Страница 2 от 81 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 1212
Like Tree307Одобрявам

Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Джъсти малко го караш едно към......Ако тръгнеш да изкачваш планина, нагоре батерията се източва бързо, но надолу се зарежда регенативно чрез използването на спирачките. Всъщност всеки път, когато крака не ти е на газта, това се случва, когато караш по инерция. Затова някои хора намират странно начина, по който се държи колата по инерция, тъй като се усеща малко спъната. Разбира се при различните коли се усеща различно. Тази опция за регенативно зареждане може да бъде изключена, но кенетичната енергия от използването на спирачките отива на вятъра, както е при всички останали коли. Тази същата технология я има и в повечето хибриди като Тойота Приус.
    Отностно капацитета на батериите и обхвата на изминати километри нещата се развиват главоломно всяка година. Първия Модел X на Тесла Моторс беше с 60 киловатова батерия, сегашните са с 85, а плановете са до година две да са с 120 киловатови батерии. Да не говорим, че сегашните модели са с два електромотора 4X4 и набират от 0 до 100 за 3.2 секунди и имат пробег 475км с едно зареждане при скорост 105 км/ч. Няма много коли, независимо от технологията под 500 000$, които могат да вдигнат от 0-100 за или около 3.2 секунди. Да не говорим за автопилота, който всички Тесли предлагат, два багажника, безплатно зареждане за живота на автомобила и т.н.

    Живота на батериите също е доста по-дълъг, отколкото беше преди няколко години.

    Има доста препядстивя пред технологията като цена и инфраструктура, както и закостенелото мислене на потребителите от типа всичко ново е лошо, но това е бъдещето на транспорта - коли, камиони, мотоциклети, велосипеди, влакове (то вече е реалност), а един ден и самолети и космически кораби.
    Ей-й-й-й-й...И "У Космоса улетя" ...

    -Ти имаш такава, шофираш я всеки ден и знаеш колко изминава и при каква скорост?

    - с моят автомобил с един пълен резервоар ще измина 1050-1150 км при скорост 105 км/ч...

    -Като тръгнеш от София лятото на море за Северното Черноморие ще стигнеш до Стара планина и ...ще си останеш по някои от "върховете" на проходите...Може и да пренощуваш там

    -Какви 2 багажника, по -скоро две батерии ще ти трябват- едната я слагаш резерва в багажника, да не нощуваш по "върховете" ...

    -Дигнеш 100 за 3.2 секунди и ... батерията свършила...зареждай!Пий кафе!Яж!Гледай TV!Дремни си!...

    -И на автомобилите им дават "капацитет" на консумация и/или на изхвърлени/отделени вредни емисии, ама се оказа, че производителите лъжат.

    -И с батерията на моят лаптоп е така, все се надам да издържи 2 часа и 30 минути колкото е написал производителят(японска компания и марка), ама тя и като нова си устискваше най-много 1 час и 50 минути...Понеже не я ползвам и сега е така...



    Бъдещето ще е на автомобили с "горивни" клетки= водородни може би...

    Пък с това 3.2 ускорение до 100 ме разби...Давам ти 5км преднина и на 10тия 15-стия ще си зад мен, на 40-50-тия "ще пиеш вече кафе" ..., защото батерията ти няма да е издържала на темпото...

    -Потребителите нямат "закостенЕло мислене", а практично и разумно си преценяват кое е в тяхна полза и изгода...


    Иначе и аз харесвам най-много тишината на един автомобил-по комфортно се пътува и шумът не те изморява...

    И КЕРС e измислен, за да се монтира на автомобили с ДВГ, а не на "тесли" ...И сега се вгражда на такива, но не на всички, защото това оскъпява ...Ако сега не можеш да си закупиш автомобил с КЕРС няма да можеш да си закупиш и тесла...


    Аз се радвам, защото интелектът ще "победи" в следващите 30-40 години "ресурсите" и енергията ще се добива "от въздуха"...

    П.П. Бе ти "книжка" имаш ли?

    П.П.2. Личи си че си млад.И аз бяха толкова ентусиазиран преди 20-на години...И аз харесвам новите технологии и техника, но те си искат време за развитие с което аз не разполагам...
    Този пост е редактиран от justify; 21-04-16 в 04:03.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Джъсти малко го караш едно към......Ако тръгнеш да изкачваш планина, нагоре батерията се източва бързо, но надолу се зарежда регенативно чрез използването на спирачките. Всъщност всеки път, когато крака не ти е на газта, това се случва, когато караш по инерция. Затова някои хора намират странно начина, по който се държи колата по инерция, тъй като се усеща малко спъната. Разбира се при различните коли се усеща различно. Тази опция за регенативно зареждане може да бъде изключена, но кенетичната енергия от използването на спирачките отива на вятъра, както е при всички останали коли. Тази същата технология я има и в повечето хибриди като Тойота Приус.
    Отностно капацитета на батериите и обхвата на изминати километри нещата се развиват главоломно всяка година. Първия Модел X на Тесла Моторс беше с 60 киловатова батерия, сегашните са с 85, а плановете са до година две да са с 120 киловатови батерии. Да не говорим, че сегашните модели са с два електромотора 4X4 и набират от 0 до 100 за 3.2 секунди и имат пробег 475км с едно зареждане при скорост 105 км/ч. Няма много коли, независимо от технологията под 500 000$, които могат да вдигнат от 0-100 за или около 3.2 секунди. Да не говорим за автопилота, който всички Тесли предлагат, два багажника, безплатно зареждане за живота на автомобила и т.н.

    Живота на батериите също е доста по-дълъг, отколкото беше преди няколко години.

    Има доста препядстивя пред технологията като цена и инфраструктура, както и закостенелото мислене на потребителите от типа всичко ново е лошо, но това е бъдещето на транспорта - коли, камиони, мотоциклети, велосипеди, влакове (то вече е реалност), а един ден и самолети и космически кораби.
    Абе хора! Преди да пишете по даден проблем, понатрупайте първо малко знания и навлезте в терминологията!
    регенативно - няма такова животно! Има рекуперативно спиране и в него спирачките не участват. Двигателите минават в генераторен режим и връщат ел.енергия в акумулатора, за сметка на кИнетичната енергия. Спирачките участват едва в последната фаза на спиране.
    Относно зареждането - това е процес на прехвърляне и преобразуване на енергия. Хайде малко да посмятаме. Ако имаме капацитет 100KWh енергия и зареждаме за един час с 400V през кабелите цял час ще тече ток 250А. Представяте ли си колко трябва да бъдат дебели те, за да са приемливи загубите? А ако искаме това да стане за 15 минути, тока трябва да е 1000А! С течен хелий ли ще ги охлаждате? Ами загубите от вътрешното съпротивление на акумулатора? Колко ще са големи те и как ще отведете навън тази топлинна енергия? Та този акумулатор направо ще се взриви!!! И още куп по-специфични проблеми, в които не ми се навлиза, че ще стане цяла лекция.
    Karata, ivodivo и tony34al харесват това.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #18

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Абе хора! Преди да пишете по даден проблем, понатрупайте първо малко знания и навлезте в терминологията!
    регенативно - няма такова животно! Има рекуперативно спиране и в него спирачките не участват. Двигателите минават в генераторен режим и връщат ел.енергия в акумулатора, за сметка на кИнетичната енергия. Спирачките участват едва в последната фаза на спиране.
    Относно зареждането - това е процес на прехвърляне и преобразуване на енергия. Хайде малко да посмятаме. Ако имаме капацитет 100KWh енергия и зареждаме за един час с 400V през кабелите цял час ще тече ток 250А. Представяте ли си колко трябва да бъдат дебели те, за да са приемливи загубите? А ако искаме това да стане за 15 минути, тока трябва да е 1000А! С течен хелий ли ще ги охлаждате? Ами загубите от вътрешното съпротивление на акумулатора? Колко ще са големи те и как ще отведете навън тази топлинна енергия? Та този акумулатор направо ще се взриви!!! И още куп по-специфични проблеми, в които не ми се навлиза, че ще стане цяла лекция.
    Виж как му разбираш а иначе се чудя що ти трябва по комунизма да залиташ...
    blue1 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Виж как му разбираш а иначе се чудя що ти трябва по комунизма да залиташ...
    Ако четеш внимателно постовете ми до сега би трябвало вече да се си разбрал, че не съм фен нито на комунизма, нито на капитализма в сегашната му форма. И двете системи си имат вродени пороци, които ги правят нежизнеспособни. Истината е някъде по средата. Но тук ограничените бетонни глави приемат нещата само като двуполюсен модел - ако не одобряваш едните, значи си от другите. Sancta Simplicitas!
    Karata и KI_YOOU харесват това.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Тези проблеми може и да ги решат с друг вид технология на батериите или супер кондензатори, НО това е предмет на бъдещето и обикновено една технология преди да стане такава за граждански цели обикновено са минали 20-на години преди това в които е била използвана за военни цели ...


    Ако имаше такива мощни и безпроблемни батерии или супер кондензатори, то вече щеше да има и "Терминатори" които ще са на собствен ход поне едно 20-на или 50-на километра ...

    Има ли такива бойни роботи-няма ...Ами тогава ...


    Дори и да приемем че в САЩ "нещата" са по либерални и там предимство се дава на частната инициатива и предимно от нея идват тези технологии- например там са първите космически кораби/ракети които пътуват до космоса и обратно собственост на частни компании, то те все още на са "измислили" такива технологии...

    Виж има логика в нещо друго - В началото на тази година(2016) всички водещи или ако щете основни, тоест най-големи производители в автомобилната индустрия от САЩ, Европа, и Азия(Южна Корея и Япония) подписаха споразумение с което доброволно приемат след 2050 година произвежданите от тях автомобили да преминат изцяло на непетролни двигетели.

    Целта е поставена 35 години напред.След като те са преценили, че в този период е възможно това да се случи, значи разполагат с определени технологии в тази насока, а и техните инженери вероятно така считат.

    От това което виждам последните 20-на години буквално технологиите се движат в посока да се добива енергия "от въздуха" както го разбираме ние - слънце, вятър, термо енергия или слънчева енергия превръщана в електричество.Отделно се развиват технологии в областта на химията - горивните клетки, в момента в Япония имало 150 000 домакинства захранвани с електричество от горивна клетка(домашен ел.централа)...

    Япония в стремежът си да се освободи от руската енергийна зависимост от газ(харчат годишно около 25-26 милиарда $ за руски газ) развиват нови технологии да добив на метан- от метан клатрат(хидрат) ...

    Ама това "ще дойде" в България след 25-30 години ...

    Тези автомобили на тесла са високо технологични и си искат съответната високотехнологична поддръжка- като знам нашите "Автомонтьори всичко разбирачи" ... и ми става ясно какво следва ... То дори и сега не е достатъчно да си завършил висше инженерно образование, за да поддържаш/ремонтираш автомобили произведени след 2005 година, а си трябва и поне владеене не техническо ниво на 1-2 езика на държави от които са тези автомобило производители, тъй като на български език превод или изобщо няма или ако има е писан от на някой "извънбрачната изгора" и като се чете преводът и оригинала оставаш с чувството, че все едно е превеждано с Гугъл транслейт, че дори и по-зле от него ...

    Тези кадри си искат време за образование и подготовка, натрупване на опит ...


    И аз съм привърженик на новите технологии с които личните превозни средства се движат безшумно, без вибрации(на ДВГ), дори "плуват" над повърхността на земята ....Ама нали се сещате, че нищо не става изведнъж ...


    Лупус, не "секвай" така ентусиазма на младежта, бре - и ти и аз сме били младЕЖи някога ...

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #21

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    По какъв начин се определя данъка на електрически автомобил като Tesla 90s? ГО?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #22

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    От данък са освободени, от ГО не са.

    За ГО предполагам според теглото + киловатите(конските сили).Те са означени/обявени от производителя.
    Отделно за размерът на ГО има значение и мястото на регистрация, тоест постоянният адрес/седалищети и адреса на управление на собственика - по-голям град с по-голям трафик и натовареност на движението = по-голям риск от ПТП = по -висока ГО ...

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #23

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    В момента ГО се определя според кубатурата на двигателя - а при Тесла, такъв с вътрешно горене липсва - тогава какво правим. Мощността играе роля при данъка само. В този ред на мисли, от данъци бая пари биха се спестили(Tesla Model X 90D 518кс - 1300лв за Русе/ 1650лв за столицата).
    Този пост е редактиран от KI_YOOU; 21-04-16 в 13:44.
    justify одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #24

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    justify ,
    Model S си прави 350-400км пробег без проблеми (е при спазване на ограниченията , то ако караш с 200 и резервоара няма да ти стигне за ония 1000км) , а поддръжката си е грижа на Тесла ... поне в "белите" държави с уредена мрежа . Тука ако мислиш да минеш с "гаража на Бай Пешо" най вероятно няма да я бъде .
    И сега имаш избор , макар и отчайващо грозен за автомобил с горивни клетки - https://www.toyota.bg/world-of-toyot...i-General.json

    Аз и сега не виждам вариант скоро да сменя дъртата Лагуна(2) , пък мечтите за "електрички" са си безплатни ...

  12. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #25

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Сигурно Влади Горанов ще Ви се радва на придобивките, и няма да наточи топора.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    В момента ГО се определя според кубатурата на двигателя - а при Тесла, такъв с вътрешно горене липсва - тогава какво правим. Мощността играе роля при данъка само. В този ред на мисли, от данъци бая пари биха се спестили(Tesla Model X 90D 518кс - 1300лв за Русе/ 1650лв за столицата).

    Ами това не е определено законово според мен.

    Моята е 200 коня по талон.В действителност е 250 + коня.


    Миналата година 278 лева ГО в Сф.Тази 196 лЪва ГО в провинцията ...???

    По твоята логика трябва да платя поне едно 500-600 лЪва за ГО, ама не е така.

    Аз лично съм привърженик на промяна на Закона за местни данъци и такси в частта му за МПС-тата, като данъка се определя 75% от теглото на автомобила(МПС-то) и 25% от мощността му.Не за друго, а защото "коловозите в асфалта се правят предимно от тежки и много тежки автомобили ...А точно "коловозите" и нагъванията/бабуните по асфалта водят до ремонти и разходи...


    Доколкото съм наясно, така е в Германия и Холандия ...

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #27

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    95% от карането ми е в радиус 120км от вкъщи.
    Една Тесла би ми свършила перфектна работа за тия 95%.
    Пък разходката до гръцките плажове ще я правя с дизелова кола (щото имаме само дизелови Ситроени с жената).
    Съвсем сериозно се замислям за покупка на електрифициран гараж в някоя от новостроящите се кооперации наоколо.

    ПП.
    Преди две-три години по Нешънъл Джиографикс в "Мегазаводи" (мисля, че беше в сериала "Мегазаводи"), имаше филм за една сравнително нова мина за добив на литиеви соли в САЩ, разработена през последните 10-тина години. Още тогава си помислих, че при такъв ефективен и огромен добив, би трябвало литиевите батерии да поевтинеят и това да доведе до тласък в развитието на електрическите автомобили.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 21-04-16 в 17:11.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #28

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Аз бих си купил хибрид.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #29

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Ами това не е определено законово според мен.

    Моята е 200 коня по талон.В действителност е 250 + коня.


    Миналата година 278 лева ГО в Сф.Тази 196 лЪва ГО в провинцията ...???

    По твоята логика трябва да платя поне едно 500-600 лЪва за ГО, ама не е така.

    Доколкото съм наясно, така е в Германия и Холандия ...

    Той говори за зависимост на ГО от кубатурата , ти какви сметки си правиш с коне не ми е ясно. Защото пък данъка се определя от киловати и коефициенти гласувани в общините.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Отговор: Ел. автомобили - за колко време се зареждат ?

    ГО нормативно не е установено как точно се определя и застрахователя няма задължение да определя размера на ГО според кубатурата на двигателя.Това че в момента е така, не означава, че още утре не може да бъде променено.

    Отделно в България вече най-вероятно застрахователите са създали правила за определяне на размера на ГО, тъй като вече у нас ИМА електромобили с изцяло електрическо задвижване...




    И аз се замислям за 1 електромобил само за градско шофиране, но засега не виждам никаква възможност за това -нито за поддръжка, нито за зареждане ...

    И според мен електромобила е по-добрият вариант за шофиране до 120-130 км на ден в градско и около градски условия .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 81 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 20:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 10:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 01:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе