Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 39 от общо 39
Like Tree1Одобрявам

Какъв акумулатор 62ah ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #31

    Re:Какъв акумулатор 62ah ?

    Никой ли няма опит с тези модели, които съм посочил?
    EXIDE 64Ah Premium-а май ще го зачеркна от списъка (макар да ми беше фаворит), защото вносителя не спазвал гаранциите и създавал проблеми на дистрибуторите си, поне така ми каза един от бившите им дистрибутори в нашия град. Но все пак ако имате отзиви и за него, ще се радвам да ги чуя.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #32

    Re:Какъв акумулатор 62ah ?

    Уппп. Подай инфо - кво купи? Че минусовите температури чукат, а с тях и акумулаторите си заминават. 2008 като си замина батерията Рено на В40-ката и аз си харесах и се насочих към Ексайд, но нямаха налични 70 Ач. За сметка на това намерих Варта БЛУ - без ДДС, и се чудя дали ще ме изкара и тая зима! Общо взето - наистина май е по-добре да е обслужваем.
    Тая Варта ми прави малко номера предната зима с тва каране на късо и на фарове, при сменяни четки скоро.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #33

    Re:Какъв акумулатор 62ah ?

    имам познат който ми хвали берга - но така и не ми стигнаха паричките за такъв.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #34

    Re:Какъв акумулатор 62ah ?

    Perion - Унгарска Варта. 4-та година го карам без грижи. общо е 5 годишен.
    http://www.akumulatori.bg/168/Category/PERION - 60A/h е моя .

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #35

    Re:Какъв акумулатор 62ah ?

    Миналата зима бях пред същата дилема Банер или Варта силвър 78 Ah. Дадоха ми по добра цена за Варта и не съжелявам за покупката.Иначе стария акумулатор които смених бе Пауър Бул серията на Банер-но не си знаеше годините затова търсех пак такъв.Преди 3 год взех Бош S5 Silver Plus 63 Аh на промо от Практикер и с него няма проблеми, миналата зима палеше на -20 в Банско от раз но той е на друга кола.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #36

    Re:Какъв акумулатор 62ah ?

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov
    Уппп. Подай инфо - кво купи? Че минусовите температури чукат, а с тях и акумулаторите си заминават.
    Предполагам, че въпроса ти е отправен към мене
    Купих това най-вече заради 20% отстъпка при върнат стар акумулатор, излезе ми 167лв. След 3м. преживя едно дълбоко заспиване - "умрял" след 10 дни в гаража, занесох го за зареждане и от тогава насам е добре. Но нали има 3г. гаранция, а и момчето е много съвестно и имам думата му, че при по-голям проблем ще ми го подмени с чисто нов.
    Иначе исках да взема Банер - Пауър Бул, но точно този модел не се предлагаше, а от интернет магазин не исках да купувам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #37

    Re:Какъв акумулатор 62ah ?

    Благодаря за изчерпателните отговори. Чак се стреснах от цифри :O

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #38

    Отговор: Re:Какъв акумулатор 62ah ?

    Какво да не си купувате!!

    През месец декември 2011 г. се наложи да си търся нов акумулатор за дизеловата Алфа 145 1.9 JTD . Воден от идеята -"Избери българското", а също така от сравнително приличните цени на акумулаторите Елхим Искра реших да си купя такъв.
    Речено сторено и от квартален дистрибутор се сдобих с 12V/77 Ah макс. ток 700 А Елхим Искра Енерджи.
    Акумулаторът работи като хората точно 12 месеца и се почна ходенето по мъките - месец декември 2012 г. сутрешното(първо за деня) палене беше силно затруднено въпреки изправните подгревни свещи на двигателя и рециклираният стартер ( смяна на четки, смяна на втулки, смяна на т.нар - шалтер).Към днешна дата акумулаторът има сила за едно палене сутрин и ако ситуацията се изпусне от контрол няма палене.След като гореописаните възможности за затруднено палене( свещи и стартер бяха отстранени) беше направена проверка как зарежда алтернатора.Резултати - напразен ход под товар ( дълги светлини, отопление на задно стъкло, пуснати аварийни и вентилатор на парното на максимална степен) - 14,1 V , при изключени консуматори - 14,2 V.При средни обороти без консуматори - 14,2 V.
    Състояние на електролита - бистър и в границите на нормалната плътност за зареден акумулатор, ниво на електролита - до марките за ниво.Напрежение на батеритя - 12,7 V .Според компетентните лица - всичко е наред, ноооо......първото палене след една нощ е мъчително, после цял ден няма проблеми!?Реших да направя проба с друг акумулатор - Exide 64 А/h макс. ток 640 А - разлика огромна - Exide-то на студен двигател след една нощ върти така като Елхим-а на топъл двигател, нищо , че Exide-to е с 60 А по-малък максимален ток!!??
    За мен изводът е ясен и само един - ако ви трябва акумулатор , особенно оза дизелова кола, в никакъв ама в никакъв случай не залагайте на български и в изборът си не се подавайте на разни евтини "патриотични" теории - ".....избери българското..." и прочие глупости обслужващи лъжци и измамници!!Българските акумулатори може би са прекрасни за бензинови двигатели и този мой 77 A/h акумулатор още дълго време ще ми пали джипа , който е с 2.3 литра бензинов мотор и безпроблемно пали дори и с 55 A/h акумулатор на Варта, но този Елхим-ски акумулатор макар и по каталог със завиден пусков ток - 700 А не става за дизел!!!
    Съвсем друга е темата за гаранцията на такъв акумулатор - аз извървях целия път с гаранцията и според всичките представители на Елхим акумулаторът е перфектно........но въпреки това сутрин едвам пали и ако изпусна ситуацията ми трябва ток от някой друг автомобил!!!
    Обикновенно , когато си купувате акумулатор като стане дума за гаранция всичките дистрибутори казват "Няма проблеми", но проблемите започват , когато се появиш с гаранционната карта.
    За край - Не си купувайте български акумулатори , въпреки десетките търговски трикове и приказките, че тези акумулатори са на световно ниво - Пълни глупости!!!По-добре дайте някой лев отгоре и си купете читав акумулатор - примерно Варта!Особенно ако става дума за паленето на дизелов мотор!!


    Ако някой се интересува мога да му пратя на .pdf сканирана гаранцинната карта и фактурата!
    Не си купувайте български боклуци.....аз поне повече няма да го правя!
    justify одобрява това.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #39

    Отговор: Re:Какъв акумулатор 62ah ?

    Mutlu

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Въпрос за акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 73
    Последно: 28-02-22, 20:58
  2. Зарядно за акумулатор
    От avenger във форум Автомобили
    Отговори: 14
    Последно: 09-02-14, 03:02
  3. Акумулатор
    От Kossowala във форум Автомобили
    Отговори: 13
    Последно: 04-06-12, 14:59
  4. Офис техника на акумулатор
    От nikolayvarna във форум Друга битова техника
    Отговори: 9
    Последно: 22-09-11, 00:05
  5. Изтощен акумулатор
    От roumen68 във форум Автомобили
    Отговори: 32
    Последно: 20-05-07, 21:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе