - върви като самолет с това малко двигателче , бензина го помирисва - под 5л/100 градско . Не съм карал хибрид , само конвенционални Хонди с бензинови мотори, но това е впечатляващо и като начало малко странно за мен , ама ... бързо му свикнах .

    Този пост е редактиран от civica; 20-04-17 в 07:28.

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #116

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    Записвам - Nissan Pixo !
    Карал съм коли , ама такъв малък градски изтребител, не бях ! Който иска да ми вярва , веднага мога да му го демонстрирам . 160км/ч в града , в трафика !


  14.  
     
  15. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #117

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    @civica
    Не вярвам, че правиш 160 км/ч в града, в трафик !
    Искам доказателство, снимка от КАТ с отбелязана скорост или те смятам за лъжец !

    И да не съм офф, аз от 4 години съм собственик на Селика 190 коня,бургаски екип

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #118

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    Снимка от КАТ ?? Може и да има - но предпочитам да няма ! Но колата си го може , задкормилното устройство - също ! Да ти извадя скоростомера от таблото , става ли ?!

  17. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #119

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    Дано да имаш снимка, такива самоуверени рейсъри като теб, това заслужават за начало !!!
    За скоростомера не го вади, обикновенно пожарникарите после ги събират от пътя !!!

    П.С. Нищо лично, просто мразя убийците на пътя. Винаги лайквам във Фейса статии за мъртви рейсъри на пътя, викам си "Един глупак по-малко на пътя !"
    kod, Aleksandars, iveto и 2 други харесват това.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #120

    Отговор: "Японския" клуб на SETCOM!

    То на туй Пиксо 155 км/ч му е максималната скорост с един пасажер бре
    justify одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Търся филма "Чия е тази песен" , "Whose is this song" на Адела Пеева
    От monto във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 25-05-12, 11:23
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе