Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39
Like Tree1Одобрявам

Какъв акумулатор 62ah ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #1

    Какъв акумулатор 62ah ?

    Опрях до смяна на акумулатора на колата, и тъй акто нямам никаква идея каква марка да е, питам
    Последните ми 2 бяха монбат и мисля да пропусна следващия да е такъв. Държа да отбележа, че цената не е определяща за мен, важно е да си купя нещо истинско. Та ако имате мнение по въпроса кои акумулатори на нашия пазар са читави, и кои наистина са марка, моля да споделите. Информация за цените като ориентир също неотказвам

    Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #2

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    не си купувай монбат, особено така начерените "необслужваеми". имах такъв и на първата година го носих умрял 3 пъти

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    Определено МОНБАТ не трябва да е. Незнам дали има човек който да не е патил с акумулатор монбат. Сега съм с ARNO Low maintenance(пазарджишки). Има и модели които са калциеви без потдръжка. От вносните акумулатори за не много пари се взема ACDeco.(миосял че така се казваха).

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    Аз пък карам точно с Монбат (с око), вече 3-та година (зима) - ако щете вярвайте от как е сложен в колата даже не съм го и поглеждал. (рядко въобще отварям капака - няма нищо интересно там ). Колата си пали най-много на втория -третия оборот. Карам я само на градско и то много къси разстояния 2-3 км рядко да 10-20км. Не знам кога успява да се зареди тоя акумулатор - но си работи безпроблемно. Ако ме изкара и тая зима, после и да се скапе - мисля че ще е "дал всичко от себе си"
    Така, че ако трябва да го сменям пак такъв ще си взема!
    Много е важно като ви го сменят, да замерят дали по веригата няма някъде някаква утечка. Моята я измериха и нямаше никаква. Ако има утечка - какъвто и акумулатор да вземете ще се скапе - колкото е по-голяма, толкова по-скоро!
    Така,че моя съвет е - "Монбат".

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    Ами незнам ама вече на няколко човека ни се получи следното нещо с монбат акумулатор но не тези с окото. Акумулатора взе че му кефна да се свърши. Отечки няма, мерение са много кратно. Даже и като го връщахме от агазина като го тестваха няколко дена казаха че нещо му има на акумулатора и ни го смениха. Идея си няма как става това само разреждане за съвсем кратко веме, но като рабрах, че не съм едибствен се отакзах от тази марка. Ясно че не винаги ще попадне човек на кофти бройка.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #6

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    Аз карам вече 6-та година с Монбат и нямам никакви забележки.На акумулатора правя пълно обслужване 2-3 пъти годишно.Карам повече градско.Колата си не я спирам целогодишно - такава ми е работата.
    Това са фактите.Изборът е за купувача.
    Успех!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #7

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    Здрасти!

    Българските необслужваеми са `гола вода` - и Монбат и Елхим!
    Ако имаш излишни парички - вземи си Бош!
    Ако ти е малко скъп - Монбат, но High Power - с повишен старотв ток - обслужваем, или аналога на Елхим Искра!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #8

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    Благодаря за изказаните мнения ! Все още несъм взел решение какъв акумулатор, но така както гледам няма да е монбат... "Заинтригува ме меренето за отечки", понеже може и такъв да ми е проблема... Pat, ти примерно откъде купи акумулатора си, безплатно ли ти замериха каквото трябва, и ако не какви пари струва ? Понеже и аз карам само и единствено градско тази кола за която търся, и верно и е трудно да зареди, но все пак може да има и някакъв проблем....

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    Благодаря за изказаните мнения ! Все още несъм взел решение какъв акумулатор, но така както гледам няма да е монбат... "Заинтригува ме меренето за отечки", понеже може и такъв да ми е проблема... Pat, ти примерно откъде купи акумулатора си, безплатно ли ти замериха каквото трябва, и ако не какви пари струва ? Понеже и аз карам само и единствено градско тази кола за която търся, и верно и е трудно да зареди, но все пак може да има и някакъв проблем....
    Aз го взех от магазина на "Монбат" който е на гарата (зад бензиностанцията на OMV). Тестването (замерването и поставянето) е безплатно. Подобен магазин има и около автогарата но не съм сигурен дали е само за "Монбат". Там също тестват безплатно (ако си купиш акумулатор, разбира се....)

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    Там до гара освен монбат има и още едно магазинче където продават пазарджишките акумулатори както и някои марки внонсни на сносни цени. Може и на Старт да има магазинче там. Така че не е необходимо да обикаляш магазини. А и БОШ продаваха в един магазин по навътре в уличката.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    Моите предпочитания са за Bosch. Карам с такъв вече три години, предимно градско без всякакви проблеми. Необслужваем, само от време на време поглеждам индикатора за състоянието дали е в зелено.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #12

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    С повечко пари е по-лесно-има Bosh, има Delco и др.,а от българските Монбат се котират най-добре.Разбира се че трябва да се провери ел.системата и самия акумулатор преди да се изхвърли-може повредата да не е у него.Повечето акумулатори имат поне 1,5 години(или две) гаранция ,което е две зими,което пък си е много добре.Аз карам само с Монбат-обслужваеми защото им имам доверие.Необслужваемите като идея са добре,но ако релето ти малко или много презарежда,то водата от електролита се изпарява по бързо и като не можеш да долееш к'во става-уйт.Затова-в България само обслужваеми,защото сервизите още не са дорасли дотам че като си закараш колата за едно,да ти проверят всичко :coolsmiley:

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #13

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    По принцип основните неща са споменати:
    - повечето акумулатори на пазара са добри, всеки ти дава толкова, колкото струва в пари, с някои малки, но неприятни изключения.
    - задължително при дефектирал акумулатор се проверява зарядната система на колата и се мери и т. нар. "ток в покой", в някои случаи измерването се прави за 24 часа (ако ел. системата е по-сложна), токът в покой не трябва да надвишава нещо от порядъка на 0,05 А, иначе ти препоръчват ремонт и отказват да ти заверят гаранцията.
    - необслужваемите акумулатори са за препоръчване, ако са от реномирана марка: Bosch и Varta или AcDelco и др., защото технологично са предвидени за по-висок заряден ток, преди да почне активно изпаряване на електролита или дори кипене, имат лабиринтни капаци (не се излива електролит), имат голяма и реална гаранция, имат по-широка сервизна мрежа и хората, които се занимават с тях са по-компетентни.

    Не е спомената най-добрата марка по отношение на цена/производителност: Gigawatt. Това low-end марка на Bosch и отзивите са повече от добри, има и голяма гаранция.

    Важно е и да си вземеш акумулатор с точния капацитет, според спецификациите на зарядната и стартовата система на автомобила, а в случай, че използваш автомобила по специфичен начин, например чести стартове и кратки разстояния, вземи си хубав акумулатор с усилен стартов ток.

    Скоро на пазара ще излязат автомобили с 42-волтови системи, съвременните акумулатори просто издъхват, щом юзера почне да щрака със седалката при включен климатик и надута уредба... много консуматори - ниска техническа култура.

    Лично аз съм много недоволен от MonBat: забравих си фаровете включени (ниска техническа култура, какво да се прави...) и когато след това успях да стартирам колата, докато се прибера - електролитът в акумулатора беше изкипял (зарядната ми система си е ОК, това беше проверено) и беше олял всичко отпред. Цялата боя се подкожуши и падна, направо му се разказа играта на автомобила. Така че най-добре човек да не си прави експерименти за 10 - 20 лв. разлика.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #14

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    От 2003г на служебният бус съм с Монбат .като се има в предвид, че буса е разпадаща се антика -акумулаторът се държи идеално. Не съм имал никакви проблеми с него .Лятото проверявам на 2 месеца нивото на електролита .Имал съм проблеми с лоши плюсови и минусови връзки / сменял съм акумулаторни накрайници , нови кабели- маса с нови кабелни обувки поради лошпреходен контакт.. Имал съм проблеми и с алтернатора / смяна на четки и изваждане на половината от дефектиралият диоден блок навън от алтернатора. Реконструкция на екзотично реле регулатор с 6 извода. . В резултат акумулатора оставаше често недозареден и го зареждах със стационарно зарядно . И въпреки тези издевателства акумулаторът все още се държи добре. в интерес на истината антиката се движи само 1 път на 1 седмица до Спиди.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #15

    Re: Какъв акумулатор 62ah ?

    Щом не те притесняват парите и търсиш нещо качествено* :

    1. Както са споменали по-горе : Bosch : http://www.bosch.com.au/content/language1/html/2238.htm
    2. Не знам защо никой не го спомена, според мен е перфектен избор* - Varta : http://www.varta-automotive.com/eng/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 73
    Последно: 28-02-22, 20:58
  2. Зарядно за акумулатор
    От avenger във форум Автомобили
    Отговори: 14
    Последно: 09-02-14, 03:02
  3. Акумулатор
    От Kossowala във форум Автомобили
    Отговори: 13
    Последно: 04-06-12, 14:59
  4. Офис техника на акумулатор
    От nikolayvarna във форум Друга битова техника
    Отговори: 9
    Последно: 22-09-11, 00:05
  5. Изтощен акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 32
    Последно: 20-05-07, 21:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе